שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "תן מקדמה, השאר בשבילי". האזנות לשוטר

  שיחות טלפון בין רפ"ק רוני משיח לבין אחד המשחדים לכאורה מדגימות את יחסי ה"תן וקח". בין היתר: החזרת רשיון נהיגה לפסול וקניית נעליים לבנו של הקצין. האזינו להקלטות

  עזוב הכל, סגור איתו חשבון: שיחות שהוקלטו בין קצין מתנ"א משלוחת כרמל, רפ"ק רוני משיח, נגדו הוגש כתב אישום בגין קבלת שוחד לבין אחד המשחדים לכאורה, אבנר דהן, מראות את הקשר שהתנהל ביניהם. במהלכו, דואג דהן לכמה דברים עבור משיח, שמנגד עוזר לו בהחזרת רשיונות לנהגים שסרחו. התביעה רואה בשיחות מתן שוחד, בעוד דהן טוען כי ניתן לפרש אותן באופן אחר.

   

    

  דהן למשיח: "תן לו את הרישיון כפרה"

  דהן למשיח: "תן לו את הרישיון כפרה"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נגד רפ"ק משיח הוגש לפני שלושה שבועות כתב אישום חמור, דבר קבלת שוחד מדהן ומפלח אבו ראס ממנשיית זבידה. בין היתר, נטען כי קיבל נעליים, מצעים ואפילו בלונים ותקליטן לבריתה של בתו. במח"ש הקליטו חלק מהשיחות והם משמשות כראיות. בינתיים, שוחררו כל המעורבים לכאורה למעצר בית לפני שבועיים. במשטרה טוענים כי בידיהם אלפי שיחות טלפון של משיח, מאות מהן לדהן, ועשרות למתווך השני, אבו ראס, שלכאורה "צ'יפר" את משיח ומשפחתו בעיקר במסעדות ושירותים שונים.

   

  דהן למשיח: "תן לה 500 שקל מקדמה - השאר אני"

  דהן למשיח: "תן לה 500 שקל מקדמה - השאר אני"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רוב השיחות, שהגיעו ל-ynet היו שיחות בין משיח לדהן, שבמהלך תקופת ההאזנות שוחח עם משיח מספר פעמים ביום. במקרים רבים היה זה כדי להציע לו שירותים ומוצרים במחיר נמוך, לעתים תוך שדהן משלם עבור משיח ורוכש עבורו ועבור ילדיו מוצרים שונים. במקביל, נערכו שיחות בהן ביקש דהן – שהיה מעין "מאכער" וקיבל תשלומים מבעלי דין על מנת לטפל בענייניהם – להקל ולטפל בענייניהם של לקוחותיו.

   

  "אם אתה צריך משהו מכיתן - תגיד לי"

  "אם אתה צריך משהו מכיתן - תגיד לי"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  באחת השיחות נמצא משיח בבית עסק בקריית ביאליק ומקבל הצעת מחיר של 3,500 שקל עבור רכישת מוצר. "תן לה מקדמה של 500 שקל", נשמע דהן אומר למשיח בשיחה, "את השאר תשאיר בשבילי". בהזדמנות אחרת, מזמין דהן את משיח לצאת לקניות בחנות כיתן במפרץ, ואחרי שהקצין עורך את הרכישות הוא מנחה אותו: "תשאיר את זה שם בצד, תגיד להם שבשבע יבוא בן אדם, שישלם. תצא מהחנות, אל תשלם אפילו שקל אחד".

   

  משיח עצמו נשמע בשיחות כמי שלא מהסס "להפעיל" את דהן כדי שיסיע את ילדיו ממקום למקום וירכוש עבורו ועבור הילדים דברים שונים. כך לדוגמא, הוא נשמע מבקש מדהן שירכוש עבור אחד מילדיו נעלי כדורגל, "לא עם פקקים, רגילות". 

   

  התגמול לא מאחר לבוא. באחד הימים בחודש ספטמבר האחרון, מתקשר דהן למשיח ומעדכן אותו כי למחרת עליו לערוך שימוע למכר שלו. "זה חבר טוב טוב", הוא מבהיר. "עובד אצל יעקב מהנעליים". למרות שבשימוע עשוי קצין המשטרה – האחראי על ביטחון הציבור – לשלול את רישיונו של הנהג שכבר הוחרם, מבהיר לו דהן: "מחר תביא את הרישיון ישר לפה".

   

  במקרה אחר הוא פונה למשיח ומבקש להחזיר את רישיון הנהיגה לאדם פסול לנהיגה
  "אין לו רישיון נהיגה", אומר לו משיח. "הוא פסול לרישיון נהיגה".

  דהן: "הוא יכול לנהוג עד שבע בערב?"

  משיח: "לא, אני לא נתתי לו".

  דהן: "אז תתקן לו. תן לו כפרה, הוא צריך להביא לי משהו בערב".

  משיח: "סגור, אין בעיה. בסדר".

   

  דהן מיוצג על ידי עורכי הדין ציון שמעון, יהלי שפרלינג ודורון נוי. "מרשי עבד באופן חוקי לחלוטין עם עורך דין לענייני תעבורה באופן צמוד. את השיחות ניתן לפרש בכמה אופנים", הוסיף. "אני מברך על החלטת בית המשפט המחוזי לשחרר את מרשי לביתו. טענותיו וגרסתו של מרשי יישמעו במהלך המשפט". הסניגורים סירבו להרחיב על טיב הקשר בין דהן ומשיח: "יש לנו הרבה מה לומר בנושא אך נחשוף את הכל בבית המשפט".

   

  סניגוריו של משיח, עו"ד חיים יצחקי ויהל בן עובד, סירבו להתייחס ואמרו כי אינם מנהלים את משפטו באמצעי התקשורת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל נחושתן
  רפ"ק משיח
  צילום: גיל נחושתן
  עו"ד ציון שמעון
  עו"ד יהלי שפרלינג
  צילום: עידו ארז
  עו"ד דורון נוי
  צילום: עידו ארז
  מומלצים