שתף קטע נבחר

פריז: אנטי-רומנטיקניות נגד מנעולי האהבה

שתי אמריקניות בצרפת פתחו במלחמה נגד המנהג לקשור מנעולים לגשרים בפריז, מחשש לזיהום הסביבה. האתגר: להסיר מעטה הרומנטיקה מהמחווה

יש גבולות לאהבה. בעבור רבים פריז נחשבת לעיר הכי רומנטית בעולם, אולם שתי נשים אמריקניות שחיות בבירת צרפת מקדישות יותר תשומת לב לזיהום הסביבתי שמקיף אותן. בצעד הכי פחות רומנטי, הן פתחו בקמפיין נגד מנהגם של זוגות, רובם תיירים, לקשור מנעולים לגשרים כסמל לאהבתם, לזרוק את המפתח לנהר הסיין - ותוך כדי לזהמו במתכות חלודות.

 

"די למנעולי האהבה - שחררו את אהבתכם ושמרו על הגשרים שלנו", כתבו ליסה אנסלמו וליסה טיילור דאף באתר שהקימו בניסיון לשכנע את הזוגות המאוהבים לחדול מהמנהג המגונה. לטענתן, המסורת הרומנטית הורסת הן את הגשרים בעיר והן את הנופים הרומנטיים שמקיפים אותם. בדיווח ברשת CNN צוין כי מחאתן מתמקדת עתה בגשר פון דז אר, אולם תקוותן היא "להציל" בסופו של דבר את כל הגשרים בעיר.

 

עוד חדשות בעולם:

הכוח איתו: דארת' ויידר רץ לנשיא אוקראינה

ארה"ב: 22 חיילים לשעבר מתאבדים ביום

מבריחי ילדים גבו כסף - ונטשו מאות ברחובות

 

סוף לתופעה? מנעולים על גשר פריזאי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סוף לתופעה? מנעולים על גשר פריזאי(צילום: רויטרס)

 
שתי האמריקניות אינן הראשונות לצאת להגנת הגשרים של פריז. הרשויות המקומיות דנו במשך שנים בצעדים אפשריים ולפני כשלוש שנים אף הסירו בצעד הפתאומי את כלל המנעולים מגשר פון דז אר. אולם האוהבים העקשנים המשיכו להגיע למקום ובמהרה הגשר שוב התמלא מנעולים. החשש העיקרי הוא שמשקלם העצום יפעיל לחץ רב מדי על הגשר, שיזיק לחוטי התיל שמונחים לאורך המעקה. כמו כן, סביר שעם הזמן מי הנהר יזדהמו מכמות המפתחות החלודים שהושלכו אליו.

 

כדי למנוע כל זאת אנסלמו וטיילור דאף החליטו לטפל בשורש הבעיה - ולנסות להפריד בין המנהג לבין הרעיון

הרומנטי ששזור בו. "מנעול שנשחק והורס את סביבתו הוא דוגמא רעה לאהבה", הן פרסמו כחלק מהקמפיין שלהן, במטרה לשכנע את הזוגות הצעירים כי זיהום הסביבה אינו הדרך הכי טובה להוכיח את אהבתם אחד לשני.

 

המנהג של קשירת "מנעולי אהבה" לגשרים החל ב-2008, ועם השנים הפך להיות פופולרי למדי בערים הגדולות באירופה בהן רומא, מילאנו, פראג וברלין. האוהבים שנוטלים בכך חלק מאמינים שבכך הם מבטיחים כי "אהבתם לא תינעל" ותימשך לנצח. הם גם נוהגים להשאיר מסרים אינטימיים והצהרות אהבה על גבי המנעול, ולאחר מכן משליכים את המפתח לנהר שמתחת לגשר.

 

אולם אנסלמו וטיילור דאף אינן היחידות שמתנגדות למנהג הרווח - בדומה להן, גם ברומא התלוננו על כך שהמעשה גובל בוונדליזם, ומנעולים רבים הוסרו מגשר פונטה מיליביו בעיר. גם בפראג נאלצים להסיר פעם בשבועיים כ-11 קילוגרמים של מנעולים מגשר צ'ארלס המפורסם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
נגד מנעולי האהבה
צילום: shutterstock
מומלצים