שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גרסת החשודה: 'ביצהר אוהבים יהודים וחיילים'
  אלירז פיין (22) מיצהר היא החשודה בהצדקת הרג חיילים. "ביצהר עושים הכול מתוך אהבה לישראל", אמרה הצעירה לפני שנשלחה למעצר בית למשך שבוע. שרת המשפטים לבני: "זה לא חמאס, זה היישוב היהודי ביצהר"

  "למרות כל ההכפשות, ביצהר אוהבים יהודים וחיילים ועושים הכול מתוך אהבה לעם ישראל", כך אמרה בצהריים (יום ד') אלירז פיין מיצהר, הצעירה בת 22 שנעצרה בחשד לכך שהצדיקה במייל הריגת חיילים. פיין אמרה את הדברים לפני הדיון בבית משפט השלום בירושלים בבקשת המשטרה להאריך את מעצרה. בתום הדיון החליט בית המשפט לשחרר את הצעירה למעצר בית למשך שבעה ימים, שבמהלכם ייאסר עליה להשתמש בטלפון.

  "למרות כל ההכפשות". פיין בבית המשפט, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  "למרות כל ההכפשות". פיין בבית המשפט, היום(צילום: גיל יוחנן)

  במהלך הדיון בבית המשפט התברר כי פיין נעצרה ב-4:30 לפנות בוקר ובמהלך המעצר החרימו השוטרים מביתה מחשבים וטלפונים ניידים. עוד התברר בדיון כי החומר בעניינה של פיין הועבר לפני זמן רב, אך עד כה נמנעה המשטרה מלפתוח בחקירה נגדה. נציג המשטרה סירב לומר מתי בדיוק החלה החקירה בתיק, אולם ציין כי "מדובר בעבירה חמורה של הסתה. היחידה עובדת קשה, התיקים לא פשוטים בכלל, בלי קשר ללחץ התקשורתי שיש". כמו כן התברר כי לפיין אין עבר פלילי.

   

  בצהרי 8 באפריל, שעות ספורות אחרי שתושבים מיצהר השחיתו מוצב צבאי סמוך ליישוב, געשה קבוצת המייל הפנימית "יצהרניקים" שבה מלבנים התושבים את ענייני השעה. חלק מהכותבים כעסו על הפגיעה ברכוש

  הצבאי ובשוטרי מג"ב באותו הלילה וכתבו כי היא אינה הולמת את רוח היישוב. עד מהרה הפכה השיחה לדיון בשאלת הלגיטימיות של הפעלת אלימות כלפי חיילים מבחינה הלכתית.

   

  במשטרה מייחסים לצעירה מעורבות בכתיבת מייל שבו נאמר בין היתר: "אני בעד זריקות אבנים (על יהודים, כמובן שעל ערבים אין שאלה). "בסיטואציות מסוימות - גם אם האבן תביא למותו של חייל!!!" (את המילים "בסיטואציות מסוימות" הדגישה הכותבת). "אגבה מול כל גוף חיצוני את זורקי האבנים, גם במקרים שבהם לא היו נחוצים בעיניי! את הביקורת הפנימית אשמור ואומר אך ורק להם, במפגש של אחד על אחד!". בעקבות הדיון, שנחשף הבוקר ב"ידיעות אחרונות", עצרה המשטרה את הצעירה בחשד להסתה.

  התכתובת המיוחסת לחשודה ()
  התכתובת המיוחסת לחשודה

  שרת המשפטים ציפי לבני התייחסה בצהריים לנושא. במהלך כינוס חירום

  בסוגיית "תג מחיר" שנערך במשרדה אמרה לבני כי "הבוקר, כשאנחנו תחת הרושם של יום הזיכרון, קמנו לתוך כותרת על דיון שנערך ביצהר מה הנסיבות שבהן ניתן להרוג חייל צה"ל. זה לא חמאס, זה היישוב היהודי ביצהר".

   

  לבני אמרה עוד כי "כל מי ששתק על פשעי שנאה שהיו נגד ערבים מגלה שזה גם נגד צה"ל. לא משנה אם זה גלימת שופט או מדים של שוטר או חייל, הדיון הזה אולי נראה תיאורטי. למדנו שהטקסים האלו יכולים להפוך למעשים ולכן התכנסנו התכנסות שאיננה ראשונה. כבר קיימנו דיונים של אכיפת החוק, כולנו מבקשים לתפוס את אותם גורמים ולהביא אותם לבתי המשפט. זה לא פשוט ולכן החלטנו לקיים עוד דיון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים