שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחרי "צ'אפו": מי הברון המבוקש בעולם?

  לאחר מעצרו של ברון הסמים "אל צ'אפו" ממכסיקו, הרכיב ה"וושינגטון פוסט" רשימה של ברוני הסמים המבוקשים ביותר בעולם. החל מהמורה שגמר כראש כת ועד ה"סנדק" של מכסיקו שעינה למוות סוכן אמריקני ושוחרר ב-2013

  בסוף השבוע האחרון הצליחו הרשויות המכסיקניות בשיתוף עם סוכנים אמריקניים לשים את ידיהן על חואקין "אל צ'אפו" (הנמוך) גוסמן, ובכך לחתום מרדף בן עשורים אחר ברון הסמים המבוקש בעולם. אך העולם לא יישאר מיותם מעברייני סמים החולשים על אימפריות, ובמקום גוסמן יירש את מקומו אחד המבוקשים מהרשימה המפוקפקת שפרסם ה"וושינגטון פוסט", שאחריהם תרות רשויות החוק ברחבי העולם.

   

  אל צ'אפו מובל למעצר (צילום: AP) (צילום: AP)
  אל צ'אפו מובל למעצר(צילום: AP)

   

  יד ימינו של "אל צ'אפו", איסמעיל זמבדה

  בראש קרטל הסמים "סינלואה" המכסיקני עמדו שניים: "אל צ'אפו" שנעצר בשבת ואיסמעיל "אל מאיו" זמבדה שנחשב למספר שתיים שלו. לפי ה"וושינגטון פוסט", "אל מאיו" סייע לנהל את "סינלואה" כשגוסמן היה בכלא בין השנים 1993 ל-2001, והוא צפוי להחליף את "אל צ'אפו" שוב בתפקיד ראשות הקרטל.

   

  עוד חדשות בעולם:

  'חרף האמברגו: עסקת נשק בין איראן לעיראק'

  בין הירי וההרוגים: זוג אמריקני אימץ 4 בקייב  

  הילד בן 90: רודן זימבבואה חוגג יום הולדת

   

  גם בניו של "אל מאיו" המשיכו בדרכו הקלוקלת של אביהם, אחד מהם אף בגד בו, אך לא הצליחו להימלט מידו הארוכה של החוק. וינסנט, שכונה גם "אל מאיטו", עומד בפני משפט בשיקגו שבו טען כי היה מודיע של הסוכנות האמריקנית לאכיפת חוקי הסמים (DEA). בן אחר, סרפין, נעצר בנובמבר בגין סחר בקוקאין ובהרואין.  

   

  חואן "אל אזול" (כחול) אספרגוסה

  בעל ברית נוסף של ברון הסמים שנעצר בשבת הוא חואן חוסה אספרגוסה. "אל אזול", דמות מרכזית נוספת בקרטל הסמים "סינלואה", ככל הנראה אחראי על קו הסמים שבין מכסיקו לקולומביה. למרות טענת ה-FBI כי עבר ניתוח פלסטי, פרס על שווי חמישה מיליון דולרים הוצע עבורו על ידי הסוכנויות האמריקניות עבור מידע שיוביל למעצרו.

  מודעה עבור אספרגוסה ()
  מודעה עבור אספרגוסה

   

  אספרגוסה הוא בעל בריתו של זמבדה, וייתכן שיהפוך למספר שתיים שלו, כשזה ייכנס לנעליו של "אל צ'אפו" העצור. פרופ' ג'ורג' קרייסון, המתמחה בקרטלי סמים מכסיקניים, אמר לסוכנות הידיעות AP כי אספרגוסה הוא אחד מברוני הסמים הפיקחים ביותר של העולם התחתון המכסיקני.

   

  "הסנדק" של מכסיקו, קארו קינטרו

  לפי ה"וושינגטון פוסט", ב-2013 שוחרר מהכלא רפאל קארו קינטרו שהורשע ב-1985 בחטיפה, בעינויים וברצח סוכן במחלק הסמים האמריקני, אנריקה "קיקי" קמרנה. בית משפט פסק כי הוא לא היה צריך לעמוד לדין בבית משפט פדרלי, אלא בבית משפט פלילי במדינה.

   


  קארו קינטרו ()
  קארו קינטרו

   

  לפי סוכנות AP, הוא נחשב ל"סנדק" סחר הסמים המכסיקני. הוא הקים קרטל אימתני בצפון מערב מדינת המחוז "סינלואה", שלאחר מכן התפצל לשני הקרטלים הגדולים באזור - "סינלואה" ו"חוארז". חטיפת הסוכן האמריקני ועינויו למוות על ידי קארו קינטרו הזיקו רבות ליחסי מכסיקו סיטי עם וושינגטון. לאחר שחרורו, חזר קארו קינטרו לרשימת המבוקשים של ה-DEA והפרס על מידע שיוביל למעצרו עומד על חמישה מיליון דולרים.

   

  סרבנדו "לה טוטה" גומס

  ה"וושינגטון פוסט" מדווח כי "לה טוטה" הוא מנהיג הקרטל "נייטס טמפלר" (מסדר האבירים הטמפלרי) הדומה במאפייניו לכת. קשה לומר ש"לה טוטה" לא ניסה מקצועות אחרים מלבד סחר בסמים. עד 2011 הוא עוד קיבל משכורת ממשרד החינוך המכסיקני. גומס גם ניסה להיות חקלאי ורק לאחר שלא צלח במקצועות אלה הידרדר לפשע והחל לעבוד עם קרטל "לה פמיליה". בשנת 2009 הוא הואשם בגין סחר בסמים.

  סרבנדו גומס ()
  סרבנדו גומס


  וינסנט קריו ()
  וינסנט קריו

  וינסנט קריו פואנטס

  בראש הקרטל השני במדינת המחוז סינלואה, "חוארז", עומד וינסנט קריו פואנטס,

   שירש את מקומו של אחיו, אמאדו קריו פואנטס, מייסד הקרטל שמת ב-1997 בניתוח פלסטי שהשתבש. הסוכנות האמריקנית לאכיפת חוקי הסמים (DEA) הכניסה אותו לרשימת המבוקשים ביותר לאחר שהואשם בארצות הברית ב-46 סעיפים, בהם 10 בגין רצח והשאר בגין סחר בסמים, הלבנת כספים והטרדת עדים.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים