שתף קטע נבחר

לא עצמאים: חרדים לא רוצים מדינה?

הם לא מתפללים לשיבת העם לארצו? אז מדוע הם לא מודים על נס הקמת המדינה? והדתיים, הם מוכנים לשלם את המחיר הרוחני של העצמאות? לא אכפת להם מרמיסת היהדות? רב חרדי ורב דתי - בדיון ללא מחיצות. "קשה לציבור החרדי לשמוח עם התוצאות של הקמת מדינה חילונית"

 

החרדים לא רוצים גאולה? הם לא מתפללים לשיבת העם לארצו? אז מדוע הם לא מודים על נס הקמת המדינה? והדתיים, הם מוכנים לשלם את המחיר הרוחני של העצמאות? לא אכפת להם מרמיסת היהדות?

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב יוסף מרקוביץ, איש הארגון החרדי "לב לאחים", והרב חגי לונדין מישיבת ההסדר בשדרות – בדיון ללא מחיצות שבו נשאלו כל השאלות הקשות המפלגות את הציבור הדתי וזה החרדי לשני מחנות, שתהום אידיאולוגית פעורה ביניהם.

 

עוד כתבות בערוץ היהדות :

 

"גם הציבור החרדי מכיר בעובדה שארץ ישראל היא חלק גדול מהתהליך של גאולת עם ישראל, ויש בו רצון להודות לקדוש ברוך-הוא", אומר הרב מרקוביץ ל-ynet ו"אורות – טלויזיה יהודית". "אך הציבור החרדי לוקח את מושג המדינה בצורה שונה". הוא מוסיף כי המדינה "חרטה על דגלה קו חילוני שלא מכיר ביהדות, אז הציבור החרדי ראה עצמו בדילמה".

 

"אם נישאר על הגדר, נאבד את היכולת להשפיע על מדינת ישראל", קובע הרב חגי לונדין. הוא מוסיף כי מי שתפס את מושכות ההובלה בתהליך שיבת העם לארצו, זה הציבור החילוני, "אז ממילא וכיוון שהם הרוב, נוצרה ישות שיש לה סממנים לא דתיים. הם ישראל שב לארצו; לריבונות יהודית של מדינה, וזה בעיניי נס גלוי".

 

הרב מרקוביץ' מבהיר כי רובו של הציבור החרדי אינו חולק על העבודה שהקמת המדינה היא נס גלוי, ואף מרגיש שייכות לחיילים. אך הוא מבחין בין המדינה – והארץ, שהציבור הדתי, לדבריו, רואה בה יחידה אחת. הצטרפו לדיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shtterstock
רקמה אנושית אחת?
צילום: shtterstock
מומלצים