שתף קטע נבחר

סופית: שירות הנשים בצה"ל לא יוארך

על-פי הסיכום בוועדה, ב-2016 תינתן לשר הביטחון אפשרות להאריך את שירות הנשים אם הוא סבור שיש צורך בכך

סופית - למרות דרישת צה"ל, שירות הנשים בצבא לא יוארך: חברי ועדת שקד לשוויון בנטל יצביעו הבוקר (יום ג') נגד הארכת שירות הנשים בצה"ל משנתיים לזמן ארוך יותר. הוועדה דחתה בחודש שעבר את ההצבעה בעניין הארכת שירות הנשים, וביקשה מצה"ל להציג חלופות לסעיף הקיים, לפיו לא יוארך כלל שירות הנשים אלא בתפקידים מסוימים. תפקידים אלו יחייבו חתימה על שמונה חודשי שירות נוספים.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

על מנת להתגבר על מחסור בכוח אדם, אם ייווצר כזה, יצומצם מספר החיילים שיוצאים לשירות היחידות מחוץ לצה"ל כגון משטרה, שב"ס, שב"כ וכדומה, ובנוסף ב-2016 תינתן לשר הביטחון אפשרות להאריך את שירות הנשים אם הוא יהיה סבור שיש צורך בכך, באמצעות תקנות שיאושרו בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

 

בימים האחרונים קיימו יו"ר הועדה לשוויון בנטל, ח"כ איילת שקד (הבית היהודי), ויו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ עפר שלח, פגישות ושיחות מרתוניות הנוגעות לדרישות הצבא ולטענותיו לכך ששירות הגברים בצה"ל קוצר, אולם מנגד לא ניתנו פתרונות הקשורים לדרישת צה"ל להגדיל את כוח האדם, בין היתר באמצעות הארכת שירות הנשים. הבוקר תתכנס ועדת שקד ותצביע על כך שמשך שירות הנשים בצה"ל יישאר כשהיה, אולם חברי הוועדה ינסו לתת פתרונות לצה"ל.

 

בוועדה נרשמה התנגדות גורפת להארכת שירות הנשים, דבר שנומק בכך שתגדל

 האפליה בין המשרתות ללא משרתות. על-פי נתונים שהוצגו בפניה, רק כ-50 אחוז מהבנות מתגייסות לשירות צבאי, וחברי הוועדה סברו כי ניסיון להוביל לשוויון מגדרי באמצעות שירות ארוך יותר ייצור חוסר שוויון משמעותי לרעת נשים משרתות, שיעכבו את לימודיהן ואת יציאתן לשוק העבודה, בזמן שהנשים שאינן משרתות בצה"ל מתחילות כבר בגיל צעיר להשתלב במקומות עבודה ובאקדמיה.

 

ח"כ איציק שמולי (העבודה) יצא נגד הסיכום: "זו פשוט שערורייה. במקום להביא שוויון בנטל מכבידים את הנטל על מי שכבר נושאים בו הכי הרבה. זה מחיר הדיל הפוליטי המכוער של הבית היהודי ויש עתיד שבתמורה לכותרות בעיתון על סנקציות פליליות שלעולם לא יופעלו והנחות בשירות לישיבות ההסדר פשוט מכרו את אלה שכבר משרתים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב אטיאס, אבי חי ואמיר לוי
ח"כ איילת שקד
צילום: יוגב אטיאס, אבי חי ואמיר לוי
צילום: יוגב אטיאס
ח"כ עפר שלח
צילום: יוגב אטיאס
צילום: עידו ארז
ח"כ איציק שמולי
צילום: עידו ארז
מומלצים