שתף קטע נבחר

ברומא התנהג כרומאי ותלשין על חניה כפולה

משטרת בירת איטליה מנסה להילחם בתופעת החניה הפרועה של תושביה ומגייסת לכך את טוויטר: צייצו על חניה לא חוקית, תייגו ונגיע לחלק דו"ח

היצירתיות של האיטלקים בחניית המכוניות או הקטנועים שלהם - על איי תנועה, על המדרכה או פשוט באמצע הרחוב - לא יודעת גבולות. אך כעת משטרת רומא מנסה להילחם בתופעה ורתמה לכך את כוחה של הרשת החברתית טוויטר כדי שמשתמשים יסייעו לה באכיפה.

 

עוד חדשות בעולם:

הבטחה שקוימה: סעדו בנם 31 שנות תרדמת

עימותים בקייב: האופוזיציה ממשיכה במאבק

הולנד הודיע על "סיום יחסיו" עם בת זוגו

 

המשטרה קוראת לאזרחים שמזהים מכוניות שחונות באופן לא חוקי להתריע בפניה על כך דרך תיוגה בציוץ עם הפרופיל @PLRomaCapitale. תוך שעות, כך מובטח, יטפלו השוטרים במפגע התעבורתי ויענו למצייץ כי בוצעה אכיפה.

 

מפקד המשטרה המקומית, רפאל קלמנטה, אמר כי מטרת היוזמה היא להביא לשינוי תרבותי. "שיתוף מסרים, כמו שמתרחש ברשתות החברתיות, דרוש לעתים בשביל לשבור דפוסי עבירות ופשע", אמר.

 

צפיפות היא בעיה ידועה בבירת איטליה. בעבר, הרשויות היו מגבילות את גישת המכוניות לעיר משום שהייתה גורמת לעלייה ברמת זיהום האוויר. יותר מחצי תושבי רומא משתמשים בכלי רכב פרטיים והעיר הפכה להיות אחת הערים הצפופות ביותר מבחינה תחבורתית, כשעל כל 100 תושבים יש 70 מכוניות. לנתון זה אפשר להוסיף את תרבות "הצפצוף על החוק" ואת הרחובות הצרים ומקבלים - כאוס תחבורתי.

 

"הברבריות ברחוב כולה די ריינזו זועקת, התערבו", כתב משתמש טוויטר השבוע. שבע שעות לאחר מכן השיבה המשטרה לציוץ: 25 דו"חות ניתנו ברחוב. עם זאת, הצייצנים הרומאים התקשו בהתחלה להאמין כי הודעתם נופלת על אוזניים קשובות. אך משתמש אחד הפיג את הספקנות והעלה תמונה של שוטר מחלק דו"חות בגשם כבד. "תודה לך ותמשיך כך", כתב הצייצן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חניה כפולה. אסון תחבורתי ברומא
צילום: רויטרס
מומלצים