שתף קטע נבחר

תג מחיר ליד בית שמש: "אמריקה הנאצית"

בזמן שמזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ממשיך לנסות לקדם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ריססו אלמונים כתובות נאצה ובכללן "ישוע קוף" ו-"מריה פרה" על קירות מנזר ליד בית שמש. משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה

התנכלות בוטה לסמלי הנצרות: על רקע ביקורו של מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בישראל וניסיונותיו לקדם את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, התגלו הלילה (יום ג') כתובות נאצה על קירות מנזר דיר ראפאת, סמוך לקיבוץ צרעה שליד בית שמש.

כתובת בגנות ארה"ב על קיר המנזר, הבוקר (צילום: זייד ערטול) (צילום: זייד ערטול)
כתובת בגנות ארה"ב על קיר המנזר, הבוקר(צילום: זייד ערטול)

 (צילום: זייד ערטול) (צילום: זייד ערטול)
(צילום: זייד ערטול)

צמיגי מכוניות ומשאית נוקבו (צילום: זייד ערטול) (צילום: זייד ערטול)
צמיגי מכוניות ומשאית נוקבו(צילום: זייד ערטול)

עוד עדכונים חמים - בפייסבוק שלנו

 

על קירות המנזר רוססו הכתובות: "אמריקה היא גרמניה הנאצית", "תג מחיר", "ישו קוף" ו-"מריה פרה". כמו כן נוקבו צמיגיהן של שלוש מכוניות ומשאית. משטרת מחוז ירושלים פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע.

 

נור ערטול, בעלי "יקב מוני" הסמוך למנזר, טוען כי במהלך הלילה הוא רדף אחרי שני רעולי פנים שהצליחו להימלט. לדבריו, "בערך ב-1:30 שמעתי רעשים מחוץ לבית. יצאתי החוצה וראיתי שני צעירים ליד האוטו שלי. רדפתי אחריהם והם ברחו. אחרי זה ראיתי שכל הצמיגים של הרכב נוקבו ואת הכתובות. זו פעם ראשונה שדבר כזה קורה לנו כאן. התחושות מאוד קשות, מישהו נכנס לבית שלך ועושה תג מחיר. פגעו בקדוש לנו ובכל הנוצרים. אני מקווה שיתפסו אותם".

 

מנזר דיר ראפאת שייך לפטריארכיה הקתולית-לטינית, ובאזור לא רחוק נמצא גם מנזר בית ג'מל, השייך לאותו מסדר. המנזר נבנה בשנת 1927 ליד הכפר הערבי ראפאת, שננטש על ידי תושביו במלחמת השחרור.

 

במאי בשנה שעברה ריססו אלמונים כתובות בגנות הנוצרים על קירות כנסיית דורמיציון בירושלים. אז רוססו כתובות "הנוצרים קופים" ו-"הנוצרים עבדים". כמו כן נוקבו אז שניים מגלגליה של מכונית, שעליה רוססה הכתובת "חוות מעון".

 

בספטמבר 2012 הציתו אלמונים את דלת הכניסה ב מנזר השתקנים בלטרון. בנוסף רוססו אז כתובות נאצה נגד הדת הנוצרית, בכללן "רמת מגרון" ו"מעוז אסתר" (שמות של מאחזים ביהודה ושומרון) וכן "ישוע קוף" ו"ערבות הדדית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זייד ערטול
הכתובות שהתגלו על קירות המנזר, הבוקר
צילום: זייד ערטול
מומלצים