שתף קטע נבחר

ראש ממשלת לבנון: בחירת שרון תהיה הכרזת מלחמה

דברים אלה אמר רפיק אל-חרירי, שהתייחס לאפשרות שישראל תבחר בשרון לראשות ממשלתה. אל חרירי רואה בבחירת שרון הוכחה לכך שהעם בישראל אינו בשל לשלום

ראש ממשלת לבנון, רפיק אל-חרירי אמר היום (א'), שאם ישראל תבחר באריאל שרון לראשות ממשלתה, יהיה זה כמו הכרזת מלחמה עם שכניה הערבים.
"ישראל תהיה הראשונה שתיפגע אם שרון ינצח בבחירות...לבחור בשרון זה אומר שהעם בישראל עדיין לא הבשיל לבחור באופציה של השלום עם הערבים", אמר אל-חרירי.
למרות שאל-חרירי ביקר רבות ובחריפות את ראש הממשלה אהוד ברק, הוא עדיין מאמין, שתחת שלטונו של ברק גדולים יותר הסיכויים להגיע להסכמי שלום בין הערבים לישראל.
"שרון הוא זה שאומר שהוא רוצה במלחמה עם הפלסטינים. התכנית של שרון ביחס לפלסטינים היא למצוא להם מדינה אלטרנטיבית. הוא אומר: 'למה שלפלסטינים תהיה מדינה אם היא כבר קיימת בירדן?'", דברי אל-חרירי.
ראש ממשלת לבנון מאמין, שגם אם שרון "השתנה במעט בימים אלו", הוא עדיין מסוכן מברק ולטענתו: "נוכחותו של שרון קוראת למלחמה".
"נטיותיו של שרון ברורות. הן כמו שאחד העיתונאים כינה: 'מרשם בטוח למלחמה'. אבל אסור לנו גם לשכוח מה ברק עשה בלבנון. הוא הרס והרג ואחר כך הסיג את צבאו, כשהבין שהגיע למצב שבו מחיר האבידות לישראלים בלבנון, גבוה מדי", אמר אל-חרירי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
רפיק אל חרירי. נוכחותו של שרון קוראת למלחמה
צילום: איי אף פי
מומלצים