שתף קטע נבחר

פליסיאן למדובב בתא: כשאצא אלך לאח הגדול

התיק קרס, התמלילים נחשפים: לאורך מעצרו הוכנסו לתא של הנאשם ברצח בברנוער מדובבים, וכעת ynet מפרסם את דבריו. "הכול חרטא, אני זכאי", אמר פליסיאן וטען שעד המדינה הונה אותו: "אני עיוור, עשה לי הטעיה"

"הכול חרטא. חרטא אחת גדולה. לא עשיתי שום דבר. אני חף מפשע", בשיחות עם מדובבים שהוכנסו לתא המעצר שלו התעקש חגי פליסיאן שבניגוד לכתב האישום - הוא לא הרוצח מהברנוער. בתמלילי השיחות הללו, שהתקיימו לאורך שמונת חודשי מעצרו ונחשפות ב-ynet, טען פליסיאן שעד המדינה משקר והביע אופטימיות לגבי שחרורו. התסריט האופטימי שלו עשוי להתממש על רקע העובדה שבשבוע שעבר, בעקבות קריסת התיק, הוא שוחרר למעצר בית עד תחילת אפריל וקיים סיכוי שכתב האישום נגדו יבוטל.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

כשאחד המדובבים שאל אותו לגבי הקלטה שפורסמה, ובה לכאורה תועד כשהוא מודה במעשה, הסביר פליסיאן שעד המדינה שכנע אותו לשוחח על אירוע אחר והוציא דברים מהקשרם. "הוא השווה את זה לדברים אחרים", אמר פליסיאן למדובב בתא המעצר. "הוא לקח את זה למקומות אחרים. עיוור אחי, אני עיוור, עשה לי הטעיה ונכנסתי לתוך זה".

פליסיאן בבית המשפט. "יותר יאהבו אותנו, לא?" (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות) (צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)
פליסיאן בבית המשפט. "יותר יאהבו אותנו, לא?"(צילום: יריב כץ, ידיעות אחרונות)

בחקירה אחרת אמר פליסיאן: "אם הייתי עוצר שנייה יענו ואומר לעצמי 'וואלק מה אתה עושה', לא הייתי פה. הוא אוכל, אני אוכל, כולם אוכלים. מי חשב על בן אדם כזה יעשה כזה דבר למשפחה שלו".

מדובב: "הרס לו את החיים".

פליסיאן: "לא. עכשיו אנחנו נוכל לשווק יותר ביצים (פליסיאן עסק בשיווק ביצים לפני מעצרו, נכ"פ). נצא החוצה אחי, יהיה לנו שם טוב, שם נקי בעזרת השם, נוכל לשווק ביצים בכמויות. יותר יאהבו אותנו, לא?"

 

נגעו באחי? חרטא

אחד המדובבים ניסה להבין את המניע שבגללו לכאורה בוצע הרצח בברנוער, והזכיר לחגי את אחיו בני, שלכאורה הותקף על ידי מנהל הברנוער שאול גנון. המדובב שאל אם גם אחיו מעורב בסיפור, ופליסיאן ענה: "כן, הקטן".

 

מדובב: "על מה הוא?"

פליסיאן: "הוא המניע".

מדובב: "אה, הוא המניע. בגללו, אה ההוא שכאילו נגעו בו".

פליסיאן: "כן, חרטא. אני יכול להגיד... היה דופק לבחורה חיוך... כל בחורה. אני אומר אני אגיע הבית כמה צחוקים אני אדפוק עליו".

 

בשיחה אחרת מזכיר המדובב לפליסיאן שהמדינה כולה מכירה את פרצופו: "אתה עכשיו תוכל ללכת ל'אח הגדול', סלב אתה".

פליסיאן: "בעזרת השם, אני אצא זכאי - אני הולך לשם".

מדובב: "האמנת שתגיע לטלוויזיה? אתה מבין?"

פליסיאן: "רציתי, אבל לא בצורה כזו".

מדובב: "ריאליטי, לא?"

פליסיאן: "ריאליטי של החיים אתה אומר. וואללה רציתי. אמרתי לאחותי שתרשום אותנו, נבוא אח ואחות לבית האח הגדול".

 

היום ננעץ מסמר נוסף בארון של תיק הדגל של המשטרה – חקירת הרצח בברנוער. פרקליטות המדינה הודיעה בצהריים לעורך דינו של עד המדינה בפרשה על החלטתה לבטל את ההסכם עמו. בנוסף תוגש נגד העד עוד השבוע הצהרת תובע ולאחר מכן כתב אישום בגין בידוי ראיות ושיבוש מהלכי משפט.

פליסיאן. "עד המדינה מפחד מהאמת" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פליסיאן. "עד המדינה מפחד מהאמת"(צילום: מוטי קמחי)

צוות ההגנה של פליסיאן: עורכי הדין משה יוחאי, יוגב נרקיס ואורון שוורץ ()
צוות ההגנה של פליסיאן: עורכי הדין משה יוחאי, יוגב נרקיס ואורון שוורץ

עו"ד יאיר רגב, פרקליטו של עד המדינה ()
עו"ד יאיר רגב, פרקליטו של עד המדינה

 

במהלך מעצרו של פליסיאן נמלט עד המדינה מהשוטרים ששמרו עליו, וחגי שוחח על כך עם מדובב ששהה באותו זמן בתאו. המדובב אמר לו: "אם הוא ברח יש לו סיבה". פליסיאן ענה לו: "איזו סיבה? הוא מפחד מהאמת".

 

בשיחה אחרת אחרי ההיעלמות של עד המדינה אמר פליסיאן: "התיק חלש. כאילו ברח כי הוא מפחד גם שידעו את האמת".

מדובב: "גם אם יחזור, יכול להיות שיתהפך עליהם" .

פליסיאן: "זה מה שאני מתפלל. יחזור יתהפך עליהם".

 

סנגוריו של פליסיאן - עורכי הדין משה יוחאי, יוגב נרקיס ואורון שוורץ - מסרו בתגובה לביטול הסכם עד המדינה: "ביטול ההסכם מתבקש, אולם הצעד הבא במסע לטיהור שמו של חגי פליסיאן יהיה במהלך אמיץ מצד הפרקליטות לביטול כתב האישום וזיכויו של חגי. המונח 'צדק' חייב לצאת מן המרכאות ולקבל משמעות. אנו מצרים על כך שההסכם נפסל תשעה חודשים מאוחר מדי. אין צל של ספק שאם היחידה החוקרת הייתה עושה מלאכתה נאמנה ולא הולכת שבי אחר עד המדינה, התסריט שאנו עדים לו היום לא היה מתרחש כלל וכלל".


פורסם לראשונה 04/03/2014 18:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חגי פליסיאן לפני שחרורו למעצר בית
צילום: מוטי קמחי
מומלצים