שתף קטע נבחר

איסור רסטות בצבא ארה"ב. השחורות: אפליה

האפרו-אמריקניות, שהן שליש מהנשים בצבא ארצות הברית, טוענות שתקנות התסרוקת החדשות האוסרות שלל סוגי צמות, פוגעות בעיקר בהן. הן מגייסות את אובמה

תקנות חדשות של צבא ארצות הברית שנועדו לסייע לקבוע תקן מוצלח יותר להופעתם של החיילים סופגות ביקורת מצד חיילות שחורות המשרתות בצבא. לדבריהן השינויים שהתקנות החדשות מכתיבות לתסרוקתן מפלים אותן באופן גזעני.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

בשבוע שעבר פרסם הצבא האמריקני הנחיות חדשות בנוגע להופעה החיצונית, ובמסגרתן הוא אסר את רוב הסוגים של צמות, בהם ראסטות ותסרוקת צמות הצמודות לראש, סוגי תסרוקות המאפיינים בעיקר נשים אפרו-אמריקניות הדבקות בפריזורה הטבעית שלהן. יותר מ-11 אלף איש חתמו על עצומה לבית הלבן הקוראת לנשיא ברק אובמה, המפקד העליון של צבא ארה"ב, לחייב את הצבא לבחון מחדש את התקנות כדי לאפשר "תסרוקות טבעיות, מסודרות ומתוחזקות".

תסרוקות אסורות לנשים בצבא ארה"ב ()
תסרוקות אסורות לנשים בצבא ארה"ב

כמה נשים שחורות בצבא ארה"ב, המהוות שליש מהנשים בכוחות המזוינים האמריקניים, חשות שהתקנות החדשות מפלות אותן. "אני חושבת

שזה פוגע בראש ובראשונה בנשים שחורות, ואני לא מסכימה עם זה", אמרה פטרישיה ג'קסון-קלי מההתאחדות הלאומית של הנשים השחורות בצבא ארה"ב. "אני לא רואה איך תסרוקת של שלוש צמות משפיעה על תפקודן של נשים בתפקידים הצבאיים שלהן".

 

עוד לפני המחלוקת הנוכחית תכננה ההתאחדות הזו להעלות את נושא התסרוקות של נשים אפרו-אמריקניות בצבא בכינוס הלאומי הקרוב שלה בפיניקיס בספטמבר.

 

נשיאת ההתאחדות לשעבר, קתלין האריס, סבורה גם היא שהתקנות החדשות פוגעות באופן לא הוגן בנשים שחורות, אבל הודתה כי היא מבינה את הצורך באחידות. "הצבא אמור להיות שמרני", היא מסבירה, ואומרת שיש מי שקולעות לעצמן צמות

מוגזמות בגודלן ובבולטות שלהן.

 

ההודעה על התקנות החדשות, יחד עם כמה שינויים נוספים בכל הקשור להופעת החיילים, פורסמה ביום שני שעבר ב-Army Times. "הצבא הוא מקצוע, ואחת הדרכים שבהן המנהיגים שלנו והציבור האמריקני בוחנים את המקצועיות שלנו היא ההופעה החיצונית שלנו", הוסבר באתר

הצבא.

 

התקנות החדשות אוסרות גם כמה תסרוקות של גברים, בהן תסרוקת מוהיקן (שבה רוב הראש מגולח, למעט רצועת שיער בולטת במרכזו) והשארת פאות לחיים ארוכות. איסור הוטל גם על פירסינגים בגוף, למעט עגילים לאוזניים. כמו כן הוטל איסור על קעקועים מתחת לגובה המרפק או הברך או מעל לקו הצווארון. חיילים שקעקעו את גופם במקומות אלה לפני הטלת האיסור יורשו להשאיר את הקעקועים, כל עוד לא נקבע שמדובר בקעקועים גזעניים, סקסיסטיים או קיצוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש מי שמסכימות: "צבא צריך להיות שמרן"
מומלצים