שתף קטע נבחר

הסתיימה השביתה בדואר ישראל

החל ממחר תחזור הפעילות לסניפים שייפתחו לקבלת קהל ותחודש חלוקת הדואר בכל רחבי הארץ. ועד עובדי הדואר והנהלת החברה ייכנסו ל-60 יום של מו"מ אינטנסיבי להצלת החברה בהשתתפות השר ארדן, אבי ניסנקורן, אמיר לוי, אורי יוגב וחזי צאיג

השביתה בדואר ישראל הסתיימה: ממחר (ו') ייפתחו סניפי הדואר ותחודש חלוקת הדואר בכל רחבי הארץ. כך הוחלט בפגישה שהתקיימה היום בין יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן, שר התקשורת גלעד ארדן והממונה על התקציבים במשרד האוצר אמיר לוי.

 

השביתה בדואר - כתבות אחרונות:

הרפורמה בדואר: חבילות יוזלו, פחות המתנה

השביתה בדואר תימשך גם היום

שר התקשורת לעובדי הדואר: "אני אתכם"

עובדי הדואר מפגינים; במי פוגעת השביתה?

נפגעי השביתה בדואר: 'אין חופשה, הלך הכסף'

שביתה כללית בדואר בכל הארץ

 

בפגישה סוכם כי ועד עובדי הדואר והנהלת החברה ייכנסו ל-60 יום של מו"מ אינטנסיבי להצלת החברה בהשתתפות ארדן, ניסנקורן, לוי, מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב ויו"ר דואר ישראל חזי צאיג.

  

כחלק מן ההבנות שהושגו בין הצדדים, הוחלט על החזרת השעות הנוספות לעובדי הדואר. כמו כן, עד סוף השנה העובדים יתנו כהלוואה חמישה אחוז משכרם להצלת דואר ישראל.

 

לא נעים לראות סניף סגור. שביתה בדואר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לא נעים לראות סניף סגור. שביתה בדואר(צילום: מוטי קמחי)

לא קיבלו קהל ולא חילקו דואר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לא קיבלו קהל ולא חילקו דואר(צילום: מוטי קמחי)

הפגנת עובדי הדואר היום בתל אביב (צילום: איתי בלומנטל ) (צילום: איתי בלומנטל )
הפגנת עובדי הדואר היום בתל אביב(צילום: איתי בלומנטל )

 

השר ארדן מסר כי "אני מבין את העובדים הנאבקים על פרנסתם, אך יחד עם זאת, יש סכנה לעתיד החברה וחייבים למצוא את האיזון הנכון ולהבטיח את ההתייעלות הנדרשת לחברה ואת שיפור השרות לציבור". ניסנקורן אמר, כי "אני מברך על הבגרות והאחריות שגילו לאורך כל המשבר עובדי הדואר ועל כך שגם בשעה של משבר, העובדים החליטו להירתם ולתת יד להצלת החברה".

 

מוקדם יותר היום הפגינו כ-2,500 עובדי דואר ישראל בקריית הממשלה בתל אביב. העובדים פתחו ביום שלישי בשביתה כוללת במחאה על כוונת ההנהלה לפטר 2,000 עובדים ולקצץ בשכרם של עובדים אחרים. ב"דואר ישראל" אמרו כי החברה מתמודדת עם מציאות פיננסית קשה שמחייבת תוכנית הבראה מקיפה, אולם ועד העובדים מסרב לקבל את הדברים וממשיך בפעולות המחאה.

 

חברת הדואר הממשלתית החלה ביישום תוכנית הבראה, שנועדה לקצץ בהוצאותיה, במטרה להציל את החברה מקריסה. התוכנית, שגובשה על ידי הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, כוללת בשלב זה פיטורי 130 עובדים, אולם בוועד מתריעים כי בכוונת הנהלת החברה לפטר בסך הכל כ-2,000 עובדים, מבין 7,000 העובדים המועסקים בדואר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים