שתף קטע נבחר

בעקבות הירי: נעצרו שכנים של הוסטל אקים

התפתחות בחקירת הירי לעבר הוסטל אקים בשכונת גני צהלה בצפון תל אביב. המשטרה עיכבה לחקירה זוג הורים ושני ילדיהם המתגוררים בסמיכות למקום. אנשי ההוסטל סיפרו: זו לא ההתנכלות הראשונה. פרס: זה מחליא

48 שעות חלפו מאז הירי לעבר הוסטל של אקים בשכונת גני צהלה בצפון תל אביב, ובמשטרה החליטו להוריד את הכפפות. זוג הורים ושני ילדיהם בני העשרה המתגוררים בסמוך להוסטל עוכבו הבוקר (יום ד') לחקירה במטרה לבדוק אם הם מעורבים באירוע.

 

 

לזירת האירוע הגיע גם ראש העיר רון חולדאי ונפגש במקום עם מפקד מרחב ירקון תת-ניצב יהודה דהאן שעדכן אותו לגבי החקירה. המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד שמנוהל בתחנת לב תל אביב צפון.

 

 • חלון הבית שספג את הירי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  חלון הבית שספג את הירי(צילום: מוטי קמחי)
  ההוסטל של אקים, הבוקר (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
  ההוסטל של אקים, הבוקר(צילום: איתי בלומנטל)


  במהלך הימים האחרונים אספו החוקרים עדויות רבות, מהן עולה כי בשבועיים האחרונים זכו מנהלי בית החוסים לאיומים רבים. הירי שבו נופצו חלונות הבית בשני כדורים היה רק חוליה נוספת בשרשרת של התנכלויות שכללה שפיכת שמן, סתימת מנעול הבית ואפילו איומים אישיים על המנהלת.

 • עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו


  אנשי מז"פ שהיו בדירה ובדקו את חורי הירי שיצרו הכדורים הגיעו למסקנה כי מדובר בירי מכוון. במשטרה עשו חתכים שונים של מאגרי המידע ובין היתר הרכיבו רשימה של תושבים שמחזיקים בנשק.בנוסף, אנשי המז"פ בדקו את זווית הירי שממנה נורו הכדורים. פעולות חקירה אלה ואחרות הובילו לעיכוב שכנים הבוקר. לאחר שישמעו במשטרה את גרסאותיהם יחליטו אם לעצור אותם.

  בא כוחה של המשפחה, עו"ד שחר מנדלמן "מדובר במשפחה נורמטיבית שאין שום קשר בינה לבין החשדות. אין ולא היה שום מניע חלילה לפגוע בבית השכנים".
   
  תנ"צ יהודה דהאן (צילום: משטרת ישראל) (צילום: משטרת ישראל)
  תנ"צ יהודה דהאן(צילום: משטרת ישראל)
  מנכ"לית אקים, סיגל פרץ-יהלומי: "הירי לא הפתיע אותנו. כבר שלושה שבועות דיירי הבית עוברים אירועי התנכלות קשים, כמו חסימת הכניסה לבית עם מכוניות, חבלה במנעול, שפיכת שמן על המדרגות והתנהגות מאיימת כלפי מנהלת הסניף. הירי הוא עליית מדרגה חריפה. לא רצינו עד היום לצאת לתקשורת כדי לשמור על יחסי שכנות טובה, אולם הגיעו מים עד נפש".

  לטענת פרץ-יהלומי, המעצר הבוקר לא הפתיע אותה. "השכן הזה התבטא בעבר בצורה מקוממת. הוא אמר שהדיירים שלנו יפגעו בילדיו ויעשו את צרכיהם ברחוב. הוא רק אדם אחד שבטח לא מייצג את כל השכונה. אני בטוחה שסיימנו את הפרק הזה ומקווה שמעכשיו תהיה אהבה גדולה בין השכנים".

  גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לאירוע הירי החמור. "לא האמנתי שזה יכול לקרות אצלנו", אמר פרס. "זו תופעה מחליאה. אסור לנו לעבור על זה לסדר היום. אפילו אם מדובר במקרה בודד, זה פשוט מביש. אסור שאנשים בעלי מוגבלויות יפחדו לקיים אורח חיים נורמלי. כולנו נבראנו באותו צלם ואל לנו לנצל זאת לרעה".

 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  הירי אל ההוסטל
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד מנדלמן. "משפחה נורמטיבית"
  מומלצים