שתף קטע נבחר

רוצים תואר? סיימו קורס על הטרדה מינית

סטודנטים בכל התארים באוניברסיטת בן-גוריון יידרשו להשתתף בלומדה מקוונת במטרה להילחם בנושא ההטרדות המיניות בקמפוס. מדובר בקורס חובה לזכאות לתואר ובצעד תקדימי בנוף האקדמיה הישראלית

באוניברסיטת בן-גוריון החליטו להילחם בתופעת ההטרדות המיניות האקדמיה בדרך יצירתית במיוחד: הסטודנטים יחויבו להשתתף בלומדה בנושא החוק למניעת הטרדות מיניות. מדובר בתקדים בנוף מערכת ההשכלה הגבוהה בארץ, שכן השתתפות בלומדה המקוונת תהווה תנאי הכרחי לזכאות לתואר.

 

 

מדובר במהלך של הנהלת האוניברסיטה, בשיתוף אגודת הסטודנטים בקמפוס, שמטרתו להעלות את המודעות בנוגע לחוק ולתקנות השונות, כדי למנוע מקרים של הטרדה מינית בקרב העובדים והסטודנטים באוניברסיטה.

  

במוסדות אחרים נדרשים סטודנטים להשתתף בלומדות מקוונות, כמו למשל להכרת הספרייה עבור תלמידי שנה א', אולם מדובר במוסד אקדמי ראשון בארץ המחייב את הסטודנטים להשתתף בלומדה בנושא זה. הלומדה כוללת כ-40 שקופיות המיידעות את הסטודנטים על נהלי האוניברסיטה בנושא, ומפרטות אודות החוק הקיים בארץ. בסיומן מתבקשים הסטודנטים לענות על 13 שאלות על התוכן הנלמד על מנת לקבל ציון עובר.

 

רצון למגר את התופעה באקדמיה

דוגמאות לשאלות שנשאלים הסטודנטים: האם ניתן להתלונן רק במקרה של הטרדה של מרצה כלפי סטודנט, האם מותר למרצה לספר בדיחה מינית בפני כיתה כל עוד אינה מופנית לסטודנט ספציפי, ועוד. יש לציין שהלומדה מוגדרת כקורס חובה לכל הסטודנטים בכל התארים ובכל מסלולי הלימוד השונים באוניברסיטה.

 

פרופ' אריאל פלדשטיין, מזכיר האקדמיה באוניברסיטה מסר כי "אוניברסיטת בן-גוריון, כמוסד אקדמי ציבורי, בשיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים, שמה לה למטרה להביא למודעות את החוק והתקנות בדבר מניעת הטרדה מינית. מטרת המהלך הנה למנוע מצב שסטודנטית או סטודנט שיחוו הטרדה מינית לא ידווחו על האירוע ויצטרכו להתמודד לבד עם חוויה קשה זו. שיתוף פעולה יאפשר לנסות ולמגר את התופעה, שלצערנו פשטה בחברה הישראלית, ולהביא ליצירת אווירה טובה יותר:

 

אבי בן-הלל, יו"ר אגודת הסטודנטים, מסר כי "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה בנושא, שכן לצערנו תופעת ההטרדות המיניות באקדמיה איננה תופעה נדירה ואנו באגודה עדים מדי שנה למקרים של התנהגות בלתי הולמת בקמפוס.

 

"אנו מאמינים שחשיפת כלל הסטודנטים למידע מקיף הנוגע לחוקים ולנהלים בנושא תביא לעלייה בדיווחים בכל מקרה שיחרוג מן התקנות, וכתוצאה מכך יוקטנו מימדי התופעה באוניברסיטה. אנו קוראים למוסדות אקדמיים אחרים לנקוט בצעד דומה לזה של בן-גוריון בכדי לסייע במאבק החשוב הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים