שתף קטע נבחר

הביטוחים יעדכנו על שינוי לפני חידוש פוליסה

חברות הביטוח יחוייבו לעדכן את המבוטח על שינויים בתנאים ובמחיר פוליסה לפני מועד החידוש. כיום לא מוטלת חובה כזו. מטרת המהלך היא לאפשר למבוטח לבחון הצעות נוספות ולבצע סקר שוק כדי למצוא את הפוליסה המתאימה לו

יותר שקיפות בביטוח : הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, פירסמה היום (ג') טיוטת הוראה לפיה חברות הביטוח יידרשו לעדכן את המבוטח על שינויים בתנאים ובמחיר פוליסה לפני מועד החידוש.

 

 

כיום לא מוטלת חובת הודעה מוקדמת על הגופים. מטרת המהלך היא לאפשר למבוטח לבחון הצעות נוספות ולבצע סקר שוק כדי למצוא את הפוליסה המתאימה לו.

 

על פי הטיוטה, חברות הביטוח יישלחו למבוטח שתי הודעות לקראת תום תקופת הביטוח. ההודעה הראשונה תישלח 45 ימים לפני מועד חידוש הפוליסה וההודעה השנייה תישלח שבועיים לפני מועד החידוש.

 

בנוסף, חברת הביטוח תידרש לקבל את הסכמת המבוטח להמשיך את ההתקשרות ולתעד את הסכמתו. במידה וחברת ביטוח החליטה שלא לחדש פוליסה, היא תידרש להודיע למבוטח 45 ימים מראש ולפרט את הסיבות להחלטתה.

 

 

בהודעת חברת הביטוח ייכללו בין היתר מחיר הביטוח לתקופת הביטוח הבאה, עדכון סכומי הביטוח או שינויים בתנאי המיגון הנדרשים, שינויים בהיקף הכיסוי הביטוחי ביחס לפוליסה הקודמת וקבלת אישור המבוטח לחידוש פוליסת הביטוח.

 

יש לציין כי חברות הביטוח צפויות להעיר את הערותיהן על הטיוטה ולבקש לבצע שינויים. כמו כן, הן יידרשו זמן להיערך לכך מבחינה טכנולוגית.

 

כך, למרות שבאוצר מקווים כי עד סוף השנה ההוראות ייכנסו לתוקף, נראה כי יישומן ייקח קצת יותר זמן.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, אמרה היום: "הצגת המידע בפני המבוטח תגביר את השקיפות לאזרח, תאפשר לו לבחור את תנאי הפוליסה ותעודד תחרות בין החברות".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
דורית סלינגר, הממונה על הביטוח באוצר
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים