שתף קטע נבחר

מש' הבריאות חוזר בו: אין הגבלה בטיפולי הפוריות

רק לפני שבועיים הודיע משרד הבריאות כי הוחלט להגביל את מספר מחזורי טיפולי הפריות לכל אישה לשמונה בלבד - וגרמו לסערה ציבורית. כעת מודיע המשרד כי הוא חוזר בו ונשים יוכלו לעבור טיפולים ללא הגבלה אולם מוסיף כי לאחר שמונה טיפולים, תיערך בדיקה

בעקבות הסערה הציבורית - משרד הבריאות מודיע כי לא יוגבל מספר המחזורים בטיפולי פוריות: לפני כשבועיים הודיע משרד הבריאות על הסדרת נושא טיפולי הפוריות בישראל, שבמסגרתו הוחלט, בין היתר, להגביל את מספר הטיפולים לשמונה לכל אישה.

 

את אפליקציית הבריאות לסמארטפון כבר הורדת? הורידו לאייפון או לאנדרואיד

 

ההחלטה גררה ביקורת רבה, והיום (ב') הודיע משרד הבריאות כי הוא חוזר בו - ולא תהיה כל הגבלה של מספר הטיפולים.

 

עוד על טיפולי פוריות:

עקב העלויות: המדינה תגביל טיפולי הפוריות

מחקר בדק: האם הפריית מבחנה מזיקה לעובר?

טיפולי פוריות: כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים

 

בעקבות הביקורת פרסמה היועצת המשפטית של משרד הבריאות, עו"ד מירה היבנר הראל, מכתב הבהרה בנושא. לדבריה, החוזר לא מגביל את מספר הטיפולים לשמונה, אלא קובע שעל המוסד הרפואי לקיים בחינה מקצועית של המצב הרפואי.

 

"אין להבין שמימון של מחזורי טיפול במספר העולה על שמונה יהיה במקרים חריגים בלבד", כתבה והדגישה כי ההחלטה להמשיך לבצע הפריה חוץ גופית גם לאחר שמונה מחזורי טיפול כושלים לא תיעשה רק במקרים חריגים והיא תמומן באופן ציבורי ולא מכספה של האישה.

   

לפני כשבועיים פרסם משרד הבריאות חוזר ובו הגבלות שונות בנושא טיפולי פוריות, במטרה להסדיר לראשונה את הנושא. ההגבלה המשמעותית ביותר, שעוררה סערה ציבורית, הייתה על מספר מחזורי הטיפול שכל אישה יכולה לעבור.

 

אם עד עתה לא הייתה על כך הגבלה, הרי שהחוזר הגביל את מספר המחזורים לשמונה וקבע כי לאחריו

הצוות המטפל צריך לקיים דיון בנושא. ההחלטה נבעה מכך שהספרות הרפואית מצביעה על כך שיעילות הטיפול לאחר שמונה מחזורים יורדת באופן דרמטי, עד כדי שאין כמעט סיכוי להשיג הריון.

 

רופאים בתחום, כמו גם הורים שנמצאים במהלך או אחרי טיפולי פוריות, התקוממו נגד ההחלטה בטענה שמדובר במספר שרירותי וכי יש נשים רבות שהרו אחרי מחזור הטיפול התשיעי. לדברי המבקרים ההחלטה החדשה מגבילה את האפשרות של נשים רבות להגשים את חלומן ולהפוך לאמהות.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
טיפולי פוריות. לא תהיה הגבלה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים