שתף קטע נבחר

הופכים שולחן: עיתונאים מירדן רבים בשידור

הרוחות באולפן החדשות הירדני התלהטו ושני עיתונאים לא הצליחו לשלוט עוד בעצביהם ופירקו, פשוט כמשמעו, את האולפן. צפו בסרטון

לא אחת עולים לרשת עדויות לוויכוחים חריפים בין פוליטיקאים, פרשנים ועיתונאים באולפני חדשות שהתגלגלו מאלימות מילולית לאלימות פיזית של ממש, אולם הפעם הקורבן היה האולפן עצמו. שני עיתונאים מירדן לא יכלו לשאת עוד את חילוקי הדעות ביניהם לגבי המשטר הסורי ופירקו את האולפן.

 

שני העיתונאים הירדנים שאכר אל-ג'והרי, עורך אתר החדשות "אל-מוסתקבל" והעיתונאי מוחמד אל-ג'יוסי הגיעו להתארח בתכנית "בין שני הצדדים" שמשודרת בשידור חי בערוץ הירדני "שבעה כוכבים".

  

הדיון עסק בחופש העיתונות על רקע ההתקוממויות במדינות ערב ובייחוד על רקע המשבר בסוריה שעליו חלוקים בדעותיהם שני המרואיינים. לאחר חילופי ההאשמות בין הצדדים ניסה המגיש להרגיע את הרוחות שהתלהטו. העיתונאי

אל-ג'יוסי ידוע בעמדותיו התומכות במשטר הסורי, בעוד אל-ג'והרי מתנגד לו.

  

אחרי שאל-ג'יוסי ביקש מעמיתו למקצוע לשתוק, זה ענה לו: "שאני אשתוק?". באותו הרגע יצא המצב מכלל שליטה. אל-ג'והרי הרים את השולחן לעבר העיתונאי האחר והשניים החלו להתקוטט, כאשר המגיש חסר האונים, זוהייר אל-עיזה, מנסה להפריד בין הנצים. תוך מספר שניות הגיע הצוות של התכנית כדי לנסות גם כן להפריד בין הצדדים והשידור הופסק.  

 

אל-ג'יוסי הגיב על התקרית בחשבון הפייסבוק שלו וטען כי אל-ג'והרי פגע בו כשטען בניגוד לחוק שהשתייכות למפלגת הבעת', מפלגת השלטון בסוריה, היא אות קלון ושהעבודה בשיתוף פעולה עם סוכנויות ידיעות ערביות, בהן סוכנות הידיעות הסורית הרשמית, אסורה. במקביל, העיתונאי שיצא משליטה טען כי ברגע שהבין מי העיתונאי שישתתף בתוכנית, לא רצה להשתתף בתכנית, אך המגיש הבטיח כי הוא ישמור על לשונו והוא

הסכים. הוא טען כי המגיש לא עמד בהתחייבותו ושהקטטה פרצה אחרי שאל-ג'והרי ציין עובדות חסרות בסיס, לדבריו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים