שתף קטע נבחר

מיצג: 20 אלף ידיים מושטות לשלום

דני קרוון, חתן פרס ישראל, הציג ליד כביש תל אביב-ירושלים במסגרת הקמפיין "מיליון ידיים להסכם". "אין פתרון אחר, רק שלום", הסביר האמן

חתן פרס ישראל האמן דני קרוון, 83, חנך היום (יום ה') מיצג של 20 אלף ידיים צבעוניות נטועות בשדה סמוך לכביש ירושלים תל אביב, באזור לטרון. המיצג נעשה במסגרת קמפיין "מיליון ידיים להסכם" שהוקם בהתנדבות על ידי שלושה אזרחים ישראלים. יוזמי המיצג, זיו כהן, דרור בן עמי וגיא פרוס סיפרו כי מטרת המיצג היא "לעורר את הציבור בישראל לקמפיין חוצה גבולות פוליטיים, ששם למטרה לחזק את ממשלת ישראל להליכה לקראת הסכם עם הפלסטינים".

 

  

 (צילום: רוני מרקוביץ ) (צילום: רוני מרקוביץ )
(צילום: רוני מרקוביץ )

המיצג של דני קרוון ליד לטרון."מרוצה מהתוצאה" (צילום: רוני מרקוביץ ) (צילום: רוני מרקוביץ )
המיצג של דני קרוון ליד לטרון."מרוצה מהתוצאה"(צילום: רוני מרקוביץ )

בניית המיצג של קרוון ארכה כחמש שעות והשתתפו בו עשרות מתנדבים שהציבו זה לצד זה "ידיים" צבעונית. בסופו של התהליך הוצג מראה צבעוני של 20 אלף ידיים מנופפות לשלום לכיוון כביש מספר 1.

 

קרוון אמר היום ל-ynet: "שמעתי על

הקמפיין למען השלום, אני בעד שתי מדינות לשני עמים אז החלטתי לסייע. בישלתי את הרעיון בבטן כמה ימים, עשיתי כמה סקיצות שלקחו כחצי יום עבודה, והיום סימנו את המקום. הפסים מסמלים דרכים למשא ומתן, צורת האוהלים מסמלת את 'אוהלי שלום', והידיים המנפנפות מסמלות הושטת ידיים לשלום.

 

"יש כאן רצון לומר שבזמן הזה יש הרבה אנשים שתומכים במאמצי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לקדם את המשא ומתן, מבלי להיכנס לפרטיו. אני מרוצה מהתוצאה ומהתרומה שלי להזיז את העגלה הזו מהתהום שאליו היא מדרדרת. אין פתרון אחר, רק שלום".

 

יו"ר קמפיין "מיליון ידיים להסכם",זיו כהן: "הקמפיין וכל האירועים שנלווים לו ומציפים את הארץ נוצרו כדי לתת לציבור הישראלי יכולת להביע את תמיכתו בהסכם מדיני ובפשרה בין ישראל לפלסטין. אנו רואים במשא ומתן הנוכחי ובהסכם שעל הפרק חלון הזדמנויות שיש לנצלו לכינון הליך פיוס אזורי, ולשמירתה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני מרקוביץ
המיצג של קרוון
צילום: רוני מרקוביץ
מומלצים