שתף קטע נבחר

אדם חוסל בסביבת אלפי מבלים בתל אביב

ליד מתחם התחנה, שעת צהריים הומה. שני מתנקשים יורים מרכב חולף בתאאר לאלא, בן 27 מיפו, המוכר למשטרה שנהג במכונית ב.מ.וו. מותו נקבע במקום. "ממש מפחיד להסתובב ברחובות שלנו", אמרו מבלים המומים

רצח לאור יום, מטרים מאזור בילוי הומה אדם. שני רעולי פנים ירו למוות בצהריים (שבת) מתוך רכב חולף בתאאר לאלא, תושב יפו שנהג במכונית ב.מ.וו סמוך למתחם התחנה בטיילת בתל אביב. הנרצח, בן 27, היה מוכר למשטרה ויעד של היחידה המרכזית במחוז תל אביב. סמוך לזירת הרצח הוצת רכב והמשטרה בודקת אם מדובר ברכב המילוט של המתנקשים. הרצח התרחש בעת שהאזור היה שוקק באלפי בני אדם וילדים. "טיילנו במתחם התחנה ופתאום נשמעו יריות", סיפרה אמא לשניים. "חשבנו שזה פיגוע. הייתה היסטריה".

 

בת משפחתו של הנרצח הגיעה למקום ופרצה בבכי  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בת משפחתו של הנרצח הגיעה למקום ופרצה בבכי (צילום: מוטי קמחי)
הנרצח, תאאר לאלא  (צילום: חדשות יפו) (צילום: חדשות יפו)
הנרצח, תאאר לאלא (צילום: חדשות יפו)
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

המתנקשים עקפו את הרכב מצד שמאל - כנראה במכונית - ואז פתחו באש לעבר הנהג מטווח קצר. חוקרי ימ"ר תל אביב הגיעו לזירה ופתחו בחקירה. במקביל הוקפץ לאוויר מסוק בניסיון לעקוב אחר הרכב הנמלט. צוותי כיבוי אש מתחנת תל אביב נקראו לכבות רכב שהוצת במקום סמוך ולחפש אחר ממצאים שיסייעו בחקירה. חקירת הרצח הוטלה על היחידה המרכזית תל אביב בפיקודו של ניצב משנה גדי אשד.

 

ברכב שבו ישב הגבר שנרצח היו ככל הנראה נוסעים נוספים שלא נפגעו. בני משפחתו של ההרוג מיפו הגיעו לזירה ומיררו בבכי. רחוב הרברט סמואל נסגר באזור הכניסה והיציאה מיפו ומאות סקרנים הגיעו לזירת הרצח.

מפה של זירת הרצח (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
מפה של זירת הרצח(צילום: Google Maps)

הרכב שנבדק אם שימש את הרוצחים ()
הרכב שנבדק אם שימש את הרוצחים

 

זירת הרצח, היום (צילום: איתן מרקוביץ') (צילום: איתן מרקוביץ')
זירת הרצח, היום(צילום: איתן מרקוביץ')
 

מתחם התחנה בתל אביב מושך אליו אלפי מבקרים מדי שבת, בהם משפחות רבות המגיעות עם ילדים. היום נערך במקום "פסטיבל השוקולד של ישראל". עלא סמרה ומשה דננברג, פרמדיקים של מד"א שהיו במשימת אבטחה במתחם, סיפרו כי "הוזנקנו לאירוע ירי סמוך מאוד למקום שבו היינו. כשהגענו למקום ראינו בתוך רכב גבר בשנות ה-30 לחייו ירוי בפלג גופו העליון. הוא היה מחוסר הכרה, ללא נשימה ודופק. פציעתו הייתה אנושה ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

 

מפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו הורה על מספר פעולות ובהן מעבר לעבודה בפעילות מבצעית מוגברת הכוללת צמצום חופשות וריכוז כוחות משימה לפעילות ממוקדת נגד מחוללי הפשיעה החמורה בתחום המחוז. "אירוע הרצח בשעות הצהריים הוא חלק מסכסוך מתמשך בין עבריינים בעיר יפו, לפיכך כוח משימה מבצעי יפעל באופן ממוקד בעיר יפו אל מול יעדים ותופעות פשיעה המייחדות את העיר על מנת לשמר את מרקם החיים במקום", נמסר מהמשטרה. 

 

"מפחיד להסתובב ברחובות שלנו"

"ממש מפחיד להסתובב ברחובות שלנו", סיפרה דנה שהגיעה עם בן זוגה לבלות במתחם התחנה. "כשהיינו בדרך שמענו יריות, אתה לא מאמין שזה קורה כל כך קרוב אליך. ראינו אנשים רצים והבנו שקרה משהו. רק לחשוב מה יכול היה לקרות אם הכדורים האלה היו פוגעים באנשים הרבים שמבלים כאן. זה מוציא את כל החשק מהבילוי".

 

החיסול היום הצטרף לשרשרת פיגועים פליליים שהיו לאחרונה ברחבי הארץ, שמותירה את המשטרה חסרת אונים. בשבת שעברה חוסל אדם בפיצוץ מכונית ברחוב ששת הימים בשכונת כפר שלם בתל אביב. בשבוע שלפני כן, ביום שני, נהרגו שני בני אדם בפיצוץ מכוניתם ברחוב המגינים בפתח תקווה, לא רחוק מגן ילדים ומבית ספר. הייתה זו כנראה "תאונת עבודה" בדרך לחיסול. מטען הנפץ הגדול פגע גם ביושבי בניינים סמוכים, והוביל לפציעות קלות של שלושה מבוגרים נוספים ופעוטה, שישנו בבתיהם.

 (צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, מוטי קמחי, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר) (צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, מוטי קמחי, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר)
(צילום: זאהר אבו אלנסר, אלירם משה, יהודה אהרוני, ירון ברנר, מוטי קמחי, יהב אטיאס, אגד, חטיבת הדובר)
  

המשטרה חסרת אונים: עוד חיסול בקדנציה של דנינו  (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
המשטרה חסרת אונים: עוד חיסול בקדנציה של דנינו (צילום: מאיר אוחיון)

יומיים לאחר מכן אלמונים ניסו לחסל עבריין מוכר באמצעות מטען חבלה שהופעל

 ליד רכבו בכניסה למושב חלץ שבדרום. הוא ואדם נוסף שהיה ברכב לא נפגעו, אך שמשותיו נופצו. חקירת האירוע העלתה כי העבריין פנה עם מכוניתו לתוך המושב ואז הופעל המטען, ככל הנראה מרחוק. ממש באותה השיטה המוכרת.

 

יום לאחר מכן אירעו שני פיצוצים נוספים באמצע היום ברחוב לילך בקריית ים, התפוצץ מטען במכונית ריקה. לא היו נפגעים. כמעט במקביל, בנהריה הוצמד מטען חבלה לרכב שחנה סמוך ל"שוק פייסל הגדול" הומה האדם. אנשי הביטחון במקום הבחינו במניח המטען וחבלני משטרה נטרלו אותו. ימ"ר חוף שחוקר את המקרה עצר שני חשודים במעשה. הסטטיסטיקה דווקא לטובתם - שהרי כל המקרים האחרונים נותרו בלתי מפוענחים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המכונית של הנרצח
צילום: מוטי קמחי
צילום: יאפא אליום
הנרצח, תאאר לאלא
צילום: יאפא אליום
מומלצים