שתף קטע נבחר

אושר המינוי של ניסנקורן ליו"ר ההסתדרות

בית נבחרי ההסתדרות אישר כצפוי את מינויו של אבי ניסנקורן ליו"ר ארגון העובדים במקומו של עופר עיני. יחל את תפקידו ב-1 ביוני

בית נבחרי ההסתדרות (בינ"ה) אישר היום (ד') כצפוי, את מינויו של אבי ניסנקורן, לתפקיד יו"ר ההסתדרות ה-14 במקומו של עופר עיני. ניסנקורן יחל את תפקידו רשמית ב-1 ביוני, כחצי שנה לאחר המועד שבו תוכננה כניסתו לתפקיד.

 

 

ניסנקורן (47), בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, שימש בתפקידו האחרון כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, תפקיד שבמסגרתו ניהל משאים ומתנים והוביל הסכמי שכר ארציים והסכמי עבודה לסקטורים רחבים במשק.  עיני, שהתכוון לפרוש מתפקידו כיו"ר ארגון העובדים כבר בחודש פברואר, הודיע כי הוא מוריש למעשה את התפקיד לניסנקורן. 

 

עיני ויניסנקורן בבית ההסדרות היום  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עיני ויניסנקורן בבית ההסדרות היום (צילום: עידו ארז)

  

בעבר עמד נינסקורן בראש משרד עורכי דין בתחום יחסי העבודה. לפני כ-15 שנים הצטרף להסתדרות כיו"ר מחלקת ההסכמים הקיבוציים ולאחר מכן כיועץ המשפטי של האגף לאיגוד מקצועי. ניסנקורן נשוי לד"ר אנדריאה ניסנקורן, רופאה בכירה ומומחית לנוירולוגית ילדים במרכז הרפואי שיבא תל-השומר. לזוג שני ילדים.

 

"ביתם של העובדים והגמלאים"

ניסנקורן מסר היום, כי "ההסתדרות היא ביתם של העובדים והגמלאים בישראל ואני כאן כדי לשמור על הבית הזה ולהוביל אותו להישגים חדשים. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות מקרב לב לעופר עיני על עשייתו הציבורית רבת השנים ועל תרומתו האדירה להגנה על זכויות עובדים ולקידום העבודה המאורגנת בארץ.

 

ניסנקורן. "ההסתדרות חזקה מאי פעם" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
ניסנקורן. "ההסתדרות חזקה מאי פעם"(צילום: עידו ארז)

 

"ההסתדרות של היום חזקה ויציבה מאי פעם", הוסיף היו"ר הנכנס. "מתוך אמונה עמוקה בערכי השוויון וצמצום הפערים החברתיים, אני מתחייב כי ההסתדרות תהא מובילת דרך בתחומים אלו. יחד עם העובדים, אנו נמשיך להוביל את תנופת ההתאגדות אשר סומנה זה מכבר בתור המהפכה החברתית המשמעותית ביותר בעידן הנוכחי".

 

עיני הודיע על פרישתו מיו"ר ארגון העובדים בנובמבר אשתקד לאחר 8 שנים בתפקיד והמליץ בפני בית נבחרי ההסתדרות על מועמדותו של ניסנקורן ליו"ר הבא. כדי לאשר את המינוי, עיני צריך היה להשיג רוב מבין 171 חברי בינ"ה - שהוא מעין הפרלמנט של הארגון.

 

נגד הליך המינוי הוגשה עתירה בדרישה בדרישה לעשות בחירות כלליות, בטענה כי יש פגם מהותי בעצם העובדה שעיני נבחר בבחירה ישירה ועתה מוריש הלכה למעשה את התפקיד לא לגורם נבחר. העתירה נדחתה בבתי המשפט המחוזי והעליון, מה שסלל את הדרך למינוי של ניסנקורן.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אבי ניסנקורן הסתדרות
צילום: עידו ארז
מומלצים