שתף קטע נבחר

שחרור מחבלים ישראלים? "אין רוב בממשלה"

בסוף מרס צפויה להתבצע הפעימה האחרונה במחוות האסירים, ובמסגרתה ישוחררו מחבלים ישראלים שהורשעו ברצח. אח שכול מספר על הקמפיין נגד המהלך: "בלאו הכי המו"מ תקוע, נגרום למחבלים ולמשפחותיהם לדאוג"

בסוף החודש אמורה להתבצע הפעימה הרביעית והאחרונה בשחרור 104 האסירים הפלסטינים שדרש אבו מאזן במסגרת המו"מ המדיני בין ישראל והרשות. הפעם צפויה הרשימה לכלול יותר מעשרה ערבים אזרחי ישראל, והדבר גרר קמפיין של בני משפחות שכולות ואחרים, שמבקשים למנוע את שחרורם. אחד מהם הוא אורן תמם, שאחיו משה נרצח ב-1984 על ארבעה תושבי בקה אל-גרביה. צפו בראיון שלו באולפן ynet:

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

תמם נחטף בצומת בית ליד על ידי מחבלים שביקשו להעביר אותו לסוריה לצורכי מיקוח. תוכניתם השתבשה והם רצחו אותו לבסוף. הם נתפסו ונידונו למאסרי עולם, אולם הם שמותיהם עשויים להיכלל ברשימת לפעימת השחרור האחרונה.

 

בלשכת בנימין נתניהו הבהירו כי שחרורם של ערבים אזרחי ישראל נוספים יעשה רק בכפוף לדיון נוסף בממשלה,

אם וכאשר יהיה צורך בכך. לנוכח רגישות הנושא, ועל רקע הפסימיות האופפת את המשא ומתן המדיני, לפי שעה לא ברור כיצד תתבצע הפעימה האחרונה.

 

גורמים המקורבים לנתניהו רמזו בעבר כי הפעימה "הישראלית" צפויה להיתקל בקשיים, בעיקר לנוכח התנגדותם של שרים מכל המפלגות למהלך. מנגד, ישראל התחייבה לשרור אסירים, ובעבר, למרות המחאות, עמדו בירושלים בהתחייבויות.

 

"הפעימה הזאת לא דומה לקודמות כי יש בה יותר מעשרה ישראלים", אמר תמם. "אנחנו לא רוצים לדאוג שאנשים שגרים 10 דקות מנתניה יחזרו לטרור. אנחנו נוודא שהמחבלים והמשפחות שלהם ידאגו. אין רוב בממשלה לשחרור ערבים ישראלים. שוחררו כמעט 80 רוצחים ואין התקדמות במשא ומתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קמפיין נגד השחרור. משה תמם ז"ל
מומלצים