שתף קטע נבחר

לא שקט בהדסה: תלונות הדדיות במשטרה

למרות המו"מ, עדיין זורם דם רע בין ההנהלה לעובדים: עימות קשה התנהל בין יו"ר ועד העובדים לבין סמנכ"ל על רקע עבודות שיפוץ במשרדי ההנהלה

המשבר הכלכלי בבית החולים הדסה אמנם נרגע זמנית על רקע החזרה לפעילות סדירה, אבל המחלוקות בין העובדים להנהלה נמשכות. בעקבות עימות בין סמנכ"ל משאבי אנוש של בית החולים, רפי לנקרי, לבין יו"ר ועד עובדי המינהל והמשק אמנון ברוכיאן, הגישו השניים במשטרה תלונות הדדיות בטענה לתקיפה ואיומים.

 

 

הרקע לעימות הוא בניית קיר גבס במשרדו של לנקרי. לטענת ברוכיאן, הוא הגיע למשרד כדי לתעד את "השיפוץ", אך הותקף מילולית ואוים על ידי לנקרי. בהנהלת הדסה טוענים מנגד שברוכיאן הוא זה שגרם למהומה. לטענת ההנהלה, לא היה מדובר בשיפוץ אלא בחציית החדר לשני משרדים שונים.

לשכת סמנכ"ל משאבי אנוש. מי התחיל את המהומה? (צילום: אמנון ברוכיאן) (צילום: אמנון ברוכיאן)
לשכת סמנכ"ל משאבי אנוש. מי התחיל את המהומה?(צילום: אמנון ברוכיאן)

עורכי הדין של הוועד, אמיר בשה ומורן סבוראי, פנו במכתב למנכ"ל הדסה אביגדור קפלן וגוללו את גרסתם לאירועים: "למיטב הידוע לנו, השינויים המבניים והארגוניים הנרחבים במבנה האגף לא אושרו על ידך ו/או על ידי הנאמנים, וודאי שאינם נדרשים על פי תוכנית ההקפאה המופעלת תחת צו בית המשפט".

 

לטענתם, לנקרי קילל את ברוכיאן ואיים עליו: "אין מקום וסובלנות להתנהלות של איומים ואלימות מילולית מצד עובד בכיר לעבר עובד אחר, יהיה אשר יהיה, לא כל שכן מצד סמנכ"ל משאבים כלפי יו"ר ועד במסגרת תפקידו".

 

מהדסה נמסר בתגובה כי הסמנכ"ל ביקש לחצות את חדרו כדי ליצור משרד לעובד נוסף במחלקה: "לא מדובר בשיפוץ כפי שמנסה להציג זאת יו"ר ועד עובדי המשק והמינהל.

לנקרי נאלץ להגיש נגדו תלונה בשל התפרעות. לצער ההנהלה, במקום שיו"ר ועד עובדי המשק והמינהל יהיה עסוק בלהבריא את הדסה, הוא מפריע באמצעות מקרים מסוג זה".

 

ברוכיאן: "עליתי עם הטלפון כדי לצלם את השיפוצים והוא קילל אותי. הוא קירב אליי את פניו בצורה מאיימת אז הלכתי למשטרה. אני לא אוותר לו. אסור לו להתנהג ככה". 

 

היום יתחיל המשא ומתן בין ועד עובדי המינהל והמשק לבין ההנהלה, שנציגיהם ייפגשו לראשונה מאז סיום השביתה. במסגרת הסכם ההבראה שצפוי להיחתם בין הדסה לבין המדינה, נדרש בית החולים לפטר כ-500 עובדי מינהל ומשק ולהפחית שכר לעובדים אחרים. בנוסף, ביום שישי ייפגשו הרופאים עם ההנהלה להמשך המשא ומתן שהתחיל ביום ראשון והסתיים באכזבה מצד הרופאים שדרשו צעדים בוני אמון מצד ההנהלה.


פורסם לראשונה 26/02/2014 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמנון ברוכיאן
העבודות במשרד הסמנכ"ל. שיפוץ?
צילום: אמנון ברוכיאן
מומלצים