שתף קטע נבחר

זיו האפט BDO צפויה לקבל כ־30 מיליון שקל במכירת תנובה

לכלכליסט נודע כי פירמת רואי החשבון מתווכת בין חברת ברייט פוד הסינית לחברת מוצרי החלב המקומית, וצפויה לגרוף כחצי אחוז מהעסקה, שמוערכת ב־1.5 מיליארד דולר

פירמת רואי החשבון BDO זיו האפט היא המתווכת בעסקת רכישת תנובה על ידי חברת ברייט פוד הסינית. ל"כלכליסט" נודע כי הפירמה, שאת המהלך מבחינתה מובילים רואי החשבון ארז סופר וירדן זילבר, צפויה לגרוף עשרות מיליוני שקלים כעמלה בעסקה. גורם נוסף המעורב בעסקה הוא בנק ההשקעות סיטי, המלווה את בדיקות הנאותות של ברייט פוד.

 

החברה הסינית צפויה לרכוש את השליטה (56%) מידי אייפקס תמורת כ־1.5 מיליארד דולר לפי שווי חברה של כ־2.5 מיליארד דולר. דמי התיווך הנהוגים בעסקאות מעין אלה - על פי גורמים בשוק הבנקאות להשקעות, הם לפחות 0.5% ועשויים להגיע עד 1%, אם כי לאור גודל העסקה הסבירות הגבוהה יותר היא שמדובר בסכום הקרוב יותר למחצית האחוז, ואם כך מדובר בכ־30 מיליון שקל, אולם ייתכן שגם יותר. לפי ההערכות מרבית הסכום משולם על ידי המוכרים, קרן אייפקס.

  

זילבר (45), נווט חיל האוויר לשעבר, העתיק את מקום מושבו לסין ב־2002 והקים את חברת SHENG המתמחה בפיתוח עסקי ויצירת מכירות בסין עבור חברות ישראליות ואמריקאיות מתחומי מדעי החיים, הייטק והשקעות. מאוחר יותר חבר לפירמת BDO, והחברה המשותפת מסייעת לחברות ישראליות להיכנס לפעילות בסין. סופר הוא מנהל פירמת רואי החשבון BDO זיו האפט, המתמחה בבנקאות ופיננסים.

 

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", עסקת מכירת השליטה אמורה להיחתם בשבוע הבא, לאחר שכל הסעיפים בהסכם בין הצדדים נפתרו בימים האחרונים.

 

משלחת של בכירי ברייט פוד תגיע לארץ לאחר יום העצמאות ותקיים פגישות עם מנהלי הבנקים הישראלים, בראשם בנק לאומי. לחברה הייעודית המשותפת של אייפקס ומבטח שמיר, שמחזיקה בתנובה, חוב של 1.9 מיליארד שקל לבנק לאומי, והסינים מבקשים ליטול על עצמם את החוב היחסי במסגרת הרכישה.

 

מאיר שמיר, בעל השליטה במבטח שמיר, חזר אתמול מחו"ל, וגם הוא צפוי לפגוש את הסינים במהלך ביקורם בארץ. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים