שתף קטע נבחר

עשו עליו איקס

עו"ד משה מזור, שהיה אחד היחידים שהורשו להיכנס לתאו המבודד של בן זיגייר, מדבר לראשונה ומתאר את ההתמוטטות שהובילה להתאבדותו של מי שהוגדר "האסיר x": ההתפרצויות, הבדידות, הרגע שבישר לזיגייר בכלא שנולדה לו בת, ומה היה בשיחת הטלפון האחרונה ביניהם. "כאחד שמעורה היטב בפרטים, אני אומר לך: בן לא בגד במדינתו". הראיון המלא: בגיליון החגיגי של "7 ימים", היום ב"ידיעות אחרונות"

"הכי קשים היו סופי השבוע. תמיד אחרי סופי השבוע הייתי מקבל מבן טלפון לא סימפטי בכלל, עם התפרצויות. הוא היה אומר לי שבסוף השבוע הוא מרגיש הכי בודד, כי בימי חול הוא שומע את הטריקות של הדלתות ואת הכריזות ברמקולים, ובימי שבת אפילו את זה אין. שקט מוחלט".

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

האסיר X - כתבות נוספות

ספר: כך חשף זיגייר סודות על ריגול באיראן

עמדו לדין בפרשת זיגייר: מה מסתיר שב"ס?

הפיצוי למשפחתו של בן זיגייר: 4 מיליון שקל

 

כך מתאר עו"ד משה מזור בראיון ראשון ובלעדי את תחושות הבדידות העמוקה בה היה שרוי הלקוח שלו, בן זיגייר, מי שנודע בתקשורת כ"האסיר X". מזור היה אחד הבודדים שהורשו להיכנס לתאו של זיגייר ב"אגף 15" בכלא אילון. הראיון המלא עימו מתפרסם היום (ו') במוסף הכפול והחגיגי של "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות".

 

עם הזמן, היחסים בין מזור לזיגייר התהדקו והפכו לחברות. מזור היה זה, למשל, שהודיע לזיגייר על הולדת בתו. בנוכחות הסוהרים הקפיד מזור להשתמש בשם הבדוי שהודבק לזיגייר בכלא, "יוסי". כשהלכו, שב לכנות אותו בשמו האמיתי. "אני זוכר שיחה ספציפית קשה מאוד באחד מרגעי המשבר, על העובדה שהוא מתגעגע לאנשים שקוראים בשם שלו. אמרתי לו: 'מה אכפת לך מהם? אלו סוהרים' אז הוא אמר: 'אתה לא מבין כמה זה חשוב. אתה מרגיש שהזהות שלך זה בכלל לא הזהות שלך. אתה יושב פה ומשחק בהצגה".

 

מזור זוכר היטב את היום שבו זיגייר התאבד בתאו. "הייתי בפגישה וקיבלתי טלפון די חריג מבן, שבכה, צעק, לא דיבר ממש ברור. שאלתי אותו מה קרה, אז הוא סיפר לי שהוא נפגש עם אשתו וסיפר לי על תוכן הפגישה, שלפרטיה אינני רוצה להיכנס, בגלל צנעת הפרט".

 

הפרקליטות טענה שאשתו הודיעה לו באותה שיחה שהיא עוזבת אותו. 

"זאת פשוט טענה לא נכונה. שוב, מפאת צנעת הפרט לא אוכל להתייחס למה בדיוק היה בשיחה ביניהם, אבל אני בין הבודדים שיודעים על מה הם דיברו באותו יום, ואני אומר לך: הפרסומים בעניין הזה פשוט לא נכונים ועושים עוול נורא לאלמנתו של בן.

 

"בשעות אחר הצהריים חיכה לי מייל מאמא של בן, שזעזע אותי. היה כתוב שם: 'משה, דיברתי עם בן. הוא נשמע לי תחת כדורים. אני חוששת שהוא לקח מנת יתר של כדורים. אני חוששת לחייו. נסה לעזור'.

 

"זה מייל חריג ביותר. באופן מיידי ובניגוד לנהלים, הרמתי טלפון למרכז השליטה. אמרתי לסוהר: 'אני יודע שאסור לי להתקשר, אבל יש פה סיטואציה חריגה ביותר. אני דורש שתגיד לי מה בן עושה'. הוא אמר לי: 'הוא ישן'. אמרתי לו: 'תעיר אותו, לא משנה מה. תעיר עכשיו'".

עו"ד משה מזור ()
עו"ד משה מזור
 

זיגייר הובא לטלפון, ושוחח עם מזור. לימים התברר כי זו היתה השיחה האחרונה. "הוא אמר לי שזה עוד יום קשה, אבל זה בסדר, צריך להמשיך הלאה, ושהוא ידבר איתי מחר, מיד לאחר שיקום בבוקר. ובסביבות אחת בלילה הודיעו לי שבן נפטר".

 

בן הוא איש תמים שהסתבך? ציוני שעשה טעות טיפשית? או אדם שבגד במדינתו?

"חלק מהפרסומים שהתפרסמו מאז שפרצה הפרשה הם בלשון המעטה לא מדויקים. כאחד שמעורה היטב בפרטים, אני אומר לך: בן לא בגד במדינתו. הסיטואציה שאליה הוא נקלע רחוקה מלהיות מקוטלגת תחת הקטגוריה של 'בוגד'".

 

הראיון המלא - היום ב"ידיעות אחרונות", בגיליון החגיגי של "7 ימים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים