שתף קטע נבחר

חשיפה: לאחר השיא - לנסקי הוזמנה לבדיקת סמים וטסה לחו"ל

האצנית בת ה-21 ששברה את השיא הישראלי ב-100 מטר, תועמד לדין. לנסקי טענה כי טסה לאוקראינה על מנת לשהות לצדה של סבתה החולה. גורם בכיר בוועדה למניעת סימום: "השיא עלול להישלל ממנה"

אולגה לנסקי, שבשבת האחרונה שברה שיא ישראלי בן 42 שנה בריצת 100 מטר לנשים, לא התייצבה לבדיקת סמים שנקבעה לה על ידי הוועדה למניעת סימום ותועמד לדין משמעתי, שאף עשוי לשלול ממנה את השיא ההיסטורי - בפרשה שמסעירה את הספורט הישראלי בשעות האחרונות.

 

ynet ספורט ברשתות החברתיות:

 

כזכור, לנסקי הצעירה שברה לפני שלושה ימים את שיאה של אסתר רוט-שחמורוב בתחרות שנערכה בהדר יוסף, וקבעה זמן של 11.42 שניות, שלוש מאיות מהר יותר מהתוצאה שהשיגה האתלטית באולימפיאדת מינכן 1972.

 

אולגה לנסקי. הוועדה למניעת סימום תשלול את השיא? (צילום: טיבור יגר) (צילום: טיבור יגר)
אולגה לנסקי. הוועדה למניעת סימום תשלול את השיא?(צילום: טיבור יגר)

 

מאחר ולא מדובר באליפות ישראל או אליפות בינלאומית, לא נכח במקום צוות מהוועדה למניעת סימום. ביום שאחרי שבירת השיא - הוחלט לזמן את לנסקי בת ה-21 לבדיקת סמים, מכיוון ששרידי סמים מתגלים בדם עד שלושה ימים אחרי התחרות ולכן מדובר בזמן מקובל, גם אם לא נעשתה בדיקת סמים מיידית.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

לנסקי הביעה את הסכמתה להגיע לבדיקה ב-8 בבוקר ביום ראשון, וגם עידכנה את איגוד האתלטיקה לגבי הבדיקה. אבל בלילה שבין שבת לראשון, הודיעה לאיגוד האתלטיקה ב-SMS כי בשל מצב סבתה - היא טסה לאוקראינה על מנת לשהות לצדה. למרות שהאצנית הייתה אמורה בין היתר להופיע בתוכנית טלוויזיה, היא המריאה לאוקראינה, ולפיכך לא התייצבה לבדיקת הסמים שנקבעה לה.

 

צפו בשיא החדש של אולגה לנסקי - צילום: מרכז הספורט הלאומי (להעביר ל-11:20 דקות)
 

מבחינת התקנון, ספורטאי שנקבעה לו בדיקת סמים והוא לא הגיע אליה, לא משנה באילו נסיבות, יועמד לדין, כולל שימוע בו יסביר את הסיבות לכך. אם ספורטאי לא התייצב לבדיקת סמים, הוא אשם אוטומטית.

 

בדיקת הסמים כבר לא תתבצע מאחר והיא לא רלוונטית (אם אכן היו סמים בדמה של לנסקי - השרידים כבר לא קיימים). האצנית תגיע לבית הדין העצמאי של הוועדה למניעת הסימום בראשות ד"ר ג'קי אשרוב, בית דין שאינו כפוף לאף איגוד, שם תסביר לנסקי את ההחלטה שלה שלא להגיע לבדיקת הסמים.

 

אולגה לנסקי. בדיקת סמים כבר לא רלוונטית (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אולגה לנסקי. בדיקת סמים כבר לא רלוונטית(צילום: אורן אהרוני)

 

גורמים בוועדה לא תפסו עד כה את לנסקי, בין היתר גם נבחנת הטענה כי יצאה לשהות לצד סבתה החולה באוקראינה. לאיגוד האתלטיקה נמסר כי עם שובה של לנסקי לארץ היא תועמד מיידית לדין.

 

בוועדה למניעת סימום בוחנים את הפרשה בזהירות. היו"ר ג'קי אשרוב אמר ל-ynet ספורט: "בשבת האחרונה נולדה גיבורת ספורט ישראלית חדשה. מצד שני, הכל יכול להתפוצץ לנו בפנים. כרגע הכל ספקולציות לגבי זה שאולגה לא הגיעה, בכל מקרה היא תועמד לדין והשיא עלול להישלל ממנה".

 

"עכשיו הכל יכול להתפוצץ בפנים", אמרו בוועדה למניעת סימום (צילום: טיבור יגר) (צילום: טיבור יגר)
"עכשיו הכל יכול להתפוצץ בפנים", אמרו בוועדה למניעת סימום(צילום: טיבור יגר)

 

באיגוד האתלטיקה עדיין לא הצליחו ליצור קשר עם לנסקי. "מעבר להודעת טקסט לדובר האיגוד בנוגע לטיסתה - היא לא שוחחה איתנו. היא שלחה הודעה בשלוש לפנות בוקר שהיא יוצאת לשדה כדי לחפש כרטיס טיסה לאוקראינה, כשהיא ידעה כי עליה לעבור בדיקת סמים בבוקר". אמרו גורמים באיגוד. "היא עברה על הנהלים בכך שלא התייצבה לבדיקת הסמים".

 

את תגובתה של לנסקי השוהה באוקראינה, לא ניתן היה להשיג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אולגה לנסקי
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים