שתף קטע נבחר

מדענים נזכרים בצבי ינאי

כחלק מיום המדע, מתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה אירוע לזכרו של מנכ"ל משרד המדע לשעבר, צבי ינאי ז"ל. באירוע יתקיימו שיחות מחודשות עם מדענים שהשתתפו בספרו של ינאי. צפו בשידור החי

באירוע בהשתתפות מנכ״לית משרד המדע, בינה בר-און, מתקיימות שיחות מחודשות עם מדענים שהשתתפו בספרו של מנכ״ל משרד המדע לשעבר, צבי ינאי ז״ל.  באירוע השתתפו: מר צבי עצמון, מרצה בכיר במכללת דוד ילין בירושלים; ד"ר מיכה אנקורי, פסיכולוג קליני, ממייסדי החברה היונגיאנית הישראלית החדשה; פרופ' דוד הראל, חתן פרס ישראל למדעי המחשב, מכון ויצמן למדע; פרופ' מנחם מגידור, פרופ' למתמטיקה ולשעבר נשיא האוניברסיטה העברית; ופרופ' פרץ לביא, נשיא הטכניון, מומחה לחקר הרפואי של השינה והפרעותיה.

 

 

 

פרופ׳ רפי מלניק, המשנה לנשיא המרכז הבינתחומי הרצליה: "הדמות של צבי חסרה לנו. חשוב לזכור אותו ואת פועלו ולהתגעגע לכך שדות דומה תצוץ בחברה ותמלא את מקומו".

 

מנכ״ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, בינה בר-און: "במילה אחת היתי מסכמת: מקורי. הוא היה מקורי בכל דבר שלקח לידיו לטפל בו. לדבר על מוזיקה זה כמו לרקוד ארכיטקטורה. בטרם הגעתי הנה, תהיתי כיצד ניתן לשרטט את דמותו ואת ריבוי פניו. לו הייתה דרך לרקוד ארכיטקטורה, צבי ינאי היה מצטיין בה. הוא ידע לאחד שפות שונות למשלב לשוני אחד".

 

צבי עצמון, מרצה בכיר במכללת דוד ילין בירושלים סיפר: "מדברים המון על הארכה של תוחלת החיים. אני חושב שבשיחה שלי עם צבי דיברנו על מדוע יש גבול. באופן תארוטי אין לזה גבול".

 

יום המדע

בואו היום ליום המדע הישראלי! כל מה שחדש, חשוב ומעניין במדע הישראלי ביום אחד ובמאות מקומות שונים ברחבי הארץ. האירועים יועברו במשך כל היום בשידור חי ב-ynet. 

  • Iron Man – ממשק אדם ומכונה, האוניברסיטה העברית י-ם בהשתתפות הנשיא שמעון פרס.
  • אירוע הפתיחה Street Lab בכיכר רבין בתל אביב.
  • מדע, מוח כסף ומה שבניהם:  באוניברסיטת תל אביב.
  • המדע - לא לחנונים בלבד במרכז היזמות של עמל בחדרה.
  • מדע ואיכות חיים  - בטכניון
  • כיצד להאריך ימים? באוניברסיטת בר אילן
  • מדע בשירות הביטחון, במרכז למחקרי ביטחון לאומי ברמת אביב.
  • מדע וחברה – אירוע לזכרו של צבי ינאי בהמרכז הבינתחומי הרצליה.
  • המדע במוזיקה - פארק קרסו למדע, באר שבע. 

 

הכירו את המדענים, החוקרים והיזמים המובילים, שיראו במשך יום שלם כיצד פוגש אותנו המדע בחיי היום יום - בכלכלה, בבריאות, בתזונה, בביטחון, וגם במוזיקה. יום המדע הישראלי - 26.3.2014. לפרטים נוספים ולהרשמה לאירועים, לחצו כאן .  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים