שתף קטע נבחר

הפחד מטיפול שיניים עלול לגרום לכם להקיא

מחקר אמריקני חדש חושף כי אנשים הפוחדים מאוד מטיפול שיניים בפרט ומכאבים באופן כללי מועדים יותר לסבול מרפלקס הקאה במהלך הטיפול. איך ניתן להימנע מהתופעה כדי להשלים את הטיפולים?

האם יש קשר בין טיפולי שיניים לצורך להקיא? הרגשתם שאתם רוצים להקיא באמצע טיפול שיניים - יכול להיות שזה קשור לפחד שלכם מרופא שיניים ומכאב באופן כללי.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

מחקר אמריקני שפורסם החודש ב- The Journal of the American Dental Association מצביע על העובדה שאנשים שמרגישים צורך להקיא במהלך טיפולי שיניים, סובלים מרמה מאוד גבוהה של חרדה מפני רופאי השיניים, פחד מכאב והם בעלי דעות שליליות ואמונות שליליות על רופאי שיניים באופן כללי.

 

עוד כתבות על בריאות השיניים

5 האפליקציות שישמרו על בריאות השיניים

חורים בשיניים? ההישגים בספורט בסכנה

שלא תגיע לרופא: 3 דרכים למנוע חור בשן

 

התגובה הפיזית לתחושות ולחרדות של המטופלים גורמת להם לתגובה לא רצונית, ובבואם לטיפול שיניים הם מרגישים צורך להקיא אפילו בשלב של הבדיקה הראשונית.

 

החוקרים מסבירים כי יש רופאים שמעודדים את המטופלים לנשום עמוק ולאט כדי להסדיר את הנשימות ולהקל על החרדה. מנגד, יש רופאים שנוקטים בשיטה פרקטית יותר ומתייסים לרפלקס כאל בעיה פיזיולוגית לכל דבר, ומבקשים מהמטופלים להרים רגליים במהלך הטיפול כדי להסיט את תשומת לבם מהטיפול.

 

איך ניתן להימנע?

האיגוד האמריקני לרפואת שיניים מציע כמה טיפם מעשיים שיעזרו להקל על טיפולי השיניים:

 

שתפו את הרופא בחרדה שלכם. אם אתם מתוחים או חרדים לפני הטיפול אמרו לרופא או לצוות המרפאה. גילוי מצכם יאפשר לרופא לתת לכם את הטיפול המתאים פיזית ונפשית, כאחד.

  

קבעו תור בשעה לא לחוצה. כדאי לקבוע את התור לרופא השיניים בזמן רגוע ופחות לחוץ מבחינתכם. כך תוכלו להיות רגועים יותר ולהתמודד עם טיפול השיניים בצורה פחות חרדתית.

  

הרכיבו אוזניות במהלך הטיפול. אם קול מקדח השיניים מפריע לכם ומפחיד אתכם במהלך הטיפול, כדאי להרכיב אוזניות שיכסו על הרעש וישמיעו לכם את המוזיקה האהובה עליכם. יש מרפאות שיניים שהלכו עם מיסוך הרעש צעד אחד קדימה, והתקינו במרפאות טלוויזיות שמשדרות סדרות מצחיקות או מוזיקה נייטרלים.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
פחד מכאב יכול לגרום להקאה
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים