שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זה גם קורה: הפרודיה על סלקום הוסרה
  המערכון שמתרחש בבית קברות ובו נכתב "ככה זה כשאוהבים. כסף" הוסר מיוטיוב בטענה שהוא מפר את זכויות היוצרים על השיר של שמוליק קראוס שנוגן ברקע. היוצר: "כנראה שעשינו משהו נכון"

  "פרסומות תכל'ס סעמקום" - סרטון זה אינו זמין עוד עקב תביעת זכויות יוצרים. זו ההודעה שמופיעה כרגע במקום הסרטון שלעג לפרסומות של סלקום, ונוצר על ידי הקומיקאי גדי וילצ'רסקי וחבורת תכל'ס בסוף השבוע האחרון. הסרטון כמובן עדיין זמין במקומות אחרים ברשת, וסביר שעותקים נוספים שלו יעלו באתרים שונים.

   

   

  ההסרה נעשתה בשל השימוש בסרטון בחלק מהשיר "זה קורה" של שמוליק קראוס המנוח. השיר מלווה אנשים שהולכים ללוויה כאשר המת קם לחיים בסוף. לסרטון

  הפארודי הוקלטה גירסת כיסוי לבית ופזמון מתוך השיר הקצר, אולם הזכויות עדיין שייכות לעזבונו של קראוס, כמו גם הזכות המוסרית לקבוע איך ובאיזה הקשר ייעשה שימוש בשיר. ביוטיוב מסירים כל וידאו לגביו ישנה דרישה להסרה מצד בעל הזכויות, היוצרים, מצידם יוכלו לטעון להגנתם כי מדובר בשימוש הוגן ובפרודיה.

    

  גדי וילצ'רסקי, חושב שהשימוש נעשה בצורה הוגנת.  "יש הבדל בין פרסומת מסחרית לבין סרטון פארודי ביוטיוב, הוא אומר. "החוק והמשפט מאוד ברורים בעניין הזה". הוא מוסיף כי "אם ניקח את החוקים שחלים על סרטון מסחרי בטלוויזיה ותחיל אותם על יוטיוב אז אתה יכול לסגור את יוטיוב". לסיכום הוא אומר "אם הצלחנו לעצבן את סלקום, שמישהו שם טרח... זה מעלה חיוך. כנראה שעשינו משהו נכון". לדבריו של וילצ'רסקי, שותפיו ליצירה מנסים להסדיר את עניין השימוש בזכויות.  

   

  הדר גלר, המופיעה בהודעת ההסרה של יוטיוב מסרה: "פניתי ליוטיוב בשם בעלי הזכויות ביצירה כדין, שביקשו שאפנה להסיר את המוסיקה מטעמים ששמורים להם. יוטיוב ראתה לנכון לקבל את הפניה ולהסיר את התוכן, שכולל את המוזיקה. אני בטוחה שיוצרי הסרטון ימצאו פתרון אחר".

   

  מסלקום נמסר כי "החברה מעולם לא ביקשה להסיר את הסרטון המדובר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים