שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן,  אודי גל, שירותי כבאות והצלה

אביגיל ויעל מתו מהרעל: "המשפחה בהלם"

הותרו לפרסום שמותיהן של שתי האחיות בנות שנה וחצי וארבע שמתו מהרעלה לאחר שבוצעה הדברה בביתן. "המשפחה בטראומה. לא מעכלים". בביה"ח שניידר נלחמים על חייהם של האחים מיכאל ויצחק: "סובלים מכשל משמעותי בשריר הלב". המדביר חשוד ברשלנות

אביגיל ויעל גרוס, בנות ארבע ושנה וחצי – הן שתי האחיות שמתו מהרעלה בשל הדברה שבוצעה בביתן בשכונת גבעת מרדכי בירושלים. כך הותר אמש (יום ד') לפרסום. אחיהן, מיכאל ויצחק בני שבע וחמש, נאבקים על חייהם ומצבם מוסיף להיות קשה מאוד.

יעל גרוס (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
יעל גרוס(באדיבות המשפחה)

אביגיל גרוס (באדיבות המשפחה) (באדיבות המשפחה)
אביגיל גרוס(באדיבות המשפחה)

אחד מבני המשפחה המורחבת אמר ל-ynet: "קשה לנו לדבר. זו משפחה מקסימה, הילדות נפלאות, פרחים. ההורים הם זוג אנשים מדהימים. משפחה שקטה, טובה ונעימת הליכות. מופת ודוגמה לאנשים נהדרים. כל המשפחה בהלם ובטראומה, לא מצליחים לעכל את כל העניין".

 

קרוב המשפחה הוסיף ואמר: "אנחנו בבית החולים, מחפשים את עצמנו ושני הבנים במצב קשה מאוד. אנחנו קוראים לכל עם ישראל להרבות בתפילות. כולנו בהרכב המשפחתי הכי מורחב ותומכים בהם בשעות קשות אלה ונמשיך ללוות אותם הלאה".

 

אסון ההרעלה - דיווחים נוספים:

המדביר חשוד ברשלנות, בנו: "הוא אדם רציני"

שתי אחיות מתו: "חומר שלא מיועד למגורים"

הכימיקל שהרג את הילדות לא נועד לשימוש ביתי

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

אסתי פלד, קרובת משפחה, סיפרה אמש בחצות כי חל שיפור במצבו של יצחק בן החמש שהתעורר והורדם שוב. עם זאת, עדיין נשקפת סכנה לחייו. פלד סיפרה כי הורי הילדים עדיין מאושפזים ביחידת הטראומה בשערי צדק. לדבריה, בבדיקות שנעשו לאבא התגלה כי החומר הגיע גם לדמו, אך במצב שניתן להתגבר עליו. הלווייתן של האחיות תיערך היום בצהריים בהר המנוחות בבירה.
 
האסון אירע לאחר שביום שני בוצע בבית משפחת גרוס ריסוס. ככל הידוע, לאחר מכן השאיר המדביר בדירה חומר רעיל ומסוכן ביותר בשם פוספין כדי שפעולת הריסוס תימשך. החדר שבו הושאר החומר נאטם בסרט הדבקה, וכך גם מצאו אותו השוטרים.

 

ביום שלישי בערב סבלו הילדים מבחילות, שלשולים והקאות. בני המשפחה הגיעו למרפאה השכונתית "טרם", ושם אמרו להם לקחת אקמול ולרכוש בבוקר תרופה נגד בחילות. אחד מאנשי הצוות הרפואי של "טרם" בשכונת רוממה סיפר כי המשפחה הגיעה למוקד בחצות וכולם התלוננו על כאבי בטן. "ההורים אמרו שכנראה קיבלו קלקול קיבה כי הם אכלו ביצים וגבינות. בשום שלב המשפחה לא דיברה על ריסוס".

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

אתמול בבוקר נשארו הילדים החולים בבית וחלה הידרדרות במצבם. ב-11:44 הוזעק צוות מד"א לדירה ברחוב שח"ל. ב-12:16 נקבע מותה של יעל בת השנה וחצי. ב-15:24 נקבע מותה של אחותה הגדולה אביגיל בת הארבע.

 

הרופאים המשיכו להיאבק על חיי שני האחים, שחוברו למכונת "אקמו" לאחר שלבם חדל לפעום. ד"ר עופר מרין, ראש מערך הטראומה בבית החולים שערי צדק, אמר כי "מדובר ברעל קשה שפגע בכלל המערכות ואנחנו נלחמים על חייהם. אנחנו רואים את ההידרדרות לפי הגילאים של הילדים, זאת אומרת שהילדות הקטנות נפטרו וכעת נלחמים על הילד בן החמש, שאיבד לפני כמה שעות את הדופק. הילד בן השבע מחובר גם הוא למכונת הנשמה. קיבלנו מידע ממרכז הרעלים בחיפה שאין תרופה שיכולה לפתור את הרעלן הזה, שפוגע בכל האיברים בגוף".

המדביר החשוד ברשלנות ()
המדביר החשוד ברשלנות

 (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים) (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)
(צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

 (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים) (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)
(צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

 (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים) (צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)
(צילום: אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

בהמשך הועברו שני הבנים לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה.  ד"ר אפרת ברון הר לב, סגנית מנהל בית החולים, אמרה: "קשה לומר מה סיכויי ההישרדות של הבנים. מדובר ברעלן נדיר מאוד שלא פגשנו בעבר. הילדים מחוברים למכשיר 'אקמו' שמחליף את פעולות הלב והראות וסובלים מכשל משמעותי בשריר הלב".

 

במקביל, משטרת ירושלים עצרה את המדביר שעבד בבית המשפחה. הוא חשוד ברשלנות והיום יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר. חקירת המשטרה העלתה כי החשוד מחזיק בתעודת מדביר מוסמך. בחקירתו הוא שיתף פעולה ולאחר מכן הובא לדירה שבה אירע האסון. בהמשך הוא גם הגיע עם השוטרים לבית החולים שערי צדק ועדכן את הרופאים בסוג החומר שבו השתמש בעבודתו והשפעותיו.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

בנו של המדביר אמר על רקע חקירת אביו: "הוא נחשב לאחד המדבירים המקצועיים, המובילים והמבוקשים באזור ירושלים והסביבה. כמובן שהוא עובד עם רישיון ומכיר את התחום.

זו אינה העבודה הראשונה או השנייה שלו, אלא עבודה שהוא עושה עשרות שנים ומאות אלפי פעמים. הוא מאוד מנוסה ועובד עם הרבה מוסדות. יש עליו המלצות ועסק נבחר".

 

הבן אמר עוד: "אבא שלי הוא אדם רציני ומסור מאוד לעבודה שלו. אני רוצה בעצמי לשמוע את אבא שלי כי כל העולם שמע על המעצר שלו ורק אנחנו לא קיבלנו הודעה באופן רשמי. אחי הגיע למשטרה ולא אפשרו לו לדבר איתו".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 22/01/2014 21:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
הורעלו למוות. יעל ואביגיל
באדיבות המשפחה
מומלצים