שתף קטע נבחר

דוקר ויכמן הורשע ברצח, מהומה בביהמ"ש

כמעט שנתיים אחרי שדקר למוות תושב באר שבע שהעיר לו על רעש מתחת לביתו, הורשע עדן אוחיון (20) ברצח ונגזר עליו מאסר עולם. השופטים לא הספיקו להשלים את הקראת הכרעת הדין בגלל התפרעות בני משפחת הצעיר

המחיר הכבד של הדקירה הקטלנית:  בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר (יום א') את עדן אוחיון (20) ברצח גדי ויכמן וגזר עליו מאסר עולם. סנגוריו של אוחיון טענו לאורך כל המשפט כי לא מדובר ברצח, אלא בהריגה בלבד, אולם בית המשפט נענה לבקשת הפרקליטות, הרשיע את אוחיון בעבירה החמורה ביותר ואף פסק כי הוא יפצה את משפחת הקורבן ב-200 אלף שקל.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

בני משפחתו של אוחיון התפרעו בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
בני משפחתו של אוחיון התפרעו בבית המשפט(צילום: הרצל יוסף)
עם מתן גזר הדין פרצו בני משפחתו של אוחיון בצרחות וקיללו את אלמנתו של ויכמן, מיכל. השופטים נאלצו לעזוב את אולם הדיונים בעת הקראת הכרעת הדין בגלל התפרעות בני המשפחה ובשל כך הוכנסו למקום מאבטחי בית המשפט.

 

האלמנה מיכל הביעה שביעות רצון מההכרעה ומגזר הדין וציינה כי אוחיון הוא "מפלצת". בעקבות התפרעות בני משפחתו של אוחיון, סיפרה האלמנה כי היא מפחדת מאוד וחוששת לילדיה. "הוא הרוצח והוא צריך להיות בבית הסוהר", אמרה האלמנה. "אני מודה לפרקליטות ולמשטרה שעשו את העבודה. הוא רצח את גדי בלי לחשוב פעמיים. הוא ראה את הילדה שלי לנגד עיניו ולא עניין אותו שהוא יודע מה שהוא הולך לעשות, שהוא הולך לרצוח את הבעל שלי, את אבא של הילדה שלי. הוא יודע שאנחנו ישבנו במרפסת, הסתכל לי בעיניים והלך לעשות את זה".

"הרוצח הוא מפלצת". האלמנה מיכל לאחר הקראת הכרעת הדין (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
"הרוצח הוא מפלצת". האלמנה מיכל לאחר הקראת הכרעת הדין(צילום: הרצל יוסף)

האלמנה אמרה עוד: "חששתי בגלל כל מיני מקרים אחרים שלא הסתיימו ברצח אלא בהריגה. אני באמת מרוצה ממה שקרה. השופטים ראו את כל מה שהביאו להם, את החומר, את החקירה, את ההוכחות, הם היו בזירה וחשו את מה שקרה. הם הגיעו למסקנה הזאת, שזה משהו שהאמנתי בו וידעתי אותו מתחילת הדרך".

 

ראש הרכב בית הדין, השופטת רויטל יפה כ"ץ, אמרה כי התמונה המצטיירת שונה מזו שהנאשם ניסה להציג. לפי הכרעת הדין, ויכמן ירד למטה ללא כל כוונה לתקוף את הנאשם ואף התקשר למשטרה לפני כן. "המנוח הלך לכיוון הנאשם אך לא הספיק להתקדם הרבה. יש להניח שהסכין כבר הייתה בידי הנאשם והסכין הוצאה טרם הנגיחה".

 

השופטים התייחסו לטענת ההגנה שלפיה הנאשם קונטר טרם הדקירה. "לגבי הנגיחה, בהנחה שהייתה, לא אמורה הייתה להיות מפתיעה. הנגיחה כשלעצמה לא הייתה אמורה להביא לאובדן עשתונות ולא היה בכך להצדיק מעשה קיצוני כדקירה. הנאשם במקום לסגת מהעימות, פעל מתוך חימה וכעס. על כן החלטנו להרשיעו ברצח".

 

סנגוריו של הנאשם, עורכי הדין אלי כהן ורותם טובול, ציינו כאמור לפני מתן הכרעת הדין כי הם מקווים שבית המשפט ירשיע את מרשם בהריגה. לאחר פסיקת בית המשפט, ביקשו סנגוריו של אוחיון לא להשית על מרשם פיצוי כספי, אך גם בקשה זו לא נענתה. סנגורי הנאשם הודיעו כי יערערו על הכרעת הדין לבית המשפט העליון ואמרו כי בית המשפט המחוזי שגה בהחלטתו.

 

בדיון נכחו גם בני משפחתו של הנער אורגיל מואטי, שנרצח ב-2012 ברחובות. אמו אירית אמרה: "באתי להזדהות עם מיכל. האירוע היה כמעט באותו יום ורציתי לשמוע את הכרעת הדין. ההכרעה נותנת לי תקווה שירשיעו ברצח גם את הרוצח המתועב שרצח את בני. הוא גם יצא אז עם סכין וזה היה מתוכנן. אנחנו עדיין נלחמים על הצדק בכוח כדי שגם במקרה שלנו ייעשה צדק".

 

"נעץ את הסכין בחוזקה בחזה" 

בכתב האישום שהוגש נגד אוחיון נטען כי הוא נהג להסתובב כשעל גופו סכין מטבח. בלילה שבין 4 ל-5 במאי 2012 שהו אוחיון וחבריו סמוך לביתו של ויכמן בבאר שבע ועוררו רעש רב. ויכמן, שביקש מהם לשמור על השקט מכיוון שהפריעו למנוחת בתו הקטנה, ירד למטה לאחר שקיללו את אשתו. כתב האישום תיאר כיצד בת הזוג של המנוח קראה לו לחזור הביתה, כאשר בד בבד אמרה בת הזוג של הדוקר לחברה "תעזוב, בוא נלך". למרות זאת החל עימות בין השניים, שבמהלכו נגח ויכמן בראשו של אוחיון.

 

לפי כתב האישום, אוחיון שלף מכיס מכנסיו את הסכין שנשא עליו, ו"נעץ את הסכין בחוזקה ישירות בעומק חזהו השמאלי של המנוח, ואז חתך עם הסכין בתוך חזהו של המנוח משמאל לימין, ושלף את הסכין בחזרה".

 

הפרקליטות טענה בכתב האישום כי "הנאשם במעשיו כמתואר בעובדות גרם בכוונה תחילה למותו של המנוח, לאחר שהחליט להמיתו, והמית אותו בדם קר, בלי שקדמה התגרות תכוף למעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
עדן אוחיון בבית המשפט, היום
צילום: הרצל יוסף
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
גדי ויכמן
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
מומלצים