שתף קטע נבחר

חרף הווירוס: הסעודים מתעקשים לנשק גמלים

גופי הבריאות קראו להתרחק מבעלי חיים, ובמיוחד גמלים, נוכח התפשטות נגיף ה"מרס", אך חובבי החיות מתלוננים על השמצה ומצלמים עצמם מתגפפים עמן

הרשויות בסעודיה הזהירו את האזרחים שלא להתקרב לבעלי חיים מחשש להידבקות בווירוס ה"מרס", אולם בפועל הולידו בכך תופעה חדשה: תושבים לא רק מתקרבים אלא אף מנשקים גמלים - ומעלים את התיעוד לרשת.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו  

 

בימים האחרונים קראו גורמי הבריאות בממלכה לאזרחים לעטות מסכות וכפפות בעת מגע עם גמלים, והמליצו להם להתרחק מבשר גמל נא ומחלב נאקה. זאת, בנוסף להנחיה הכללית להתרחק מכל בעלי החיים החולים. הוראות אלו גובשו כמשנה זהירות נוכח ריבוי מקרי ההידבקות בנגיף "מרס" שנרשמו במדינה.

 

אחד הסרטונים שהועלו לרשת 

 

עם זאת, האזרחים שסירבו להקשיב לעצת הרשויות פרסמו "הצהרות תמיכה בגמלים הנרדפים" ואף הביעו את אהבתם אליהם בסרטונים. באחד הסרטונים נראה אדם עומד ליד צמד גמלים ומבקש מהם להתעטש. "אומרים שיש בזה נגיף", הוא אומר בעודו מחבק ומנשק את בעלי החיים. "יש בך 'מרס?'", הוא שואל ומניע את ראשו של הגמל לשלילה: "הוא אומר שלא", עונה האיש לעצמו.

 

לפי הדיווח באתר BBC, המחאה התפשטה גם בטוויטר, שם נוצרה תווית

שכותרתה "הקמפיין נגד גמלים נחשף". אחד מתומכיו כתב לשר הבריאות הסעודי וקרא לו להפסיק להשמיץ גמלים או לנפק ראיות שיוכיחו את היותם מפיצי מחלות. מאז שהתגלה נגיף ה"מרס" ב-2012, נרשמו בסעודיה יותר מ-500 מקרי הידבקות, בהם 133 שהסתיימו במוות.

 

הנגיף גורם למחלה בדרכי הנשימה העליונות ובמערכת העיכול, בעיקר בקרב מדוכאי חיסון. רשויות הבריאות עדיין חוקרות את מקור הזיהום ואת דרך העברתו, אך ידוע כי ההדבקה מאדם לאדם מוגבלת ונעשית בעיקר לאחר מגע ישיר עם הפרשות החולה ומגע קרוב עמו. חלק מהמקרי ההדבקה אירעו לאחר מגע עם בעלי חיים, בעיקר גמלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ידידו הטוב של הגמל. סתם מוציאים שם רע
צילום: רויטרס
מומלצים