שתף קטע נבחר

צפוף בגלקסיה: התגלו עוד 715 כוכבי לכת

נאס"א הודיעה על הכפלת מספר כוכבי-הלכת שמוכר לאנושות ולפי המדענים, כמה מהם עשויים לאפשר חיים: "אנו מתקרבים לגילוי כדור הארץ 2.0"

בזמן שכאן על הקרקע מודאגים ממשבר הדיור, נאס"א מגלה עוד ועוד כוכבים ברחבי הגלקסיה - וייתכן שהתנאים בחלקם מסוגלים לתמוך בחיים. אסטרונומים, שרק לפני 20 שנה התקשו למצוא כוכבי-לכת פרט לאלה במערכת השמש שלנו, הודיעו אתמול (יום ד') על גילוי לא פחות מ-715 כוכבים חדשים. "מספר כוכבי-הלכת בגלקסיה שידוע עליהם לאנושות כמעט הוכפל", כך מסר מדען בסוכנות החלל האמריקנית (נאס"א), ג'ק ליסאור.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בזכות התגלית, שנעשתה באמצעות הטלסקופ "קפלר", עלה מספר כוכבי הלכת הידועים ל-1,700. עמה עלה גם הסיכוי לאיתור חיים מחוץ לכדור הארץ, שכן כל כוכבי-הלכת החדשים נמצאו במערכות דומות לזו שלנו - שבהן כמה כוכבי-לכת מקיפים כוכב כמו השמש - והיו דומים יחסית בגודלם לכדור הארץ.

 

לפי הדיווח ברשת CNN, יותר מכול התרגשו המדענים לגלות כי הטמפרטורה על פני השטח בארבעה מבין כוכבי-הלכת החדשים אינה חמה או קרה מדי - תנאי הכרחי לקיומם של חיים. עם זאת, לפי התצפיות, כוכבי-הלכת האלו גדולים לפחות פי 2 מכדור הארץ וכנראה אינם מסוג סלעי כמו כדור הארץ, ולכן פחות סביר שיימצאו עליהם חיים.

 

חרף זאת, דאגלס הדג'ינס, המדען האחראי בנאס"א על חקר כוכבי לכת מחוץ למערכת השמש, אמר כי ההכרזה מהווה צעד גדול לקראת המטרה העליונה של "קפלר": מציאת "כדור-הארץ 2.0". מנאס"א נמסר כי עד כה מצא "קפלר" תשעה כוכבי-לכת מחוץ למערכת השמש שלנו שעשויים לאפשר חיים.

 

אסטרונומית מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT), שרה סיגאר, הוסיפה כי התגליות האחרונות של "קפלר" מעידות עוד כי "כוכבים קטנים נפוצים מאוד בגלקסיה שלנו", וסביר יותר שאלו יאפשרו חיים מאשר כוכבים גדולים. בסך הכול אסף "קפלר" נתונים במשך ארבע שנים והמדענים הספיקו עד כה לעבור רק על הממצאים מהשנתיים הראשונות, כך שהם צופים גילויים נוספים בעתיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הכוכבים התגלו במערכות שמש כמו שלנו
צילום: AP
מומלצים