שתף קטע נבחר

בלעדי: צפו בצילומים עם לוחמי השייטת

צלם "ידיעות אחרונות" גדי קבלו הצטרף ליום אימונים של לוחמי שייטת 13 - שבין השאר לקחו חלק בתפיסת אוניית הנשק האיראנית "קלוז־סי". בגיליון "7 ימים" שמתפרסם היום ב"ידיעות אחרונות" מובא סיפורם, בליווי צילומים מרהיבים מקרקעית הים. הצצה

 

 (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
(צילום: גדי קבלו)

 (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
(צילום: גדי קבלו)

 

הם עוברים את אחד ממסלולי ההכשרה הקשים ביותר בצה"ל בדרכם לקבלת סיכת הלוחם הנכספת.

 

המסלול שלהם נמשך 20 חודשים, וכולל טירונות בבסיס ההכשרות של חטיבת הנח"ל, טירונות יחידה בבסיס עתלית - המכשירה אותם ללחימה בטרור במתווה ימי ויבשתי, אימוני צלילות קרביות, ניווטים ואימונים בכלי השיט הייחודיים לשייטת.

 

בסוף המסלול מתחלקים הלוחמים למקצועות ייעודיים וכל צוות מתמחה באחד משלושת המקצועות של לוחם הקומנדו: צולל, משיט או פושט.

 

צוותי הצוללים עוסקים בלוחמת גרילה ובלוחמת קומנדו תת־מימית ויודעים להגיע לכל נמל בצורה חשאית, בלי להתגלות. הם מוכשרים בקשת מיומנויות לחימה ובנוסף לאימוני היחידה, מבצעים אימונים ושיתופי פעולה עם יחידות מיוחדות בצה"ל.

 

וכך – כשהם לא נראים ולא נשמעים, הם יכולים להסתתר על היבשה או לארוב במשך שעות לאויב בתוך המים. ואז להסתער, להכות, ולשוב אל המעמקים.

 

בסופו של יום אימונים מפרך, חלקו מתחת למים, עזבנו את בסיס עתלית בשעת ערב מאוחרת. חושך ירד על המקום ואנחנו יצאנו מותשים מהיום הארוך והמפרך. הבסיס פעיל כמו בשעה שבה הגענו ולא נראה כאילו היחידה מסיימת את שעות הפעילות שלה אי פעם.

 

הכתבה ופרוייקט הצילומים המלא – ביום שישי במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות"

פורסם לראשונה 10/04/2014 09:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גדי קבלו
מגיעים לכל נמל בחשאי
צילום: גדי קבלו
מומלצים