שתף קטע נבחר

לפיד הודיע: מפת הטבות המס תשתנה

שר האוצר יגיש הצעה לממשלה שתשנה את הקריטריונים להענקת הטבות מס ליישובים, שייכנסו לתוקף רק בשנה הבאה. בין הקריטריונים לקבלת ההטבות: יישובים עם פחות מ-75 אלף תושבים ושייכות לאשכול חברתי-כלכלי 8 ומטה

שר האוצר, יאיר לפיד, הודיע היום (ד') במליאת הכנסת כי יגיש הצעת מחליטים לממשלה, אשר תשנה את הקריטריונים להענקת הטבות מס ליישובים. שר האוצר הבהיר כי הוא מודיע כבר עכשיו על הקריטריונים החדשים, על אף שהם צפויים להיכנס לתוקף רק בינואר 2015, כדי להעניק שהות לתושבי הישובים שצפויים לאבד את הזכאות למס מופחת לפנות לבג"ץ ולערער על ההחלטה.

 

 

על פי הקריטריונים החדשים, ייהנו מהטבות מס תושבי ישובים הממוקמים צפונה מקו הרוחב 750, דרומה מקו הרוחב 610 או מזרחה מקו הרוחב 250. כמו כן, ייהנו מהטבות תושבי ישובים שאוכלוסייתם אינה עולה על 75 אלף תושבים.

 

קריטריון נוסף יהיה השתייכות לאשכול חברתי-כלכלי 8 ומטה של הלמ"ס, ומהמס המופחת ייהנו רק ישובים שאינם נהנים מפטור אחר ממס - כמו העיר אילת, למשל, שבה לא משלמים מע"מ.

 

לבסוף, ייקבע מדד שישקלל את מידת הפריפריאליות של היישוב עם המצב החברתי-כלכלי של תושביו, ורק יישובים שיקבלו דירוג של 25 ומעלה יכללו במפת הטבות המס.

 

היקף ההטבות ייקבע רק במסגרת העבודה על תקציב המדינה לשנת 2015. ממשרד האוצר נמסר היום כי 230 יישובים שאינם נהנים היום מהטבות מס, צפויים להיכלל במפה החדשה. באוצר לא ציינו, עם זאת, באילו יישובים צפויים התושבים לאבד את זכאותם למס מופחת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
שר האוצר, יאיר לפיד
צילום: עמית שעל
מומלצים