שתף קטע נבחר

מחכים לחבילה מ-eBay? עיצומים בדואר

ועד העובדים של חברת הדואר הממשלתית מחריף את הצעדים הארגוניים נגד תוכנית החירום של ההנהלה: מהיום לא יחולק דואר באזור ת"א והמרכז

ועד עובדי דואר ישראל מחריף את המחאה נגד תוכנית החירום של ההנהלה : מהיום (ב') לא יחולק דואר באזור תל אביב ומרכז הארץ. כך הוחלט בישיבה מיוחדת שערכו אתמול בבוקר חברי הוועד.

 

 

בוועד טוענים כי החליטו לפתוח בשורה של צעדים ארגוניים בגיבוי ההסתדרות, זאת בטענה להתהלות חד-צדדית, מצד הנהלת החברה, הפוגעת בתנאי העבודה ובשכר העובדים. בוועד הוסיפו כי בכוונתם לקיים היום פגישה נוספת, בה יוחלט על הצעדים הבאים במסגרת הרחבת העיצומים.

 

"במקביל להחלטת ההנהלה לפטר עשרות עובדים בעיצומו של תהליך מו"מ על הרפורמה בחברת הדואר, לפני החג הורה מנכ"ל החברה גם על הקיצוץ בשעות נוספות", טוענים שם. "הנחייה זו יצרה עומסי עבודה כבדים בסניפי הדואר, תוך פגיעה משמעותית בתנאי עבודתם ובשכרם של העובדים".

 

שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי דואר ישראל, אמר: "מאחר שלהנהלה אין שום תוכנית להצלת החברה, מי שנדרש כעת לשלם על המחדלים של ההנהלה הם העובדים הפשוטים. מצער לראות כי גם בתקופה כה קשה, כאשר ההנהלה צריכה לקחת אחריות על מעשיה, היא עדיין מנסה להציל את עורה גם במחיר של ריסוק החברה. לא נאפשר לזה לקרות מאחר והמאבק שלנו הוא לא רק על גורלם של אלפי עובדים ובני משפחותיהם, אלא על דמותה ועתידה של חברת דואר ישראל". 

 

המטרה: קיצוץ של 113 מיליון שקל

חברת הדואר הממשלתית החלה לאחרונה ביישום תוכנית הבראה, שנועדה לקצץ 113 מיליון שקל בהוצאות החברה. התוכנית, שגובשה על ידי הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, נכנסה לתוקף בתחילת חודש מרס, לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בשל מו"מ שהתקיים עליה מול העובדים. 

 

בשלב זה התוכנית כוללת פיטורי 130 עובדים, אולם בוועד מתריעים כי בכוונת הנהלת החברה לפטר בסך הכל כ-2,000 עובדים, מבין 7,000 העובדים המועסקים בה. בנוסף היא כוללת גם את ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר, קיצוץ כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי, קיצץ ההוצאות על השקעות והקפאת גיוסם של עובדים חדשים.

 

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: "אנו מביעים צער על כך שארגון העובדים החליט לגדוע במו ידיו את מטה לחמם של אלפי העובדים, ובתוך כך גם לפגוע קשות בציבור שהוא מקור הפרנסה של החברה ועובדיה.

 

"ארגון העובדים מונע בכוח הזרוע העברת שעות עבודה עודפות ומיותרות ממגזר חלוקת הדואר למגזר הסניפים והיום הוא אף טרפד יוזמה של ההנהלה לסייע לעובדי הסניפים באמצעות רתימת עובדי המטה לשם כך. נראה שארגון העובדים הפך את הפגיעה בציבור הלקוחות, בציבור העובדים ובהנהלה למטרה. הנהלת החברה פועלת, ותמשיך לפעול ליישום תוכנית ההבראה במטרה להעלות את החברה על מסלול של צמיחה". 


פורסם לראשונה 27/04/2014 13:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים