שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שטראוס: הרווח זינק ב-39% בשנת 2013

  חברת שטראוס דיווחה על רווח נקי של 329 מיליון שקל בשנה שעברה. שחיקת שער הריאל הברזילאי הביאה לירידה של כ-39 מיליון שקל במכירות, שהסתכמו ב-8.14 מיליון שקל. מנכ"ל שטראוס גדי לסין: "הצגנו שיפור בכל מגזרי הפעילות, ובפרט בפעילות חברת הקפה בברזיל וחברת הסלטים בארה"ב"

  הרווח הנקי של חברת שטראוס בשנת 2013 זינק ב-39% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-329 מיליון שקל - כך עולה מהדוחות הכספיים שמפרסמת היום (ד') החברה.

   

  מכירות הקבוצה אשתקד ירדו בכ-39 מיליון שקל והסתכמו ב-8.14 מיליארד שקל - הירידה במכירות נבעה מהפרשי תרגום לשקלים, שבמרביתם נבעו משחיקת שערו הממוצע של הריאל הברזילאי אל מול השקל בשיעור של כ-14.9% בהשוואה לשערו הממוצע של הריאל הברזילאי בתקופה המקבילה ב-2012.

   

  בנטרול השפעות המטבע בקבוצה, הסתכמה צמיחת המכירות בקבוצה בכ-367 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2012. הגידול במכירות הקבוצה במטבע מקומי השתקף במרבית תחומי הפעילות העסקיים של החברה.

   

  הרווח הגולמי הניהולי של הקבוצה בשנת 2013 גדל בכ-243 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווח הגולמי נבע כתוצאה מגידול של 123 מיליון שקל ברווח הגולמי של תחום הקפה, בעיקר כתוצאה מהמשך התמקדות בשיפור המרווחים בתחום הקפה הקלוי והטחון בברזיל. 

   

  כמו כן, בתחום ישראל גדל הרווח הגולמי בכ-76 מיליון שקל, בעיקר בגין צמיחה כמותית במכירות במרבית היחידות העסקיות, השפעה חיובית של שערי מטבע על עלות המכר, שיפור בתמהיל המוצרים של החברה והמשך הטמעת תהליכי התייעלות בתחום הייצור. שארית הגידול (כ-44 מיליון שקל) מוסברת על ידי צמיחה ברווח הגולמי המצרפי של תחום פעילות מטבלים וממרחים בינלאומי ושל מגזר פעילויות אחרות ("אחר") בעיקר בגין הצמיחה במכירות.

   

  הרווח התפעולי עלה

  גם הרווח התפעולי של החברה זינק בשנה החולפת ב-144 מליון שקל והסתכם ב-769 מליון שקל. הגידול ברווח התפעולי של הקבוצה לשנת 2013 ניכר בכל תחומי הפעילות של הקבוצה, ובעיקר בקפה, והתרחש למרות גידול בהוצאות השיווק של הקבוצה. עיקר הגידול בקפה נובע משיפור ברווח התפעולי של חברת הקפה בברזיל, בפעילות הבינלאומית של שטראוס מים. השיפור ברווח התפעולי של תחום פעילות שטראוס ישראל ושל תחום פעילות מטבלים וממרחים בינלאומי נובע מצמיחה במכירות לצד המשך התייעלויות שונות בייצור.

   

  הגידול ברווח הניהולי לבעלי המניות של החברה נבע מהגידול ברווח התפעולי הניהולי של הקבוצה (כ-144 מיליון שקל) אשר קוזז בחלקו כתוצאה מגידול בהוצאות המס של הקבוצה (כ-27 מיליון שקל) וגידול ברווח המיוחס לבעלי המיעוט של החברה (כ-27 מיליון שקל).

   

  גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס מסר "קבוצת שטראוס מסכמת שיפור בכל מגזרי הפעילות של הקבוצה ובפרט בפעילות חברת הקפה בברזיל (3C) וחברת הסלטים בארה"ב. במהלך שנת 2013 התמקדה הקבוצה בניהול מושכל של צמיחה ועלויות, השקעה מוגברת בייעול שרשרת האספקה וחדשנות. פעולות אלו מבססות את עוצמתה של הקבוצה ומשפרות את יכולתנו להמשיך להתמודד בהצלחה עם אתגרי השנה הקרובה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיון פרג'
  גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים