שתף קטע נבחר

בנט נטש המליאה בזמן נאום נשיא הפרלמנט האירופי

אנשי הבית היהודי יצאו מהאולם כשמרטין שולץ אמר שפלסטיני זכאי לפחות מים מישראלי וכי ישראל מטילה מצור פוגעני על רצועת עזה. השר בנט דרש התנצלות: "לא אקבל הטפת מוסר שקרית נגד עם ישראל בכנסת ישראל. בטח לא בגרמנית". השר אורבך: "חבל שנתנו לו לשקר בגרמנית"

סערה בכנסת במהלך נאומו של נשיא הפרלמנט האירופי ולאחריו: חברי הכנסת של הבית היהודי - ובהם שר הכלכלה נפתלי בנט - נטשו בצהריים (יום ד') בהפגנתיות את אולם מליאת הכנסת במהלך נאומו של מרטין שולץ. לאחר הנאום תקפו השרים בנט ואורי אורבך את דבריו של שולץ בחריפות. בבית היהודי דרשו ממנו התנצלות. צפו בשידור החי מהמליאה. 

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

לדברי גורמים במפלגת "הבית היהודי", היציאה מן האולם התרחשה לאחר ששולץ, שנאם בגרמנית, "אמר שפלסטיני זכאי ל-17 ליטר מים ביום לעומת 70 של ישראלי וציין שישראל מטילה מצור פוגעני על עזה". בשלב זה נטשו השר בנט וחברי הכנסת איילת שקד, מוטי יוגב, אלי בן-דהן ואורית סטרוק. במהלך האירוע, שולץ עצר את נאומו.

 

עוד לפני כן קטעה סטרוק את נאומו של שולץ וצעקה כמה פעמים: "זה שקר". נשיא הפרלמנט האירופי אמר: "זה בסדר, יחסית להערות בפרלמנט האירופי זה סביר".

אורית סטרוק נוטשת (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
אורית סטרוק נוטשת(צילום: ערוץ הכנסת)

ח"כ מוטי יוגב (צילום: ערוץ הכנסת) (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כ מוטי יוגב(צילום: ערוץ הכנסת)

המחאה נולדה בין היתר עקב הדיבורים על חרם כלכלי על ישראל מצד האיחוד האירופי. חברים מהאופוזיציה צעקו לחברי הכנסת מהבית היהודי: "אתם בושה וחרפה".

 

"רוצים להבעיר את יחסי החוץ"

מהבית היהודי נמסר לאחר הסערה במליאה כי "הדברים שהושמעו בכנסת הינם חמורים ביותר. הבית היהודי דורש התנצלות מנשיא הפרלמנט האירופי, שהשמיע שני שקרים בנאומו שהזינו אותו הפלסטינים. שתיקה לנוכח תעמולה שקרית היא מתן לגיטימציה לפעילות נגד אזרחי ישראל".

 

זמן קצר לאחר מכן כתב בנט בפייסבוק: "לא נבליג על שקרים. עומד יו"ר הפרלמנט הארופי, גרמני במוצאו, ונואם בכנסת ישראל, שני שקרים בוטים: 'פלסטיני זכאי ל-17 ליטר מים לעומת ישראלי שזכאי ל-70 ליטר מים ליום'. 'ישראל מטילה מצור על עזה', זה אחרי שגירשנו 8,000 יהודים מעזה ובתמורה ירו עלינו רבבות טילים. לצערי, אף אחד לא טרח למחות או להעמיד אותו על טעותו. לא אקבל הטפת מוסר שקרית נגד עם ישראל בכנסת ישראל. בטח לא בגרמנית".

 

ח"כ מוטי יוגב הסביר ש"תמיכתו בפלסטינים המסיתים להשמדת ישראל מעל במת כנסת ישראל 70 שנה מאז השואה זו חוצפה שאין כדוגמתה שצריך למחות נגדה".

 

לאחר הדיון אמרה שרת התרבות, לימור לבנת, כי דברי נשיא הפרלמנט האירופי הם "שקר גס".

 בהמשך הדיון במליאה עלה לדוכן השר לענייני אזרחים ותיקים, אורי אורבך, שהציג עמדה דומה. "חבל שנתנו לו לדבר בגרמנית וחבל שנתנו לו לשקר בגרמנית במליאה. הדור של ההורים של שולץ והדור של הערבים שיתפו פעולה כדי להרוס את העם היהודי. זה זכות וחובה שלו לדבר נגד השקרים". בעקבות הדברים נרשמו חילופי צעקות במליאה הסוערת.

 

ח״כ עיסאוי פריג' ממרצ טען שהמהלך של סיעת הבית היהודי הוא "הוכחה נוספת לרצונה של הקואליציה להבעיר את יחסי החוץ של מדינת ישראל עם הטובות שבידידותיה. אחרי שהפכו את מזכיר המדינה קרי לשק החבטות שלהם החליטו כעת בנט וחבריו להשפיל את האירופאים. כנראה שבנט וחבריו לא ינוחו עד שיצליחו להביא לבידוד מוחלט של ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים