שתף קטע נבחר

י-ם: צלבי קרס על בית כנסת קונסרבטיבי

אחרי הגרפיטי על מסגדים - תור בתי הכנסת: בבית הכנסת של התנועה המסורתית רוססו זו הפעם השנייה בשבוע האחרון, כתובות נאצה: צלבי קרס בתוך מגני דוד. "אנחנו כבר לא עומדים על פתחו של מדרון חלקלק. אנו נמצאים בנפילה חופשית"

"תג מחיר" נגד הקונסרבטיבים: אלמוניים השחיתו הבוקר (ב') את שלט בית הכנסת "מורשת ישראל" של התנועה המסורתית במרכז ירושלים, כשציירו עליו מגני דוד ובתוכם צלבי קורס. זהו מקרה ההתנכלות השני שממנו סובל המקום בימים האחרונים.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

רב הקהילה, אדם פרנק, סיפר ל-ynet כי חלף על פני השלט סמוך לשבע בבוקר, לפני תפילת השחרית היומית, ובסביבות עשר - והוא היה נקי. כעבור כשעה וחצי דפקו שוטרים על דלת הרב, והודיעו לו על ריסוס צלבי הקרס.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"אנחנו נמצאים כאן כבר למעלה מ-40 שנה, אין לנו אויבים ואין לי מושג מי אחראי לזה", אמר פרנק ל-ynet, "אבל ברור לי שמדובר ביהודים שמתנגדים לתנועה הקונסרבטיבית. הצלב בתוך מגן דוד בא לבטא את התפיסה שלהם שהתפילה בבית הכנסת, חבישת הכיפה ולימוד התורה שלנו הם רק מעשים חיצוניים, אבל בתוכנו אנחנו רעים".

 

כתובות: "אמריקאים מסריחים"

רק בסוף השבוע שעבר הושחת אותו שלט, הנמצא במיקום מרכזי מאוד בעיר (בצומת הרחובות הסואנים קרן היסוד ואגרון), ונכתב עליו באנגלית "אמריקאים מסריחים", לצד קריאות לסילוקם מהמקום.

 

צלבי קרס נגד התנועה המסורתית. "אתמול מסגד - היום זה בית כנסת" (צילום: לורן סייקס) (צילום: לורן סייקס)
צלבי קרס נגד התנועה המסורתית. "אתמול מסגד - היום זה בית כנסת"(צילום: לורן סייקס)

 

"זה אירוע מחפיר שחייב לזעזע את ישראל כולה", אמר רב הקהילה. "העובדה שמישהו יכול לשרטט צלב קרס

בתוך מגן דוד ולהטביעו על בית כנסת ישראלי, אומרת שאנחנו כבר לא עומדים על פתחו של מדרון חלקלק. אנו נמצאים בנפילה חופשית. זו חייבת להיות שעת חשבון נפש לאותם רבנים שמחנכים לכעס ולשנאה במקום לאהבת עם ישראל".

 

בתנועה המסורתית הגיבו כי "אתמול מסגד - והיום בית כנסת". מנכ"ל התנועה המסורתית, עו"ד יזהר הס, הוסיף: "אנו מזועזעים. הגרפיטי החמור בבית הכנסת המסורתי במרכז ירושלים בצירוף הכיתוב האכזרי 'תחזרו לאמריקה!' עם צלבי קרס בתוך מגני דוד, מזכירים שוב עד כמה פשעי שנאה הם מדרון חלקלק.

 

"אלה שנתנו אתמול הצדק הלכתי, מפורש או משתמע, לפורעי 'תג מחיר' - נתנו היום הצדקה לתקיפת בתי כנסת ליברליים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לורן סייקס
"חושבים שאנחנו רעים". צלבי קרס
צילום: לורן סייקס
"שהרבנים יעשו חשבון נפש". הרב אדם פרנק
חזית בית הכנסת הקונסרבטיבי "מורשת ישראל"
מומלצים