שתף קטע נבחר

המשטרה של דנינו חסרת אונים: "אין לנו יכולת"

חקירת הפיצוץ בת"א שגבה את חייו של עבריין מנהריה מעוררת דאגה במשטרה. תופעת חיסולי התופת, שהייתה שמורה לעבריינים בכירים, הפכה לשיטה נפוצה לסגור חשבונות גם בקרב עבריינים לא מוכרים. החקירה במבוי סתום. ניצב בדימוס ח"כ צור: "הביטחון האישי של הציבור נפגע משמעותית"

"מרגע שהמטען מתפוצץ אין לנו את היכולות להגיע למבצעים", כך הודו היום (א') גורמים בכירים במשטרה פחות מיממה לאחר שאדם נהרג בפיצוץ ברכב בשכונת כפר שלם בתל-אביב. על רקע החיסול בלבה של השכונה בדרום תל-אביב מבינים בצמרת המשטרה בראשותו של המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו כי רק אלילת המזל תסייע להם בפענוח המקרה. "אין לנו שום כיוון בחקירה וזה מה שהדאיג", אמרו הגורמים הבכירים.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

אם לא די בכך שחוקרי המשטרה אובדי עצות בנוגע לפענוח הרצח, כעת מתברר שנראה כי מדובר בחיסול חשבונות של מי שמוגדרים במשטרה "עברייני רחוב". אם עד היום מטעני החבלה נקשרו כמאפיין

 בולט ב"עבודת" ארגוני הפשיעה, נראה כי החל מאתמול נקלעה המשטרה גם למאבקים של עבריינים בדרג הנמוך שמשתמשים במטענים כדי לסגור חשבונות.

 

את חקירת הפיצוץ ברכב בתל-אביב מנהלת היחידה המרכזית של מחוז תל-אביב בפיקודו של ניצב-משנה גדי אשד, אולם ספק רב אם גם חוקריו המנוסים נתקלו בסיטואציה שכזאת. כשאנשי הימ"ר מגיעים לזירה דומה, הקורבן הוא דמות מוכרת - עבריין "בעל שם" או "חייל בכיר" בארגון פשיעה כזה או אחר. הפעם החקירה לא מכילה מודיעין והיעד לחיסול אינו עבריין מוכר או יעד משטרתי של המחוז. "הוא אפילו לא היה יעד של תחנת משטרה מקומית", אמרו גורמים במחוז תל-אביב.

 (צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, איחוד הצלה, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר) (צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, איחוד הצלה, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר)
(צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, איחוד הצלה, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר)

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו (צילום: זהר שחר, "ידיעות אחרונות") (צילום: זהר שחר,
מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו(צילום: זהר שחר, "ידיעות אחרונות")

יחד עם זאת, נראה כי מי שהיה מסוכסך עם הקורבן השקיע עבודה רבה על מנת להוציא את החיסול אל הפועל. פרטים ראשונים של החקירה העלו כי המנוח התגורר בשנים האחרונות בנהריה. הוא הגיע אתמול לשכונת כפר שלם כדי לבקר את אמו. המתנקש ככל הנראה עקב אחריו, הניח את המטען וחיכה לרגע המתאים. ברגע שהקורבן נכנס למכוניתו, הופעל המטען בשלט רחוק.

 

"לא מדובר פה בארגון פשע, ולא בעולם תחתון מתוחכם", אמר קצין משטרה שמטפל בארגוני פשיעה, "הסיפור פה הוא, שאפילו עבריינים קטנים כבר לא מסתכנים ברצח עם סכין או אקדח. יותר קל להם לקחת מטען חבלה שנמצא היום בכל מקום ולהניח אותו".

 שני מקרים דומים, אגב, נגמרו במזל בלי נפגעים רק ביום חמישי האחרון: ברחוב לילך בקריית ים התפוצץ מטען במכונית ריקה בנהריה אותר ונוטרל מטען ברכב שחנה ליד "שוק פייסל הגדול" ההומה.

 

בתוך כך, ח"כ דוד צור (התנועה) שכיהן בעבר כמפקד מחוז תל-אביב במשטרה, התייחס הבוקר בראיון לאולפן ynet לשרשרת החיסולים בעולם התחתון. "חמישה פיגועים כאלה בטווח של שבועיים? אם זה היה פח"ע כבר היינו במקום אחר. טוב שהמשטרה תתרכז במתן שירות לאזרח. הכישלון הוא במניעה".

 

ניצב בדימוס צור אמר עוד כי "האחריות של המשטרה בסיכול ובפענוח הפשעים היא אחריות מלאה. הביטחון האישי של הציבור נפגע באופן משמעותי, חובת ההוכחה על המשטרה והמפכ"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים