שתף קטע נבחר

קדאפי אנס מאות נערות. חדרי המין נחשפים

סרט שישודר ב-BBC4 ושפרטיו מובאים ב"דיילי מייל", חושף את חדרי המין הסודיים שאליהם חטפו אנשי רודן לוב מאות או אלפי נערות בתולות בימי שלטונו. שם הן שימשו לו שפחות מין: נאנסו, הוכו ועברו הפלות. גם בנים נאנסו

כמעט שנתיים וחצי אחרי חיסולו של שליט לוב, מועמר קדאפי, על-ידי מתנגדיו, נחשף עוד טפח ממעשי הזוועה שביצע בארצו במהלך 42 שנות שלטונו. העיתון הבריטי "דיילי מייל" חשף היום (א') פרטים מסרט תיעודי מטלטל שישודר בתחילת פברואר בערוץ BBC4, ובו ייחשפו חדרי המין והעינויים שבהם אנס קדאפי במשך עשרות שנים מאות ואולי אף אלפי נערות לשם סיפוקו המיני.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לפי הפרטים הנחשפים ב"דיילי מייל", הנערות עברו במשך שנים מסכת התעללויות והכאות, והפכו לשפחות המין של הרודן האכזרי. רבות מהן, כך מדווח, היו בתולות שנחטפו מבתי ספר ומאוניברסיטאות, והוחזקו כאסירות במשך שנים בחדרים סודיים ומצוידים היטב למען המטרה שלשמה הוקמו, בתוך אוניברסיטת טריפולי או בארמונותיו של קדאפי.

 

אחד מחדרי המיטות של קדאפי ()
אחד מחדרי המיטות של קדאפי

חדר ובו ציוד המשמש גניקולוגים ()
חדר ובו ציוד המשמש גניקולוגים
 

"דיילי מייל" מדווח כי יוצרי הסרט מגלים שלפי העדויות, חלק מהנערות שאותן הפך קדאפי לשפחות המין שלו היו בנות 14 בלבד. במשך כמעט שנתיים, הם מדווחים, נותרו החדרים האלה סגורים לגמרי, ורק כעת הם נחשפים.

 

לפי הפרטים שנחשפים כעת הבנות שנכלאו בחדרי האונס של קדאפי אולצו לצפות בסרטים פורנוגרפיים כדי לעבור "חינוך מיני", וגם המעטות ביניהן שכבר הצליחו לברוח ולשוב הביתה - מצאו עצמן לעתים קרובות מנודות על ידי משפחותיהן, משום שלפי האיסלאם האונס שלהן מהווה "חילול של כבוד המשפחה".

 

מתנגדי קדאפי מבצעים בו לינץ', עם תפיסתו ב-2011 (צילום: רויטרס ) (צילום: רויטרס )
מתנגדי קדאפי מבצעים בו לינץ', עם תפיסתו ב-2011(צילום: רויטרס )

 

חגיגות בלוב לאחר היוודע דבר מותו של קדאפי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חגיגות בלוב לאחר היוודע דבר מותו של קדאפי(צילום: EPA)

 

בסרט שישודר ב-BBC4 מתועדים חדר עם מיטה זוגית וג'קוזי, ובסמוך לו חדר אחר ובו ציוד גניקולוגים מקצועי, שבו נבדקו נערות קדאפי כדי לוודא שאינן סובלות ממחלות מין מדבקות ואולצו לעבור הפלות אם נכנסו להריון.

 

לפי יוצרי הסרט, כך מדווח "דיילי מייל", לובים שהתראיינו מספרים שקדאפי נהג בשנות שלטונו לסייר בבתי ספר ובאוניברסיטאות ולקיים הרצאות שאליהן הוזמנו סטודנטיות. בעודו נואם, היה מחפש בקהל נשים מושכות - ולפני לכתו היה מסמן לאנשיו במי מהן בחר לו לקורבן והנשים הנבחרות היו נחטפות על-ידיהם.

 

הרודן הלובי קדאפי. פחדרק ממחלות מין (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
הרודן הלובי קדאפי. פחדרק ממחלות מין(צילום: איי פי)

 

יוצרי הסרט ראיינו צעירה שסיפרה בעילום שם כי נחטפה על-ידי אנשי קדאפי והובאה אליו כשהייתה בת 15, ואחר-כך נאנסה על-ידיו שוב ושוב במשך שבע שנים. הצעירה סיפרה כי קדאפי בחר בה כשקיבלה את פניו יחד עם צעירות אחרות כשבא לבקר בעירה. היא הובאה אליו, וקדאפי פקד לחיילות שהביאו אותה להכין אותה לקראתו. אחר כך, סיפרה, היא הופשטה, גולחה משיער גוף מיותר, אופרה - והוכנסה לחדרו, שם ציפה לה עירום על המיטה. היא ניסתה לברוח, אולם החיילות גררו אותה בחזרה והצמידו אותה למיטה.

 

הצעירה סיפרה כי במשך השנים שבהן היה קדאפי אונס אותה הוא היה משתמש בקוקאין, אלכוהול וכדורי ויאגרה להגברת היצר המיני. "לעולם לא אשכח את הפעם הראשונה, את הרגע הזה. הוא חילל את הגוף שלי ודקר את נשמתי", אמרה, וסיפרה שאחרי שנים הצליחה לברוח, כשדלת החדר נשארה בטעות לא-נעולה.

 

לפי עדויות המובאות, קדאפי נהג לאנוס גם צעירים ונערים. חלק מהם היו שומרי ראשו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדיקת מחלות מין והפלות. אחד החדרים הסודיים
מומלצים