שתף קטע נבחר

פתאום, מלכת ילדים

מיכל ויצמן קמה בוקר אחד בגיל 31 והחליטה שהיא רוצה להיות כוכבת ילדים. שלוש שנים אחרי, זה בדיוק מה שהיא. ילדים רודפים אחריה ברחוב והורים מוציאים הרבה כסף על המוצרים שלה. תיכף היא מגיעה להופעה בלוס אנג'לס, והילדים כאן כבר מחכים למיכל הקטנה

לפני שלוש וחצי שנים החליטה בעלת חנות בגדים להיות כוכבת ילדים. עד אז היא היתה מוכרת בשם: מיכל ויצמן, בעלת חנות בגדים של קסטרו, נשואה לאיש עסקים, אם לשניים, בן ובת. דמיינו לעצמכם משפחה ישראלית צעירה ומסודרת, נורמטיבית לחלוטין בה יום אחד מחליטה אם המשפחה שבא לה להיות כוכבת. במקרה של מיכל, בעלה האוהב ניר – בנו של איש העסקים מני ויצמן, דמות מוכרת בחוגי הספורט, הפוליטיקה והעסקים – תמך לחלוטין בחלומה של אשתו. בעוד גברים אחרים היו אולי מתייחסים להחלטה של האישה להפוך לכוכבת ילדים, כשיגעון חולף, הרי ניר החליט שהוא תומך עד הסוף. והתמיכה השתלמה.

 

היום, בעלת חנות הבגדים מוכרת הרבה יותר כ'מיכל הקטנה', והיא מותג של ממש. היא הפיקה מספר הצגות מצליחות מאוד, עשתה למעלה מ-350 הופעות, הוציאה לשוק בובות בדמותה, תיקים, שני ספרי ילדים, קלטות די.וי.די, אפליקציית אייפון וכיכבה בסדרת הטלוויזיה 'מיכל הקטנה רוצה להיות גדולה'. מה הפלא שהיום כשהיא עוברת ברחוב, כל הילדים רצים אליה בהתלהבות ומבקשים להצטלם איתה, למגינת ליבם של ילדיה שלה, שלא מבינים מה הביג-דיל, זוהי בסך הכל אמא שלהם. עם עשרות הופעות בחודש וסדרה בערוצי הלווין, 'מיכל הקטנה', עם ליין המוצרים ומיליון הציפיות ביו-טיוב, היא ללא ספק אחת מכוכבות הילדים הגדולות בסביבה, רק תשאלו את האחיינים או הילדים של החברים שלכם בארץ.

 

אז איך הופכת אישה בת 31 לכוהנת הגדולה של הילדים בישראל? כדי לברר את זה ערכתי עם מיכל ראיון טרנסאטלנטי לקראת הופעתה בלוס אנג'לס ב-2 במרץ.

 

 (צילום: שירי לוי) (צילום: שירי לוי)
(צילום: שירי לוי)

 

מיכל יודעת לשווק את עצמה מצוין. בתחילת דרכה היתה הולכת לגני ילדים, תולה פוסטרים של עצמה, מקדמת את ההופעות שלה בקניונים ועושה מסע יחסי ציבור כיחצני"ת ותיקה ומשופשפת. זה הוכיח את עצמו. יותר ויותר ילדים ביקשו מההורים לקחת אותם להופעה של מיכל הקטנה, זאת מהפוסטרים בגן, וההורים אכן לקחו אותם ומילאו את הקניונים הופעה אחר הופעה. עד מהרה, התחילו הילדים לשיר את השירים של מיכל וכשהיא העלתה את ההצגה הראשונה שלה, כבר לא היה מקום פנוי אחד באולם. חשוב להדגיש עם זאת שהדרך לצמרת לא היתה קלה. חברות הפקה וסוכנויות לייצוג אמנים לא קיבלו אותה בזרועות פתוחות. כאילו, מי מכיר אותה בכלל? אבל מיכל לא הניחה לשום דבר ואף אחד לעמוד לה בדרך. "רק הילדים יכולים להגיד אם הם אוהבים אותי או לא, בניתי בעצמי תוכנית של איך להגיע לילדים ועשיתי את זה", היא אומרת.

 

"אני צובטת את עצמי לבדוק שזה אמיתי" (צילום: מרב בסון)
"אני צובטת את עצמי לבדוק שזה אמיתי"

מדובר כאן בהשקעה כספית גדולה, מאיפה ההשקעה ואיך הצלחת לחדור לשוק הקשה הזה? 

"ההשקעה היחידה שהבאתי מהבית היא שלא לקחתי כסף לעצמי בתחילת הדרך. השקעתי קצת בשביל שתהיה לי קלטת, אבל את זה כל אחד יכול לעשות. החלק המשמעותי היה עבודת רגליים. התקשרתי לקניונים, לרשויות, למתנ"סים ולכל המקומות שבהם יכולים לתת לי במה להופיע מול ילדים. לא ויתרתי. הרבה אמרו לי לא, אבל הסטטיסטיקה אומרת שאם את מנסה 500 מקומות, לפחות חמישה יגידו לך כן. כשמנהל שיווק אוהב את ההופעה, הוא מעביר את זה הלאה וכך זה ממשיך. אז היו כמה פעמים שגם הופעתי בלי לקחת כסף, אבל כשאת עושה משהו שאת אוהבת וכשהמניע שלך הוא לא התעשרות, אז זה לא משנה".

 

אז איך זה מרגיש להיות היום כוכבת ילדים ידועה בארץ? 

"אני נמצאת בתעשיה שלוש שנים וחצי ועדיין קשה לי לעכל את זה. זו הרגשה עילאית וכמה שאנסה להסביר את זה במילים, לא אצליח. זה לא נקלט לי. אני לא מעכלת את זה. בכל פעם שאני מדברת על מה שקרה לי בשנים האחרונות, אני צובטת את עצמי לבדוק שזה אמיתי".

 

מה הביא אותך דווקא אז, לפני שלוש וחצי שנים להפוך לכוכבת ילדים?

"החיידק הזה היה כל הזמן בתוכי ותמיד רציתי לעשות את מה שאני עושה עכשיו. עוד כשהייתי צעירה יותר הייתי שחקנית. בגיל 18 השתתפתי בסדרה 'רמת אביב ג''. חלמתי להיות שם והייתי די הבדיחה של כל החבר'ה, אבל זה קרה, הצלחתי להיות שם. בהמשך עבדתי בקסטרו, קיפלתי שם בגדים ובגיל 23 הפכתי למנהלת הסניף. בהמשך קיבלתי זכיינות של שתי חנויות. היציבות המשפחתית היתה חשובה לי, ידעתי שלהיות על הבמה זו עבודה מאוד תובענית שיש להתמסר אליה, אבל קודם כל היה לי חשוב שתהיה לי משפחה וילדים. לכן, רק לאחר שהתחתנתי והילדים נולדו, החלטתי שהגיע הזמן. זה קרה קצת אחרי ששבתי מחופשת הלידה של ליאור הקטן, הרגשתי שזהו הזמן הכי נכון והכי בריא לצאת ולהגשים את החלום שלי".

 

איך בעלך הגיב?

"בעלי הוא הנפש התאומה שלי, הוא אחד המעריצים הכי גדולים שלי. הוא מאוד תמך בי, אבל לא האמין שזה קרה וכל כך בגדול. בהתחלה הוא חשב שאני הוזה. עשר שנים אני בקסטרו ופתאום אני רוצה להיות כוכבת ילדים? אבל הוא תמך בי לאורך כל הדרך".

 

ואיך הילדים שלך הגיבו להצלחה של אמא שלהם?

"הם מאוד גאים, אבל בהתחלה היה להם קשה עם זה. במיוחד ליולי הגדולה, שהיא בת שש היום. היה לה קשה לראות את כל הילדים רוצים את אמא שלה. בהתחלה היא לא רצתה לבוא להופעות, היום היא מאוד אוהבת את עולם הבמה ומאוד נהנית להגיע להופעות. לפעמים כשילדים רצים אלי ברחוב ומחבקים אותי, הילדים שלי הופכים קצת חסרי סבלנות לתשומת הלב שאני מקדישה לילדים אחרים. הם אומרים להם 'לכו לאמא שלכם שתחבק אתכם, תעזבו את אמא שלנו'. אבל הסברתי להם שאני אמא רק שלהם וכמו שיש אמא שהיא רופא ואמא שהיא שוטרת, יש אמא כמוני שעושה משהו אחר שעוזר לזולת ושזה בסדר להעניק תשומת לב גם לילדים אחרים אם זה עושה אותם מאושרים. האמת שבעקבות השיחות האלו עם הילדים, כתבתי את הספר השני שלי: 'יולי וליאור מחפשים אמא אחרת', בו אני כותבת על אמהות שונות ואיך הן תורמות לחברה שלנו. ובסופו של היום כל האמהות האלה הן רק האמהות של הילדים שלהן, ואיתם הן הכי מאושרות".

 

עם משה דץ (צילום: שירי לוי)
עם משה דץ

מה קורה כשילדים ניגשים אלייך ברחוב? הם מבקשים להצטלם, חתימה?

"היום בעידן של האייפונים כבר לא מבקשים חתימה או תמונות, אלא ישר מסריטים אותי יחד אתם. אני מתמסרת לזה במאת האחוזים. נותנת את כל כולי".

 

מי מטפל בילדים כשאת נוסעת להופעות כמו בהופעות הקרובות שלך בארה"ב?

"בעלי ניר. בכלל כל המשפחה מתגייסת לעזרה. הם במסגרת הלימודים עד השעה 4 ובמיטות כבר בשעה 8. במשך היום הם מלאים בחוגים, אז אין בעיה. חוץ מזה, נהיה בקשר סקייפ כל יום והם יקבלו גם המון מתנות כשאחזור לארץ".

 

מאיפה בא השם הזה מיכל הקטנה?

"אני קטנטונת כזאת, 1.58 מטר ו-40 קילו של שרירים. אני מתעמלת המון. ממש מכורה לזה, רצה בפארק, שוחה, עושה טי אר אקס ואימוני כח, ספינינג, כל מה שמזיעים איתו. אני מקדישה לפחות שעה בכל יום לספורט".

 

את הולכת להופיע בארה"ב בפני קהל ילדים שאינו מכיר אותך כל כך, איך את חושבת שיגיבו אלייך?

"קודם כל, יש לי את היכולת לזהות את הקהל, להרגיש אותו, אז אני מאמינה שהם יתחברו דרך השירים. דבר שני, רבים קונים את הקלטות שלי בארץ או מקבלים אותן במתנה מהמשפחה בישראל. יש גם את הקלטות שלי במטוסי אל על, אז מי שטס לארץ יכול לראות אותי שם. ילדים בארה"ב גם חשופים אלי. למעשה, כל ההופעות שלי בארה"ב הגיעו בגלל הביקוש הגדול של הקהל".

 

ילדיה של מיכל, יש להניח, הם ילדים פופולאריים מאוד בגן ובבית הספר. כל הילדים בכיתה מכירים את אמא שלהם, ומי שלא הכיר, לבטח נחשף אליה בפסטיגל האחרון. שני הילדים לומדים בבית ספר אמריקאי ובזכות כך, מספרת האם הגאה, הם מדברים גם אנגלית, בנוסף על הרוסית שלמדו מהמטפלת. "כשהם היו קטנים יותר, היתה להם מטפלת רוסיה שדיברה איתם רק רוסית. היום היא כבר לא המטפלת שלהם, אבל את הרוסית הם זוכרים היטב. כל פעם שהם רוצים לומר משהו אחד לשני ולא רוצים שאף אחד יבין, הם מדברים ברוסית", היא צוחקת.

 

עם כל ההצלחה המסחררת לה היא זוכה, מיכל עדיין מתלהבת בכל פעם מחדש כשהיא שומעת ילדים שרים את השירים שלה, ומתמוגגת מנחת בכל פעם שילד רץ אליה ומבקש חיבוק. אין מצב שהיא תעבור ברחוב או בקניון ליד ילד וההוא לא יצרח בהתרגשות: מיכל הקטנה, מיכל הקטנה. המסר שהיא רוצה להעביר לילדים ובעצם לכל אחד, הוא לא לוותר על החלומות שלך. "עם אמונה ועבודה קשה, ניתן להגשים כל חלום".

 

נו, ואת עשית את זה.

"כן, אבל להגיע לנקודה הזאת יותר קל מאשר לשמר את זה. כי עכשיו אני צריכה להגיע לעוד שיאים ולקטוף עוד פירות מהעץ. אני אוהבת את העשיה הזאת, לא משתעממת לרגע. היום קמתי ב-5 בבוקר, עשיתי ספורט, הלכתי למשרד, יש לי 9 עובדים, עבדתי על הספר, על הליין שלי, השירים, אני כל הזמן עושה דברים וממציאה את עצמי מחדש ונהנית מכל רגע".

 

אל סיבוב הופעותיה בארה"ב יתלווה צלם שיתעד את המסע מניו-יורק דרך מיאמי, שיקגו, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס. כל ילד שיגיע למופע יזכה ל- CD עם הלהיטים הכי גדולים של מיכל.

לכרטיסים: 818-995-1085

‏Mnyshow@gmail.com

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן אקרמן
אני קטנטונת כזאת". מיכל ויצמן
צילום: רונן אקרמן
מומלצים