שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בהתאם לציפיות: מדד פברואר ירד ב-0.2%

  האינפלציה בפועל, המחושבת 12 חודשים לאחור, עומדת על 1.2%. בארבעת החודשים האחרונים נרשמה עליית מחירים נמוכה יותר - בשיעור שנתי של 0.6% בלבד. הדיור ממשיך להתייקר - עלה ב-0.3%. אילו עוד מוצרים התייקרו ואילו הוזלו בחודש שעבר?

  מדד המחירים לצרכן לחודש פברואר ירד, כצפוי, ב-0.2% - כך פרסמה היום (ו') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. כתוצאה מירידה זו עומדת האינפלציה בפועל, המחושבת 12 חודשים לאחור, על 1.2%, והיא ממשיכה להימצא מתחת למרכז תחום יעד האינפלציה השנתי שקבעה הממשלה (1%-3%). מדד המחירים לצרכן הקודם - לחודש ינואר - הפתיע וירד בשיעור חד של 0.6%.

   

   

   

  גם האינפלציה הצפויה ל-12 החודשים הבאים שמחשב בנק ישראל נמוכה ממרכז היעד - והיא מסתכמת כעת ב-1.6%. מגמת האינפלציה בארבעת החודשים האחרונים משקפת אף עליית מחירים ממוצעת נמוכה הרבה יותר, בשיעור שנתי של 0.6% בלבד.

   

  אילו מוצרים הוזלו ואילו התייקרו?

  לירידת המדד בחודש שעבר תרמו בעיקר הירידה בסעיפים ירקות טריים (8.5%), הלבשה והנעלה (4.8%), תחבורה ו

  תקשורת (0.7%), מזון (0.3%), שירותי טלפון ואינטרנט (2.6%) ודלק ושמנים לרכב (1.2%). ירידות אלה קוזזו בחלקן על ידי עליות בסעיפים הפירות הטריים (3.9%), דיור (0.3%), ריהוט וציוד לבית (0.6%) ובריאות (0.4%).

   

  מדד פברואר לא צפוי להשפיע על החלטת הריבית לחודש אפריל, וההערכה היא שהוועדה המוניטרית של בנק ישראל תחליט בסוף החודש להשאיר את הריבית ללא שינוי, ברמה של 0.75%. זאת לאחר שבחודש שעבר הפחית בנק ישראל במפתיע את הריבית ב- 0.25%, במטרה לתמוך בהגברת הפעילות הכלכלית במשק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  שוק מחנה יהודה. הירקות הוזלו ב-8.5%
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: shutterstock
  הדיור התייקר ב-0.3%
  צילום: shutterstock
  מומלצים