שתף קטע נבחר

תיעוד: מטפלת גררה, היכתה והשפילה קשישה

פרשה קשה של התעללות בקשישה סיעודית: בניה של אישה מקריית גת חשדו שעובדת סיעודית מסרי לנקה פוגעת באמם. הם התקינו מצלמה נסתרת ולזוועתם גילו שצדקו. המטפלת נעצרה והמדינה עשויה לגרש אותה

מכות, הטחת הראש במיטה, גרירה ומסכת השפלות: עובדת סיעוד מסרי לנקה מיררה את חייה של אישה בת 80 שבה טיפלה. המטפלת נעצרה אחרי שבני משפחתה של המטופלת התקינו בביתה מצלמה נסתרת, שתיעדה אותה גוררת את האישה על הרצפה, מכה אותה ומטיחה את ראשה במזרן. בעקבות אחד המקרים אושפזה הקשישה בבית חולים. עד כה לא התקבלה תגובת סנגורה של המטפלת. צפו בתיעוד:

 

תחילת הפרשה לפני כמה חודשים. בניה של הקשישה הבחינו בשינויים בהתנהגותה של אמם וחשדו שהמטפלת פוגעת בה. הם התקינו מצלמות בבית וגילו שמדי פעם בפעם נוהגת העובדת (52) לפגוע באמם.

 

בין השאר היא תועדה גוררת את הקשישה מפינת האוכל למיטה, גוערת בה וצועקת עליה שתעמוד ללא עזרה. בכמה מקרים ניתן לראות שהקשישה נאלצה לזחול למיטה ללא עזרתה של העובדת, שהסתכלה מהצד ולא סייעה לה.

 

הבנים הגישו תלונה למשטרה, ומפקד תחנת קריית גת, סגן ניצב עופר שומר, הורה לעצור את החשודה. אחרי הארכת מעצר אחת שוחררה העובדת למעצר בית וכעת היא שוהה אצל מכרים. בדיון בהארכת מעצרה פרצה המטפלת בבכי והתנצלה על האירועים.

 

חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז דרום וזו תגיש נגדה כתב אישום בימים הקרובים. נבדקת האפשרות שהיא תגורש מהארץ. המטפלת מיוצגת על-ידי עורך הדין דובב שחק, מהסנגוריה הציבורית מחוז דרום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים