שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צוואת מנדלה: 4.1 מיליון ד' למשפחה ולמפלגה
  מנהיג דרום אפריקה לשעבר הותיר אחריו נכסים בשווי 4.1 מיליון דולרים שיתחלקו בין בני משפחתו, מפלגת השלטון, צוותו וכמה בתי ספר. ויכוחים על כספו צפויים לצוץ כעת שוב: האם אשתו תוותר על טענותיה לבעלות על נכסיו?

  בקשותיו האחרונות של מנהיג דרום אפריקה נלסון מנדלה נחשפו היום (יום ב') במסיבת עיתונאים בהתאם להחלטת בית המשפט החוקתי במדינה. סגן נשיא בית המשפט, דיקגנג מוסנקה, שהקריא את צוואתו של משחרר האפרטהייד, אמר כי מנדלה הותיר אחריו נכסים בשווי 4.1 מיליון דולרים לבני משפחתו, למפלגת השלטון "הקונגרס הלאומי האפריקני", לצוותו לשעבר ולכמה בתי ספר.

   

  עוד חדשות בעולם:

  חברה ב"אחים המוסלמים"? עילה לגירושים

  במקום בנות, בסין נוטשים תינוקות מוגבלים

  דרמה בבי"ס רוסי: תלמיד ירה בשוטר ומורה

   

  מוסנקה אמר לעיתונאים כי חלוקת הנכסים, ששוויים לא כולל תמלוגים מוערך ב-46 מיליון ראנד (4.1 מיליון דולר), הוסכמה על משפחתו של מנדלה עוד לפני פרסום הצוואה ללא מחלוקות. סגן נשיא בית המשפט אמר כי אשתו השלישית של מנדלה, גרסה מאשל, עשויה לוותר על טענותיה לבעלות על הנכסים אך היא טרם עשתה זאת. יש לה עד 90 ימים לערער על הצוואה. חלק מהצוואה תחולק בין שלוש קרנות שהקים מנדלה, בהן קרן נאמנות משפחתית שתפרנס יותר מ-30 צאצאיו, בהם ילדיו, נכדיו וניניו.

  גרסה מאשל, תערער על הצוואה? (צילום: רויטרס)
  גרסה מאשל, תערער על הצוואה?(צילום: רויטרס)

  הקראת הצוואה צפויה לעורר שוב ויכוחים בין בני משפחתו הענפה על מורשתו הכלכלית.

  מנדלה, שמת ב-5 בדצמבר בגיל 95, הותיר אחריו נכסים הכוללים בית ביוהנסבורג, משכן צנוע במחוז קייפ המזרחי ותמלוגים ממכירות ספריו, בהם האוטוביוגרפיה שלו "Long Walk to Freedom‏".

   

  מורשתו כוללת גם מיתוגו כפוליטיקאי לוחמני ועוצמתי ובעל מוסר גבוה שכמה מנכדיו ניצלו למטרות מסחריות החל מבגדים ועד תוכניות ריאליטי. חלק מנכדיו השיקו קולקציה של כובעים וחולצות שעליהם מתנוססת דמותו עם הכיתוב "Long Walk to Freedom". שתי נכדותיו שמתגוררות בארצות הברית השתתפו בתוכנית ריאליטי בשם "להיות מנדלה". מסחור אגרסיבי זה, לצד הדיווחים על ריבים בין בני המשפחה על כספו של מנדלה, יצרו תחושה בדרום אפריקה שחלק מבני המשפחה מנצלים את קרובם המפורסם והעשיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צוואת מנדלה: 4.1 מיליון ד' למשפחה ולמפלגה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים