שתף קטע נבחר

"טילים ומשגר הותקפו, 4 מחיזבאללה נהרגו"

לאחר שבכיר ישראלי אישר ל"טיים" כי חיל האוויר הוא שתקף בגבול לבנון-סוריה, נחשפים פרטים חדשים על שהתרחש ביום שני בערב. בעיתון לבנוני דווח כי משאיות שהובילו טילים ומשגר היו היעד. וחיזבאללה עדיין לא מגיב

הפרטים על התקיפה בגבול לבנון-סוריה נחשפים אט-אט, וחיזבאללה עדיין לא מגיב: לאחר שבכיר ישראלי אישר בשיחה עם אתר "טיים" כי צה"ל הוא שתקף בבקעת הלבנון, הבוקר (יום ד') נכתב ב"דיילי סטאר" כי ארבעה אנשי חיזבאללה נהרגו באותה תקיפה ביום שני בערב.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

  

גורמי ביטחון אמרו לעיתון הלבנוני כי יעדי התקיפה היו שתי משאיות - אחת שהובילה טילים ושנייה שנשאה משגר טילים. לפי הדיווח, המשאיות היו בדרכן למחסני טילים של חיזבאללה בלבנון. בתחילה נטען כי התקיפה הייתה בשטח לבנון, אבל גורם בצבא לבנון לא שלל את האפשרות שהפגיעה הייתה בשטח סוריה.

 

תקיפה בלבנון או בסוריה? עדיין לא ברור (צילום: google maps) (צילום: google maps)
תקיפה בלבנון או בסוריה? עדיין לא ברור(צילום: google maps)

בתקיפת חיל האוויר, טענו הגורמים הביטחוניים, שיגרו המטוסים ארבעה טילים ואלה פגעו במשלוח הנשק שכונה "איכותי" והרגו ארבעה פעילי חיזבאללה. אתמול דווח כי אחד מההרוגים הוא חאג' חסן מנסור, המכונה "אבו עלי מית'ם", מדריך שטח בבסיס חיזבאללה באזור נבי שית בבקעת הלבנון.

 

אמש אישר בכיר ישראלי כי צה"ל הוא שתקף ביום שני בערב את השיירה בגבול סוריה-לבנון. הוא ציין שהשיירה כללה ככל הנראה טילים המצוידים בראשי נפץ רבי עוצמה ומסוכנים בהרבה מאלו שקיימים בידי חיזבאללה, המחזיק בעשרות אלפי טילים ורקטות המכוונים ללב ריכוזי האוכלוסייה בישראל. לטענת האתר, זו הפעם הראשונה שגורם ישראלי מאשר שישראל עומדת מאחורי התקיפה בשטח לבנון. לפי פרסומים זרים, ישראל תקפה עוד ארבע פעמים בעבר משלוחי נשק שיועדו לחיזבאללה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שערך אתמול בצהריים מסיבת עיתונאים בירושלים עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשאל לגבי התקיפה וענה: "קודם כול אני לא מדבר על מה שטוענים שעשינו או שלא עשינו - זה המרכיב הראשון. המרכיב השני הוא שאנחנו עושים כל מה שצריך כדי להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל".

  

קצין בצבא סוריה החופשי באזור יברוד, עלי עמאר, אמר הבוקר לעיתון "אל-קודס אל-ערבי" כי ישראל ביצעה כארבע תקיפות באזורים בשליטת חיזבאללה. לדבריו, בתקיפות הושמדו כמה משגרי טילים וכמה מאנשי חיזבאללה נהרגו.

 

גורמים לבנוניים אמרו הבוקר לעיתון הסעודי אל-עוכאז כי בשתי התקיפות הישראליות בגבול בין סוריה ללבנון, שנועדו לפגוע בשיירת טילים ובעמדה של חיזבאללה, נהרגו לכל הפחות עשרה לוחמים של הארגון. בנוסף נטען כי באופן מכוון חיזבאללה לא חושף מידע על מספר ההרוגים והפצועים ועל אופי היעדים שהותקפו.

 

בארגון הטרור השיעי עדיין לא הגיבו רשמית לתקיפה. גורמים בחיזבאללה אמרו לערוץ הלבנוני OTV כי "לא בוצעה התקפה נגדנו על ידי מטוסים ישראליים". ברשת "אל-מנאר", תחנת הדגל של חיזבאללה, צוטטו גורמים ביטחוניים שהכחישו את הדיווחים על תקיפה ישראלית בשטח לבנון, ואילו ברשת "אל-מיאדין" דווח כי איש לא נהרג בתקיפה.

 

צבא לבנון דווקא מסר פרטים על שהתרחש ביום שני בערב בגבול לבנון-סוריה. לפי הודעתו, בשעה 21:50 חדרו ארבעה מטוסי קרב ישראליים למרחב האווירי מכיוון הים מזרחה עד לאזור בעלבק ואל-הרמל בבקעת הלבנון. בהודעה צוין כי הם ביצעו גיחות באזורים שונים ברחבי לבנון וכי הם יצאו מהמרחב האווירי הלבנוני בשעה 22:25 גם כן מכיוון הים מול העיירה א-נאקורה. 

 

בשעה 23:15, לפי ההודעה, חדר כלי טיס בלתי מאויש השייך לצה"ל למרחב האווירי הלבנוני וביצע גיחות בכמה אזורים, בהם בעלבק, אל-הרמל, וביירות ופרבריה. בשעה 00:15 הוא יצא גם כן מהמרחב האווירי הלבנוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים