שתף קטע נבחר

חשד: ההרוגים בפ"ת היו בדרך להניח מטען

שלושה בני אדם עוכבו לחקירה בחשד לקשר לאירוע הפלילי. ההערכה: מדובר בתאונת עבודה. הלימודים בגנים הסמוכים עוכבו: "ההורים מזועזעים". בינתיים, האחראים לירי והפיצוצים האחרונים ברחובות ישראל נותרו חופשיים

שורה של הורים מודאגים הגיעו בסביבות 9:00 (ב') לגני הילדים נוגה ושביט ברחוב המגנים בפתח תקווה, שעות בודדות אחרי הפיצוץ במכונית שגבה לפנות בוקר את חייהם של גברים בני 37 ו-47 - עוד אירוע שקשור כנראה לטרור הפלילי ומלחמות העבריינים, שזולג לשכונות המגורים. צו איסור פרסום הוטל על חלק מפרטי החקירה, אולם במשטרה מתחזקת ההערכה שהמטען התפוצץ כשהשניים היו בדרכם להניח אותו בניסיון לחסל אדם אחר.

 

עוד בחדשות:

 

כבר בשעות הראשונות אחרי הפיצוץ סברו במשטרה שהפיצוץ במכונית היונדאי היווה "תאונת עבודה" של גורמים בעולם התחתון. בעלי המכונית, שלא נמצא בה בעת הפיצוץ וכנראה השאיל אותה לאדם אחר, עוכב לחקירה יחד עם שני אנשים נוספים. 

 

שרשרת חיסולים ופיצוצים בלתי מפוענחים במרכזי הערים:

 (צילום: נועם ליפשין, דוברות איחוד הצלה אגד, יהב אטיאס, ירון ברנר, יהודה אהרוני, אלירם משה) (צילום: נועם ליפשין, דוברות איחוד הצלה אגד, יהב אטיאס, ירון ברנר, יהודה אהרוני, אלירם משה)
(צילום: נועם ליפשין, דוברות איחוד הצלה אגד, יהב אטיאס, ירון ברנר, יהודה אהרוני, אלירם משה)

מחוץ לאחד הגנים בסמוך למקום הפיצוץ (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מחוץ לאחד הגנים בסמוך למקום הפיצוץ(צילום: עידו ארז)

נזקים שנגרמו ברחוב בעקבות הפיצוץ (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
נזקים שנגרמו ברחוב בעקבות הפיצוץ(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

הפיצוץ התרחש בסביבות 4:00 לפנות בוקר ליד שני גני הילדים ולא הרחק מבית ספר. רסיסי המטען פגעו גם בבניינים סמוכים, ושלושה בני אדם נוספים שישנו בבתיהם - בהם פעוטה - נפצעו קל. שני יושבי הרכב המשיכו לנסוע עד לצומת סמוך, אחד נהג והשני ישב מאחור, אולם לא הצליחו להיחלץ מהרכב. עד כה טרם נעצרו חשודים. גופות ההרוגים נשלחו למכון לרפואה משפטית כדי לעבור הליך זיהוי מלא.

 

אחד ההרוגים ידוע בעברו הפלילי מתחום עבירות הסמים והשתחרר רק לפני ארבעה חודשים מהכלא. בשנת 2007 הוא נידון ל-66 חודשי מאסר בפועל לאחר שנעצר בחשד להברחת קוקאין מחו"ל. יחד עמו נעצרו שלושה חשודים נוספים.

 

במסגרת הסדר טיעון הודה העבריין ונגזרו עליו ארבע שנות מאסר. המדינה ערערה לבית המשפט העליון על גזר הדין ושם הוחלט להחמיר את עונשו לחמש שנות מאסר וחצי.

 

הצוותים מגני הילדים מיהרו לעדכן בבוקר את ההורים שיום הלימודים יתחיל באיחור. אורה קייסי, סייעת באחד הגנים, מספרת: "שמעתי שהיה פיצוץ ליד הגן וקיבלתי פיק ברכיים. מהעירייה התקשרו אלינו ואמרו לא לפתוח בינתיים את הגן ולא להכניס את הילדים. עכשיו התחילו ההורים להגיע לגן וכולם מזועזעים. מפחיד מה שהיה פה".

 

מרים ברקוביץ', אם לילדה בת 5 באחד הגנים הסמוכים: "כבר חיכינו להסעה של הילדה ואז התקשרו ואמרו שהגן ייפתח באיחור ושנחכה שיתקשרו אלינו. לא ידעתי איך להסביר לילדה למה אנחנו מתעכבים. אני לא רוצה לדמיין לעצמי מה היה קורה אם הפיצוץ היה בזמן שהגן נפתח. זה עושה לי שחור בעיניים".

זירת הפיצוץ בפתח תקווה: אחרי האירוע ובבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
זירת הפיצוץ בפתח תקווה: אחרי האירוע ובבוקר(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

הפיצוץ מתווסף לשרשרת מקרים דומים שאירעו בחודשים האחרונים, רובם ככולם נותרו בלתי מפוענחים. האחראים להרג ולפיצוצים באמצע הרחוב נשארו חופשיים.

 

ביוני האחרון בוצע בפתח תקווה חיסול כפול בסמוך לבית ספר, אלא שאז אירע הדבר באור יום. אלמונים רכובים על אופנוע ירו למוות באלי עורקבי וערן פרטוש,

ועד היום לא הוגשו כתבי אישום בפרשה.

 

באוקטובר האחרון, במסגרת מלחמות עבריינים בדרום, אירע פיצוץ במכונית ברחוב הציונות באשקלון, סמוך לתיכון מקיף ד'. בפיצוץ נהרג ג'קי בניטה ונפצע אבי ביטון, המוגדרים "מקורבים" לארגונו של העבריין שלום דומרני. כמה ימים לאחר מכן אירע פיצוץ נוסף במכונית ברחוב אורט בעיר ואדם אחד נפצע קשה.

 

בעקבות זאת מחו תושבים בעיר נגד אוזלת ידה של המשטרה: "אנשים סגורים בבתים ומפחדים לצאת. לא ייתכן שפיצוץ כזה יתרחש ממש כאן ליד ילדים שמשחקים".

 

בנובמבר התפוצץ בלב תל אביב מטען מתחת למכוניתו של עורך דין מפרקליטות המדינה שאחראי על טיפול בארגוני פשיעה. החקירה הוטלה על יאחב"ל, והיא הספיקה לזמן לחקירה כמה מאנשי ארגונו של עמיר מולנר, אבל מיד לאחר מכן שחררה אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
הורים מחוץ לגני הילדים, הבוקר ברחוב המגנים בפתח תקווה
צילום: עידו ארז
צילום: עידו ארז
זירת הפיצוץ
צילום: עידו ארז
מומלצים