שתף קטע נבחר

בית מרקחת מסרב לספק סם להוצאה להורג

מייקל טיילור הורשע ברצח נערה בת 15 ב-1989 ונידון למוות. הוצאתו להורג מתוכננת ל-26 בפברואר במיזורי, אך לא בטוח שזריקת הרעל תהיה זמינה

בית מרקחת במדינת אוקלהומה גורם לרשויות בארצות הברית כאב ראש גדול במיוחד: הסיבה - הוא מסרב לספק למדינת מיזורי סם שישמש אותה להוצאה להורג של נידון למוות בזריקת רעל.

 

רק אחרי רבע שעה: מת אסיר שהוצא להורג

 

עוד חדשות בעולם :

שרוף על הנשיא: נפגש עם רוחאני והצית עצמו

בנגקוק בוערת: שוטר נורה למוות, 50 נפצעו

אכלו גללים, עבדו בפרך ומתו. עדות מקוריאה

אובמה והאגוזים, רוזוולט והנקניקיות

 

בית המרקחת Apothecary Shoppe מהעיר טולסה מסר כי לא יכין או יספק פנטוברביטל או כל סם אחר שישמש להוצאתו להורג של האסיר מייקל טיילור. החלטת בית המרקחת התקבלה בעקבות הסדר שאליו הגיע עם פרקליטיו של טיילור, שתבעו אותו בעבר בגין אספקת סמים להוצאה להורג.

 

תא הוצאה להורג בהאנטסוויל, טקסס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
תא הוצאה להורג בהאנטסוויל, טקסס(צילום: AFP)

האם הרשויות יעברו לשימוש באמצעים אחרים? כיסא חשמלי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
האם הרשויות יעברו לשימוש באמצעים אחרים? כיסא חשמלי(צילום: AFP)

טיילור הורשע בחטיפה, אונס ודקירתה למוות של נערה בת 15 מקנזס סיטי בשנת 1989. הוא קיבל עונש מוות והוצאתו להורג מתוכננת ל-26 בפברואר.

לאורך כל משפטו טענו עורכי דינו כי הוצאה להורג באמצעות הזרקת חומרים רעילים לגופו נוגדת את עקרונות החוקה שמגנה מפני התעללות.

 

מושל מדינת מיזורי ג'יי ניקסון ציין בשבוע שעבר כי למדינתו יש את הסמים הנדרשים לבצע את הוצאתו להורג של טיילור. כאשר נשאל במסיבת עיתונאים אם הסמים זמינים לשימוש, הוא לא השיב ישירות ב"כן" או "לא", אך אמר ש"כדי למלא את האחריות הנדרשת, זה הכרחי. האגף לנידונים למוות נערך לבצע את ההוצאה להורג".

 

במסגרת תביעתו נגד בית המרקחת מאוקלהומה טען טיילור כי מדינת מיזורי פנתה לבית המרקחת שיספק לה פנטוברביטל משום שהיצרן המורשה היחיד של הסם מסרב לספק למדינה סמים להוצאות להורג.

 

הנידון למוות טוען כי הוצאות להורג אחרונות שבוצעו בארה"ב תוך שימוש בפנטוברביטל הוכיחו שהסם עשוי לגרום לו ל"כאב חמור, מיותר ומתמשך שבסופו של דבר איננו אנושי".

 

ב-9 בינואר קיבל מייקל לי ווילסון, נידון למוות באוקלהומה, זריקת רעל וכעבור 20 שניות אמר: "אני חש שכל הגוף שלי בוער". לטענת טיילור, אמירה זו מבטאת בדיוק את מה שמרגיש אדם שמזריקים לגופו פנטוברביטל.

 

בכתב התביעה של טיילור מוזכר גם מקרהו של אריק רוברט שהוצא להורג ב-15 באוקטובר בדרום דקוטה. רוברט, בן 50 במותו, כחכח בגרונו, השתנק ואז החל לנחור לאחר שהזריקו לגופו את הרעל שכולל את הסם פנטוברביטל. עור גופו הפך אדום ולבו המשיך לפעום במשך 10 דקות עד שנדם. עורכי דינו של טיילור ציינו כי לרשויות נדרשו 20 דקות לקבוע את מותו של רוברט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מיטת הוצאה להורג בטקסס (ארכיון)
צילום: איי פי
צילום: AP
אנס ורצח נערה בת 15. טיילור
צילום: AP
מומלצים