שתף קטע נבחר

בשאר נשאר: אסד יצחק בדרך לכהונה נוספת

מהנדסת, פוליטיקאי ואיש עסקים הגישו את מועמדותם לנשיאות סוריה. הנשיא המכהן מתמהמה, אך לשכתו כבר בירכה על "האווירה הדמוקרטית והחופשית"

ימים ספורים עברו מאז ההכרזה במועצת העם הסורית על קיומן של הבחירות לנשיאות בתחילת חודש יוני שבהן צפוי ליטול חלק נשיא סוריה הנוכחי, בשאר אסד, אך בינתיים ממשיכים להגיע לבית הדין החוקתי אלה שמשתעשעים ברעיון להתמודד מולו. אסד עצמו, לעת עתה, טרם הכריז באופן רשמי על מועמדותו, אך הצהיר בעבר על כוונותיו לרוץ לכהונה שלישית.

 

כלי תקשורת המזוהים עם המשטר הסורי דיווחו כי המהנדסת סאווסן חדאד (51) ממחוז לטקייה, שמזוהה עם העדה העלווית ועם משפחת אסד, הגישה את הטפסים הדרושים להתמודדותה. חדאד, המשתייכת למפלגת הבעת' השלטת סיפרה כי החליטה לפרוש ממנה. "בסוריה יש שוויון בין הגבר לאשה", הוסיפה.

בשאר אסד נגד עצמו. פרודיה על דמוקרטיה  ()
בשאר אסד נגד עצמו. פרודיה על דמוקרטיה
  

חדאד היא המועמדות השלישית במירוץ לאחר הכרזתם של עבד אל-חפיז חג'אר וחסאן א-נורי. חג'אר (46), חבר מועצת העם, הוא נציג חלב בפרלמנט. הוא למד ספרות ערבית ומשמש מ-1984 כחבר במפלגה הקומוניסטית הסורית. יום אחריו, הציג גם איש העסקים א-נורי (54) את מועמדותו. האחרון למד בארצות הברית והיה מעורב בפוליטיקה המקומית כבר שנים רבות. הוא כיהן כחבר פרלמנט, כמזכיר הכללי של לשכת

התעשייה בדמשק וכשר לענייני הפיתוח המנהלי. כיום הוא עומד בראש היוזמה הלאומית לרצון ולשינוי, מעין גוף שמייצג את האופוזיציה הסורית.

 

לשכת הנשיא הסורי בירכה על "האווירה הדמוקרטית והחופשית" ששוררת במדינה, כהגדרתה. "הגשת המועמדויות היא תופעה דמוקרטית וחיובית, ויישום על הצד הטוב ביותר של החוקה והחוקים", הודיעה. "על אזרחי סוריה להתייחס בחיוב לתהליך, בייחוד משום שהוא מותיר בפניהם אפשרויות רבות לממש את זכותם החוקית ולבחור את מועמדם".

 

רשימות המועמדים צפויות להיסגר ביום חמישי הקרוב, וכמה ימים לאחר מכן יודיע בית המשפט החוקתי על המועמדים שאושרו להשתתף במירוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
אני כאן כדי להישאר
צילום: AFP
סאווסן חדאד שמתמודדת לנשיאות
מומלצים