שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  היסטוריה במעוז הגברים: 5 שרות בנאט"ו

  עם השבעתה ביום שבת של רוברטה פינוטי לשרת ההגנה של איטליה, היא הצטרפה לארבע ביטחוניסטיות בנאט"ו מגרמניה, אלבניה, נורבגיה והולנד

  הברית הצפון אטלנטית (נאט"ו) רשמה בתולדות כמה ציוני דרך היסטוריים כמו השתתפותה במלחמת המפרץ הראשונה ב-1991, במלחמות בבלקן בשנות התשעים, במלחמה באפגניסטן ב-2001, במלחמת המפרץ השנייה ב-2003 ובתקיפה בלוב ב-2011. והיום (יום ד') רשמה הברית הצבאית היסטוריה נוספת כשבישיבתה בבריסל נרשם מספר שיא של שרות הגנה - חמש במספר - מגרמניה, איטליה, נורבגיה, הולנד ואלבניה.

   

  עוד חדשות בעולם :

  נעצר מכין מת' עם חולצה מ"שובר שורות"

  רצח המתופף: מאסר עולם ל"חייל של אללה"

  ארה"ב על תוקפנות רוסיה: אנחנו לא ב'רוקי 4'

  חטף, אנס ורצח נערה - והוצא למוות בזריקה

   

  האישה האחרונה להצטרף לשורת שרי ההגנה בנאט"ו היא שרת ההגנה של איטליה רוברטה פינוטי שמונתה על ידי ראש הממשלה החדש מתיאו נצי, הושבעה ביום שבת האחרון והפכה לאישה הראשונה בתפקיד. פינוטי בת ה-52 כיהנה קודם לכן בתפקיד תת-שר ההגנה של איטליה בממשלתו של אנריקו לטה. היא נבחרה לראשונה לפרלמנט ב-2001 ומכהנת כיום בתפקיד סנאטורית בנוסף לתפקידה כשרת הגנה. את הקריירה הפוליטית שלה היא החלה לפני שני עשורים בתפקיד זוטר במה שהייתה אז המפלגה הקומוניסטית של איטליה.

   

  משמאל: שרת ההגנה של אלבניה (מימי קודלי), הולנד (ג'נין הניס פלאסצ'רט), גרמניה (אורסולה פון דר ליין), נורבגיה (אינה מארי אריקסן סוריידה) ואיטליה (רוברטה פינוטי) (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  משמאל: שרת ההגנה של אלבניה (מימי קודלי), הולנד (ג'נין הניס פלאסצ'רט), גרמניה (אורסולה פון דר ליין), נורבגיה (אינה מארי אריקסן סוריידה) ואיטליה (רוברטה פינוטי) (צילום: EPA)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  שרת ההגנה הגרמנייה עם הייגל האמריקני (מימין) ומזכ"ל נאט"ו רסמוסן (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  שרת ההגנה הגרמנייה עם הייגל האמריקני (מימין) ומזכ"ל נאט"ו רסמוסן(צילום: רויטרס)

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  עם השבעתה לתפקיד הצטרפה פינוטי לשרת ההגנה של אלבניה מימי קודלי,

  שרת ההגנה של גרמניה אורסולה פון דר ליין, שרת ההגנה של נורבגיה אינה מארי אריקסן ושרת ההגנה של הולנד ג'נין הניס פלאסצ'רט. גורם בנאט"ו אמר כי זו הפעם הראשונה מאז שנוסדה נאט"ו ב-1949 שבה משתתפות חמש נשים בתפקיד שרות הגנה.

   

  בטרם ניגשו לדון בסוגיות בינלאומיות חשובות עם שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל ושאר עמיתיו הגברים, התפנו שרות ההגנה להצטלם יחדיו בפני כלי התקשורת הרבים שנכחו במקום. אלא שאז הבחינה שרת ההגנה הנורבגית סוריידה שעמיתתה האלבנית, קודלי, חסרה. היא מיהרה לקרוא לה ואז השלימו חמש הנשים את התמונה ההיסטורית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  מסדרות את הפריזורה של נאט"ו. שרות ההגנה של הולנד, גרמניה ונורבגיה
  צילום: AFP
  מומלצים