שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צפו: בולען נפער באמצע מוזיאון למכוניות
  מצלמות האבטחה תיעדו כיצד לפנות בוקר רעדה הרצפה במוזיאון למכוניות קורבט בקנטאקי ובתוך שניות שמונה מכוניות צנחו לבור של 9 מטרים

  בולען שנפער באמצע המוזיאון הלאומי למכוניות קורבט בקנטאקי שבארה"ב גרם להרס שמונה מכוניות לאספנים. בין הקורבנות, מכונית הקורבט המיליון במספר שיוצרה ב-1992. הבולען הפעיל את מערכת האזעקה במוזיאון לפנות בוקר אתמול (יום ד') ואנשי האבטחה שמיהרו לאולם גילו כי במקום שבו עמדו המכוניות הנדירות נמצא עתה בור שעומקו תשעה מטרים ורוחבו כ-12 מטרים.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  מצלמות האבטחה של המוזיאון תיעדו את היווצרות הבולען ואת נפילת המכוניות לתוכו. דוברת המוזיאון לורה ג'ונסון הוסיפה כי המכוניות שהיו מסביב לבולען כבר הורחקו ממנו ושעובדי המוזיאון פועלים כדי לחלץ מהבור את המכוניות שניזוקו. לדבריה, המכונית שהייתה המיליון מסוגה שיוצרה הייתה היקרה ביותר באוסף של המוזיאון ושוויה נאמד בכמה מיליוני דולרים.

   

  היווצרות הבולען, כפי שתועדה על ידי מצלמות האבטחה

   

   (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

   (צילום: AP)
  (צילום: AP)
   

  "זה נראה כמעט תנ"כי - איך שהקרקע נפערה ובלעה את מיטב הפריטים במוזיאון", ציין ג'רי ברטון, היסטוריון של
  מכוניות קורבט, "מה הסיכוי לכך?". שווי הנזק שנגרם לא ברור בשלב זה, שכן רוב המוצגים היו פריטים יחידים מסוגם שלא נמכרו מעולם. "איך אפשר אפילו להתחיל להעריך כמה שוות המכוניות האלו?", ציין עובד בבית מכירות פומביות, "אין להן תחליף".

   

  למקום הוזעקו גם מהנדסי בניין כדי להעריך את הנזק שנגרם למבנה. באזור בדרום קנטאקי שבו ממוקם המוזיאון ניתן למצוא מערות רבות ולעתים קרובות יחסית נוצרים בו בולענים. "זה לא נדיר שאנחנו שומעים על בולען כזה", ציינו ברשויות המקומיות, "אולם רובם קטנים משמעותית מזה שנוצר במוזיאון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "צפו: בולען נפער באמצע מוזיאון למכוניות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים